ontvangen felicitaties hulde en dank wie maakten onze doelpunten? Ter gelegenheid van het behaalde landskampioenschap mochten wij zeer fraaie bloemstukken ontvangen van: Directie Olympisch Stadion Elinkwijk Be Quick Drukkerij Grafica De Volewijckers Fam. Bookelman Fam. Hoopman en Fam. Blankert L. Halverstad (Plein 24) Sigarenmagazijn Modder G. Jacobs H. Huising HBS Den Haag Spelers, trainer en bestuur Feijenoord Fa. Caransa J. J. D. Oostindië Kappelhof M. W. v. Es, Sanatorium Berg en Bosch, Bilthoven Harry Denis Mevr. A. de Groot Leeman Ben Strijbos (vanuit Springs, Z.-Afrika) Joh. C. Blössmann I. H. Galavazi, Erelid KNVB Afd. Amsterdam J. Hoven Xerxes EDO De Graafschap RCH JOS NV „Formosa" Grand Hotel Krasnapolsky Heer en mevr. G. J. Winterink- Wieleman Maarse Kroon J. A. van Unen VIOS H. Botter Wim du Bois Meindert en Wies Volkers J. Balten, Vliegbasis Leeuwarden F. v. Tienhoven Dames Goed-Abcoude R. Riemer ASV De Germaan J. S. de Beet H. S. Boekman Alg. Ned. Voetbalvereniging „De Zwaluwen" Jan van Dort, Arnhem Hercules, Utrecht SDW G. H. Wouterson P. Brattinga, Wieringerwerf Verder waren er, behalve het reeds eerder gememoreerde telegram van Minister Vrolijk, nog telegrafische gelukwensen, alsmede brie ven en andere correspondentie van: Wim Volkers Westerkamp Echtpaar De Wit-Egeman Ben Haleber, Apeldoorn Jan de Natris, Castricum J. v. d. Leek, Tilburg Be Quick, Groningen DHC B. de Kimpe, Stadion Feijenoord D. Knegt Willem II GVAV Joh. Kaskens Dames Van Schaik Bert Haanstra Directie Amstel Brouwerij Supportersbus-vereniging Jacques Swart Dokter W. L. Mosterd, Bondsarts Ben Bril (intern, boksscheidsr.) AW TOG Loek den Edel Sportclub Enschedé Tante Leen en Oom Bram (uit Joegoslavië) Stichting Blauw-Wit FC Den Bosch Spelers, trainer en bestuur Feijenoord Bestuur, spelers en trainer PSV Sparta Fam. H. Sacksioni Benny Vreden Produkties Leiders, trainers en spelers Militair Elftal J. Windt en W. J. Wiertz Jan en Corry de Boer (vanuit Malaga) A. Huisman-Volkers J. Beyeleveld, scheidsrechter Int. Wolsecretariaat D. Pezaro Josine en Pieter Amstel Bier-ploeg en Henk de Haan (Olympiatour) Fam. Nuninga en fam. v. Kuik (Winschoten) Gaarne willen wij hier onze erkentelijkheid betuigen aan Drukkerij „Grafica" de heren Van Steenbergen en hun mensen als mede aan Zetterij Centrum de heer Beekman c.s. voor de geweldige medewerking welke wij van hen hebben mogen onder vinden, teneinde het mogelijk te maken, dit clubblad reeds aan onze gasten op de receptie in het Hilton-Hotel, te kunnen overhandigen. Namens de Redactie, M. J. W. Middendorp Hoewel het in het algemeen niet belangrijk is wie de doelpunten maakt, als ze maar gemaakt worden, is het toch wel eens interes sant te vermelden hoe onze scorerslijst er na de 30 gespeelde competitie-wedstrijden uitziet. Er is namelijk een interessante con clusie uit te trekken. Ons eerste elftal heeft 79 doelpunten vóór en slechts 25 tegen. Van deze 79 doelpunten nam GVAV er te Amster dam één voor zijn rekening. De andere 78 werden gemaakt door: Cruyff 16 uit 19 wedstrijden Nuninga 15 uit 27 wedstrijden Keizer 13 uit 27 wedstrijden Swart 11 uit 30 wedstrijden Groot 7 uit 15 wedstrijden Prins 7 uit 30 wedstrijden Van Duivenbode 4 uit 30 wedstrijden Muller 2 uit 30 wedstrijden Soetekouw 1 uit 30 wedstrijden Suurbier 1 uit 28 wedstrijden Van Haren 1 uit 2 wedstrijden Uit deze cijfers dan blijkt duidelijk, dat we niet van één goalgetter afhankelijk zijn geweest, maar dat al onze spelers kunnen scoren: het ware teamverband dus. Dat ook onze middenveld- en achter hoedespelers de weg naar het doel kunnen vinden, is er het bewijs van dat Ajax tracht modern voetbal te spelen. In de vijf bekerwedstrijden werden door Ajax 17 doelpunten ge scoord (slecht twee doelpunten kregen we tegen) door: Cruyff 9 Prins 3 Swart 3 Nuninga 1 De Wolf 1 24

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 24