knvb-jeugd nogeens de journalistiek Nadat onze jongens, a.h.w. vrij plotseling, weer serieus kanshebbers voor de kampioenstitel werden, door enige misstappen van Feijen- oord, werd deze kans door de Feijenoorders zelf weer geëlimineerd. In een leuke wedstrijd wisten de Rotterdammers geheel verdiend met 42 te winnen. Het dient echter vermeld te worden, dat na de rust, welke wij in gingen met een 20 achterstand, het wedstrijdbeeld zich totaal wijzigde. Onze jongens veroverden een lichte veldmeerderheid, en wat niemand voor mogelijk had gehouden gebeurde, wij wisten gelijk te maken. Maar toen bleek toch dat Feijenoord over één betere speler beschikte n.l. hun Wim Jansen. Tweemaal flitste hij langs onze verdedigers en wij hadden tevens de 42 eindstand bereikt. Xerxes, Excelsior en Willem II kwamen vervolgens naar de Midden weg en werden op min of meer regelmatige wijze naar nederlagen gespeeld. Op zaterdag 7 mei gingen wij naar Rotterdam, om te proberen een revanche te bereiken tegen Feijenoord. Dat is het niet geworden. Wij verloren ditmaal met 21. Maar als ooit de Feijenoorders dicht bij een forse nederlaag zijn geweest, was het wel in deze wedstrijd. Met prima positiespel, keurig van opbouw, dreven wij onze tegen standers te hoop in hun eigen strafschopgebied. Deels door pech, maar het meest door een schrikbarend gebrek aan schotvaardig heid, wisten wij niet te doelpunten. En juist valt het doelpunt dan aan de andere kant. Een Feijenoord-uitval werd heel bekwaam door een excellerende Ernst Bouman onschadelijk gemaakt. Hij plaatste de bal correct naar Han Driessen, die echter nogal on benullig handelde. Onze verdediging werd hierdoor volledig ge desorganiseerd. Gevolg: 10. Even leek het erop of deze klap te hard was aangekomen. De Feijenoord-boys werden sterker en wij verloren de greep op het spel. Ajax kwam echter toch terug. Een snel en goed genomen hoekschop (korte) bracht de bal bij Klaas van Dijk, een overstapje bood Cor Brouwer de kans, maar deze reageerde te laat. Gelukkig was Ron Ruisendaal aanwezig en met een mooie schuiver werd de stand gelijk. Hiermee gingen wij rusten. Na de thee wederom een overheersend Ajax, maar de mooiste combinaties vonden steeds weer een voortijdig einde. Jammer, maar echte kansen deden zich ook niet voor. Alleen en dat was nogal dom met de stevige wind mee, werd er geen schot gegeven, ter wijl wij toch enige knapen hebben, die weten wat schieten is. En evenals in de eerste speeltijd, werd een uitval van Feijenoord ons noodlottig. Freddy Witte maakte een veel voorkomend foutje, n.l. in plaats van met de in de richting van het doel gespeelde bal mee te gaan, probeerde hij deze af te stoppen, hetgeen mislukte. Ge volg: een vrije loop voor een Feijenoorder en 21 Hiermede was de strijd gestreden. Feijenoord ging nu bewust nog meer in de verdediging en daar was voor onze voorwaartsen in het geheel geen doorkomen meer aan. Al met al een heel goed gespeelde wedstrijd, maar het is precies zoals de heer Koekebakker het uitdrukte: de KNVB geeft hier be slist géén 2 punten voor. Wij willen tot slot niet nalaten, de Feijenoord-jeugdspelers van harte te feliciteren met het behaalde kampioenschap en veel succes in de strijd om het kampioenschap van Nederland. H. A. SMIT Ajax-Feijenoord (KNVB Juniores) 2-4. Amsterdamse aanval We hadden in ons vorig clubblad reeds een voorbeeld van, laten we zeggen: menings-verschillen bij de H.H. verslaggevers. Een ander staaltje, ditmaal te rankschikken onder „nauwkeurigheid", troffen we in de sportkolommen van een bekend Amsterdams och tendblad. Daar schreef de „speciale verslaggever na AJAXDWS o.a. het volgende: Muller lanceerde Keizer, die voortrok over Jongbloed heen. Swart liep in, knalde tegen de paal, de bal caramboleerde voor het onbescherde doel. Pijlman trachtte nog het gevaar te keren, maar zijn kopbal verdween in eigen doel: 11. Ajax glunderde, het probeerde het metéén weer. Prins en Cruyff zetten v. d. Berg aan het werk en deze seinde door naar de actieve Nuninga. Zonder dralen loste Klaas zijn schot. Jongbloed liet de bal van zijn borst terugstuiten, waardoor het projectiel (brr... Red.) voor de voeten van de doorgelopen v. d. Berg kwam, die er 21 van maakte". Nu besparen wij u nog de verdere onzin van deze (inderdaad) „specialist". Het komt ons voor dat hij wat in de war geraakt is. De naam v. d. Berg komt n.l. voor in de opstelling van DWS en we hebben niet kunnen constateren, dat de blauw-zwarten tweemaal (voor Ajax) scoorden. 32

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 32