bij de elfde Na 11/4 Ik heb 'em, na Fortuna, voor ons Eerste zitten knijpen. Ja, nee, ja, nee, en zo maar door. Ach, wie kan dat begrijpen. Want denk je, „het zal heus wel gaan" dan gaat het juist verkeerd. Bij: „Hebben ze een zware aan" loopt 't meestal als gesmeerd. 24/4 Zó tegen ADO of Adó zoals het in Den Haag heet. Van ADO krijgt je 't niet cadeau doch zo ook al lang weet werd het maar liefst vijf tegen een. Je weet het immers nooit. Vandaar dat men in 't algemeen geen hoge ogen gooit bij weddenschappen groot of klein of 't nu gaat om 'n reep choco, een piek of knaak, of: dat u fijn als eenling wint de toto. 1/5 De week daarop uit GVAV. Altijd een zorgenkind! EXTRA voor nummer een of twee. Zóeen daar vaak niet wint. En ziet, ze stelden niet te leur. Géén wedstrijd om te geeuwen. Integendeel, 't was superieur. Von ook Tonny van Leeuwen wellicht rivaal straks van P.G. was schier niet te passeren. Klapte voor Klaas z'n doelpunt mee! Wat ieder kon waarderen. 11/5 Inmiddels vochten vier van ons in Glasgow tegen Schotten. Geen Hampden Roar doch wel gegons omdat het niet wou vlotten met 't Schotse spel, voor hen gefluit. The Dutch many ovations! Speciaal ons Pietje vroeg men uit. Die sprak: „Secret relations!" Vervolgens „op naar Enschede". 15/5 Een tikkeltje nerveus. Heel Twente startte daar voor twee. „Laat komen" was de leus bij Sjakie, Johan, Klaas en Piet, Co, Bennie, allemaal. Nee, van die Twente scoorden niet (ook pèch!) en wij twee maal. Daardoor en ook door „Zuylen" was het op die dag al raak. Niet door, zoals ik ergens las, ,,'t presentje van Guus Haak". Ook zonder Haak, alsdan 00, voor ONS die dag de titel. Dat weet niet slechts de grootste sul maar ook de duurste Beatle. 18/5 De big match AjaxFeijenoord was n u van andere aard. De eerzucht ging niet overboord, 't ging niet om 's Keizers baard. Dit kon ook niet want onze Piet nog altijd is „clean shaven". Geschoren werd „de vijand" niet, bij 20 is 't gebleven. 8/5 En dit betekent dat het team, de „cast", er zin in heeft. En dat een hart onder de riem te steken niet meer geeft. In dien zin, dat 't niet nodig is nog verder aan te sporen. En dat-wat-overbodig-is moet je nooit laten horen. Hoewel, het moet natuurlijk gaan tegen een tegenstander die imponeert, die je moet slaan Eénparig met elkander. Was tegen Willem II nu juist niet het geval, té spoedig werd het 20, zonder een vuist... En dat maakt overmoedig. Nog rest de strijd met Elinkwijk dat „Fainoord-thuis" kon slaan. Zou 't ons ook zetten aan de dijk 22/5 als wij naar Utrecht gaan? Hoe ook, na slechts een korte rust op reis naar Bulgarije! 12/6 Voorts aan Galicië's barre kust (da's Noordwest-Spanje, wees gerust, waar d'Oceaan zo zelfbewust, wat zeg ik kokend, ongeblust het strand van La Coruna kust) BESTRIJEN SPANJES KEIEN Donder(zon)dag, 19-5-66 B. S. LE MARCHÉ 25

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 25