Frits Soetekouw Erkende AUTORIJSCHOOL afbijten, was te verwachten. En wat anders in zo'n geval als: ver dedigen! Negen tien man voor het doel en door een uitval pro beren wat te maken. En het geschieddeKlaas Nuninga gaf ons de leiding, die we tot de rust mochten houden. Toen maakten de gasten gelijk en wij zagen geen kans daar verandering in te bren gen. Zo werd onze voorsprong op no. 2 tot 3 punten teruggebracht. Opnieuw kwam een zware wedstrijd zich aankondigen: PSV uit. Nog wat onder de indruk blijkbaar van het teleurstellende resultaat tegen MVV hielden we het tegen onze gewoonte in in de lichtstad voornamelijk: verdedigend. Dit is dan ook een wedstrijd geweest waarbij grotendeels op de Ajax-helft werd geopereerd. Een Amsterdamse uitval gaf Joh. Cruyff de gelegenheid de score te ope nen; eerst ver in de tweede helft maakte weer in een periode dat Gert Bals onder vuur stond Sjaak Swart de zege tot een feit. Zondag 15 maart is het al geworden. AjaxTelstar. Een zeer pret tige wedstrijd. De IJmuidenaren lieten het publiek genieten van echt voetbal. Goed, ze waren uiteindelijk niet tegen Ajax opgewas sen, maar dit betekende voor hen niet nu over te gaan tot: spel afbreken, abnormaal verdedigen en wat voor soort maatregelen men tegenwoordig al niet neemt om (te trachten) overeind te blijven. Een grote uitslag werd het: 62. Een week later: Go Ahead uit! Dank zij Cruyff en Swart kwamen we aan twee doelpunten, terwijl Bals zich slechts éénmaal liet ver schalken. De Deventenaren, die zo in de loop der afgelopen maan den een behoorlijk team hadden gevormd (we zouden dat later nog wel nader ervaren), konden ondanks de zware druk op onze verdediging toch niet verder komen. Maar dat het na afloop wel even uitblazen wasja nou! We komen nu in herinnering bij: AjaxHeracles. Een vreselijke wedstrijd. Qua voetbal, wel te verstaan. We eindigden onze be schouwing daarover destijds met: „we willen er verder geen woord meer aan besteden". Dat doen we ook nü, na vermelding dat de strafschop, die Sjaak voor ons benutte, het enige doelpunt en daarmede de overwinning betekende. Spangen Sparta stond ons op te wachten. Met een herinnering aan de nederlaag te Amsterdam (01). Daar moest dus een re vanche voor komen. Vriend en vijand was het er na afloop over eens dat we eigenlijk met 51 hadden gewonnen, in plaats van met 31. Scheidsrechter Ravens keurde n.l. twee doelpunten van de zuiverste kwaliteit af (Keizer en Nuninga). Het was maar gelukkig voor deze „ref" dat het uiteindelijk f9.- per vol lesuur met Simca 1000, VW 1500 en VW 1200 U wordt gehaald en gebracht Tevens luxe verhuur Frits Soetekouw, tel. 02903-445 Voor Amsterdam-Oost: Sjaak Swart. tel. 940707 slechts een kwestie van doelgemiddelde zou zijn geworden, maar anders Keizer en Muller voor de rust en Nuninga in de tweede helft, passeerden doelman Doesburg nu wél met toestemming van de heer Ravens. We waren toe aan de return: AjaxDWS op zaterdag voor de Paas, in het Olympisch Stadion, een „dubbel" met een tweede hoofdstedelijke ontmoeting: Blauw-Wit tegen De Volewijckers. Nu, het was noch van ons, noch van DWS groots wat we te aan schouwen kregen. Wel werden de beide punten veroverd (21), maar we dachten zo aan hetgeen oud-scheidsrechter Hans Boek man als oude rot in het vakons kortgeleden toefluisterde: „Jongens, jullie krijgen ook nog wel je inzinking. Let maar op. Het is alleen maar de vraag: nu of aan het einde We dachten daar nog meer aan na FortunaAjax op Tweede Paas dag. De mannen uit Geleen hadden Feijenoord daar ook al een punt afhandig gemaakt, waardoor we weer op 4 punten voorsprong waren gekomen. Maar voor ons bleek er helemaal geen winst in te zitten. Op de bekende voetbal-pantalon kregen we (21). Doch Feijenoord had in Groningen ook niet terug van een enthou siast GVAV en al deed dan Fortuna, op uitdrukkelijk verzoek van Feijenoords voorzitter Kieboom, inderdaad zijn best tegen Ajax, daar in het hoge Noorden leek het een beetje op: wie een kuil graaftenz., want ook de Rotterdammers kwamen met lege handen thuis (21 voor GVAV). Derhalve veranderde er aan de situatie niets. Feijenoord, intussen de enige mede-gegadigde (de anderen lagen al ver achter en kon den zich alleen nog maar inspannen voor de Intertoto) bleef op 4 punten achter. Het aantreden thuis tegen ADO werd niet beschouwd in de geest van „een zacht eitje"! De Hagenaars hadden de laatste tijd laten zien, dat ze over een goed elftal beschikten, dat een technisch spelletje, uitgevoerd in een behoorlijk tempo aan zijn tegenstanders kon opleggen. Het wérd ook een strijd van zeer goed gehalte en bij vlagen van uitstekende opzet. „Men bestreed elkaar met kunde en techniek", aldus de mening van het Algemeen Handelsblad. De Ajax-aanval voerde haar tempo op en de Haagse defensie kwam onder grote druk te staan. Toen Cruyff even door zijn bewakers werd losgelaten, was het meteen 10. Doch ADO kwam gelijk en verder ging de boeiende strijd. Uit een strafschop gaf Piet Keizer ons opnieuw de leiding. De verdediging der bezoekers hield het niet meer en dat leidde tenslotte tot een 51 overwinning voor Ajax. De leuze in Groningen, na de nederlaag van Feijenoord (21) tegen GVAV omnu ook Ajax er onder te zullen krijgen" zou, zo dacht men hier en daér (juistdaar bij onze concurrenten) ze ker bewaarheid worden. Mogelijk had Feijenoords voorzitter ook deze overwinnaars van zijn elftal „geattendeerd" op de komst van Ajaxzoals hij dat na Fortuna tevens bij Twente FC zou doen. Hoe het ook zij, door het Ajax-elftal werd het koele Noorden een dergelijk hartverwarmend spelletje voorgelegd, dat slechts de feno menaal spelende doelman Van Leeuwen de schade tot 20 beperkt kon houden en dat een ieder die anders gehoopt had 's avonds kon gaan uithuilen. Bij die „boom" Het schitterende doelpunt, waarmede Klaas de score opende, bracht zelfs de handen van de tegenstanders op elkaar. Het bezoek van Willem II op zondag 8 mei (met nog 4 wedstrijden te spelen) bracht weinig indrukwekkends. We wonnen met 31, maar daarmede was werkelijk alles gezegd. Met uitzondering van Klaas Nuninga (2 goals) kwam niemand voor een „ster" in aanmer king, hoewel ook Gert Bals een paar maal zijn niet geringe capaci teiten kon tonen. zie verder pagina 8 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 6