zo kan het ook! van de 2e voorzitter VERGROOT UW SPORTPRESTATIE SCHAATSEN sportartikelen SPORTHUIS TONNIE PRONK Op 1 mei j.l. sloten ons eerste en tweede elftal het treffen met GVAV 1 en 2 af met een winst van respectievelijk 20 en 30. De weken daarvóór zagen we overwinningen van onze kampioens pretendent op Telstar, Sparta en ADO. Veel winst dus en dat stemt een Ajax-vriend vanzelfsprekend tot grote tevredenheid. Veel méér winst acht ik het echter dat in alle genoemde wedstrijden sprake is geweest van aantrekkelijk voetbal, waarnaar het publiek met genoegen en hier en daar zelfs opgetogen zat te kijken. Uw tribune-spion zet zijn oorkleppen tijdens de wedstrijd en bij het verlaten der tribune altijd wagenwijd open en kan dan met vreugde constateren, dat men voor dat soort voetbal gaarne zijn centjes neertelt. Zonder ook maar iets te kort te doen aan de anderen, maar wat zoudt u zeggen van dat staaltje hogeschool-voetbal, de schitterende combinatie Keizer-Nuninga-Cruyff, die tegen ADO dat grandioze 4e doelpunt tengevolge had? Was dat geen „plaatje"? De echte Mokummer achter mij vond dit alléén al „een joetje" waard! Enerzijds is het begrijpelijk dat de in nood verkerende clubs, in hun struggle-for-life, nogal eens aan de noodrem trekken. Maar ander zijds dienen zij toch ook te beseffen, dat het zich op deze wijze handhaven, geen zoden aan de dijk kan zetten. Elke sportclub, zowel in de prof- als in de amateursector, kan zich slechts handhaven bij de gratie van het publiek; het beroepsvoetbal met al haar vergaande verplichtingen wel in de eerste plaats. Het is reeds genoegzaam gebleken dat het zgn. betonvoetbal een algemeen gevoel van onbehagen bij de kijkers opwekt, en onge twijfeld zullen de hierbij betrokken penningmeesters een vrij be langrijke teruggang der recettes te verwerken hebben gekregen. Het bezoekersaantal loopt daar zienderogen achteruit en hoe denkt men straks met de weinige ontvangsten de zeer hoge kosten te bestrijden? Ik geloof dat de echte sportvriend liever zijn club ziet ondergaan in aantrekkelijk gespeeld voetbal, dan een zich ten-koste-van-alles willen handhaven. Het gemis aan contanten zal straks, voor deze „betonnen" clubs, tot gevolg hebben dat men de aankoop van goede krachten zelfs niet overweging kan nemen. Erger wellicht nog, de aanwezige goede en/of veelbelovende krachten zal men zien verdwijnen. Het spelen voor lege zalen heeft een artiest nog nooit kunnen inspireren tot grote prestaties, de voetbal-artiest zeer zeker niet o.a. CCM kunst- en hockeyschaatsen NOREN: Viking, Ving en Wallangruds Koopt al uw Ook voor WINTERSPORTKLEDING slaagt u bij ons bij Wij verzorgen uw gehele SPORTUITRUSTING Middenweg 147 (t.o. Emmakerk), tel. 946257 Daarom zou men uit zakelijke overwegingen reeds onmiddellijk een streep dienen te zetten onder dat zgn. beton-voetbal. Het is over duidelijk dat de sport al of niet betaald sport moet blijven! Een aantrekkelijk kijkspel is dat, waarop het publiek recht heeft. Zet het publiek een goede maaltijd voor en zij zullen eten! Laat ze smullen, als het kan! Beton is echter een moeilijk te verteren substantie, waarmede uit eindelijk „de koks" blijven zitten, want de bezoekers der diverse sportvelden lusten het beslist niet en eten thuis! GERARD WIERTZ Het amateurseizoen loopt ten einde en hierbij willen wij dadelijk vaststellen, dat dit seizoen succesvol is geweest. Hoewel men, als men de standen bekijkt, tevergeeft zal zoeken naar kampioenen, is dit niet steeds bepalend. Wij mogen wel stellen, dat onze amateurs zich door enige opval lende resultaten in de belangstelling hebben geplaatst van diverse amateurclubs in Nederland. Dit succes is in menig opzicht belangrijker dan een kampioenstitel, hoe blij wij daar overigens mee geweest zouden zijn. De belangstelling blijkt onder meer, dat wij veel meer dan voor heen uitnodigingen ontvangen voor wedstrijden en tournooien. Ver heugend hierbij is vast te stellen, dat in dit soort wedstrijden, onze jongens zich steeds van de beste zijde laten zien en daarmede bewijzen, dat indien wij in de amateurklasse zouden meedraaien, een zeer goed figuur zullen slaan. Een belangrijk deel van de goede resultaten die onze amateurs boeken, mogen wij gerust op rekening schrijven van de oefen- meester, de heer Piet Koekebakker. Het is daarom voor ons bijzonder spijtig, dat hij ten lange leste, geen weerstand heeft kunnen bieden aan de vele verzoeken, om de technische leiding op zich te nemen bij zijn oude club Blauw- Wit. Piet, wij zien je slechts zeer node gaan, maar wij hebben vol ledig begrip, dat jij, met je 25 dienstjaren bij je club, niet zonder meer kan zien, dat het steeds maar slechter gaat. Wij wensen je heel, heel oprecht veel succes. Dit houdt tevens in, dat wij onze zusterclub de nodige sterkte toewensen, om zich uit het huidige dieptepunt weer omhoog te werken. 30

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 30