(kampioens)kroniek De onvermoeibare schare en zo is het gekomen Nu dan eindelijk ook voor uw redacteur een einde gekomen is aan een spannende en bijkans zenuwslopende tijd, willen we in onderstaande regels het verloop van de competitie, waaruit wij als winnaar te voorschijn kwamen, nog eens de revue laten passeren. Het seizoen 1965/1966 werd geopend met een thuis-wedstrijd tegen DOS uit Utrecht, welke door ons „maar" met 21 werd gewonnen. Dat was toch wel enigszins teleurstellend, omdat men van die „gou den voorhoede" wel meer had verwacht. Maar de Utrechtenaren, die vanzelfsprekend ook al het een en ander over onze aanval had den vernomen, speelden een hard, verdedigend spel, met de niet meer zo jonge, maar nog steeds bekwame Tonny van der Linden als gevaarlijke uitval-spits. Co Prins en Sjaak Swart scoorden de eerste doelpunten. Dat we op deze eerste competitiedag reeds het bordje „uitverkocht" mochten ophangen, bewees wel, welk een grote belangstelling van het Am sterdamse publiek er naar de verrichtingen van onze jongens uit ging. De eerste uit-wedstrijd was tegen MVV. We wonnen met10. PSV thuis, uitslag 20. Daarna te IJmuiden de altijd moeilijke ont moeting tegen Telstar. We zegevierden, zij het met grote moeite en, we mogen wel zeggen, vooral door een voortreffelijk spe lende doelman Bals met 21. Helaas voor velen, de grotere cijfers bléven uit, maarintussen bewees: 5 gespeeld, 5 gewonnen en 10 punten, aan de andere kant toch wel, dat we dit seizoen van plan waren een vinger in de pap te hebben. Een intermezzo was de eerste beker-ontmoeting en wel tegen de mannen van over-de-pont: De Volewijckers. Onze zege werd be paald op 50 door 2 sublieme goals van Johan Cruyff, die de tegen Telstar geblesseerd geraakte Henk Groot verving, 2 oerharde „loeien" van Co Prins en tenslotte invaller-rechtsbuiten De Wolf (Sjaak viel uit). Was onze voorhoede „los" gekomenJe zou het wel zeggen aan de uitslag AjaxGo Ahead op zondag 26 sep tember: A0. Daarbij in aanmerking genomen de algemene opinie, dat het voor hetzelfde geld 70 of 80 had kunnen zijn, ja, dan zou eindelijk Heracles uit11. Eerste verliespunt. Bom! Dat zat ons niet 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 2