van dit en dat Bouwmeester Gerrand uit de pers De finale om de Schotse voetbalbeker tus sen Glasgow Rangers en stadgenoot Celtic, die afgelopen zaterdag traditiegetrouw in een chaos eindigde en drie doden (hartaan vallen), 40 gewonden, zes arrestaties als mede een uitslag van 00 opleverde, is gisteren overgespeeld. Opnieuw waren de overwegend protestant se supporters van Glasgow Rangers en de merendeels katholieke aanhangers van Cel tic uiterst rumoerig in het met 96.000 men sen bevolkte Hampden Park. Eén man over leed kort voor het begin van de wedstrijd aan een hartaanval. Vijftig personen moes ten in ziekenhuizen worden behandeld voor kneuzingen en snijwonden, voornamelijk ver oorzaakt door dringen. De politie verrichtte in hel stadion zes ar restaties en later in de stad, waar het ge hele centrum geblokkeerd was, nog twintig arrestaties. Agenten konden grote vechtpar tijen buiten het stadion door snel ingrijpen voorkomen. De Rangers wonnen met 10 door een doelpunt in de 25ste minuut van de tweede helft van de Deense rechtsachter Johansson en veroverden daarmee voor de 19e maal de Schotse voetbalbeker. Celtic heeft de beker 18 keer gewonnen. In het verleden hebben Schotse heethoof den delen van de tribunes in brand gesto ken. Ook is het een keer voorgekomen, dat toeschouwers de doelpalen uit de grond trokken, zodat de beide elftallen niet aan de verlenging konden beginnen. Een gezellige boel! Een wedstrijd daar be tekent zoiets als één-twee-drie in Gods naam rood-wit in oranje Ook in de wedstrijd van het Nederlands elf tal tegen België, waren Ajacieden van de partij en wel Bennie Muller, Piet Keizer en Klaas Nuninga. Van de drie Nederlandse doelpunten nam Piet Keizer er een (direct) voor zijn reke ning n.l. die schitterend genomen vrije schop, terwijl hij in het derde doelpunt (eveneens een vrije trap) door Bennie Mul ler gescoord, een groot aandeel had. Bondscoach Georg Kessler wilde later op de avond in een TV-interview met Coen Ver hoef geen namen van spelers als uitblinkers noemen, doch meende wel een uitzondering Pupillen I te moeten maken n.l. Klaas Nuninga, voor diens spel-zónder-bal! blauw-wit-pinkstertournooi Gaarne vragen wij in deze regels uw aan dacht voor het bijzonder interessante Jubi- leum-Pinkster-tournooi van Blauw-Wit, te houden van 27 t/m 30 mei a.s., waaraan be halve door Ajax (en Blauw-Wit uiteraard) wordt deelgenomen door: Arsenal, Leicester City, Nottingham Forest, Sheffield United, Düsseldorf, Duisburg, Zürich, Amsterdams Jeugdelftal, DWS, Feijenoord, PSV en De Volewijckers. Het is natuurlijk behalve een gelegenheid om fraaie wedstrijden te zien, tevens de be doeling dat u onze jongens gaat aanmoedi gen. intertoto In verband met de reis naar Bulgarije en Spanje van óns eerste elftal, heeft het be stuur besloten in ieder geval dit jaar niet aan de Intertoto-competitie deel te nemen. Juweliers Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 29

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 29