Jacob Bakker 18 mei: Ajax-Feijenoord 2-0 - Bloemen van Eddy P.G. aan Frits Aangezien Feijenoord zijn achterstallige wedstrijd in winst wist om te zetten, ging Ajax aan de tweede helft beginnen met 4 punten voorsprong op de „kuipers" en daarachter DWS. Tegen DOS in Utrecht traden we aan zonder Piet Keizer, in wiens plaats Van Haaren speelde. Waren de Kanaries in verband met hun slechte positie op de ranglijst, schijnbaar slechts ingesteld op voetbal gepaard gaande met lichaamsbewegingen in de geest van de schone sport door Anton Geesink bedreven (hij gaf DOS toen conditie-training), tegen Ajax werd in ieder geval een spelletje ge speeld dat op één uitzondering na (Tonny van der Linden) met werkelijk voetbal niets te maken had. Met heel veel moeite wisten we door een 21 zege de punten naar Amsterdam te brengen. Als bijzonderheid dient hier te worden vermeld, dat het onze beide backs (captain) Frits Soetekouw en Wim Suurbier waren die voor Ajax scoorden. Men zou daar natuurlijk direct tegenover kunnen stellen, dat zulks in het moderne voetbal helemaal niet opmerkelijk is, omdat dat in het 4-2-4 systeem (leest u elders, wat Cas Bollen daarover schrijft) ligt opgesloten. Inmiddels keek de Nederlandse voetballerij tegen een achterstand in de afwerking der competitie aan. Zelfs voor de Betaalde sector luidde dit: 4 weken. Eindeloze regens en een stevige vorstperiode hadden zelfs de semi-profs belet hun voetbalkunst den volke te tonen. Maar eindelijk was het dan weer zo ver en dat betekende voor „Rood-Wit thuis" aan de binnenzijde van haar programma de op stelling van MW te vermelden. De Maastrichtenaren stonden er dit jaar ook niet best voor. Dat ze derhalve flink van zich zouden Firma verfwaren kwasten en penselen een voordelig adres Nassauplein 11, telefoon 120254 Filialen Jan Evertsenstraat 1 38, telefoon 84649 Ferd. Bolstraat 46, telefoon 711 159 Sumatrastraat 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 5