DEXTRO-ENERGEN ajax-spelers te gast op internationaal tournooi per pakje met 6 dubbelta- bletten 50 ct. Tournooileider, de heer Faust, overhandigt 1e prijs aan Ajax-captain Met Pasen organiseerde de SV Brackwedde een tournooi, waaraan behalve Borussia (Dortmund), Hamburg SV, US Boulogne en SC Enschede ook een Ajax-jeugdteam deelnam. Omstreeks het middaguur van Paaszaterdag kwamen met verschil lende bussen de spelers uit Frankrijk, Duitsland en Nederland aan. Na door de voorzitter van de organiserende vereniging, de heer Werner Faust te zijn ontvangen, werd de gezamenlijke maaltijd gebruikt, waarbij door burgemeester Schmidt en andere autoriteiten het woord werd gevoerd. Om drie uur beten Ajax en Hamburg SV de spits van het tournooi af. De toeschouwers zagen een aantrekkelijke en spannende strijd, waarbij de sterke verdediging van beide teams de aanvallers het maken van doelpunten belette. De eerste wedstrijd van poule 1, waarin behalve Ajax en Hamburg SV ook Borussia uitkwam, ein digde dan ook in 00. In poule 2 (SC Enschede, Boulogne en de gastheren Brackwede) was het eerste treffen tussen Boulogne en Enschede. Onze landgenoten gaven de Franse titelhouders een ge voelige voetballes door hen met 31 een nederlaag toe te brengen. Van de in ruime mate aanwezige toeschouwers dwongen zij het respect af door hun frisse spel. Ajax' tweede wedstrijd ging tegen Borussia (Dortmund). Waarschijn lijk waren de benen van de Ajacieden door de lange busreis wat vermoeid geraakt, want ook deze wedstrijd werd met dubbel blank afgesloten. De laatste wedstrijd op Paaszaterdag ging tussen orga nisator Brackwede en Boulogne, welk treffen enigszins ongelukkig door de Duitsers met 10 werd verloren. De volgende ochtend startten Hamburg S.V. en Borussia. De wed strijd eindigde tot grote vreugde van de Ajax-spelers in een (we derom doelpuntloos) gelijk spel. Onze gastheren uit Brackwede tra den vervolgens aan tegen Enschede en alweer bleek de superiori teit van de Nederlanders, want door spelopbouw en vooral het goed betrekken van de vleugels in de aanvallen, werd met 31 gewonnen, waardoor de Sportclub verzekerd was van een plaats in de finale. Daar in de andere poule alle wedstrijden dubbel blank geëindigd waren, was loting noodzakelijk. Lucky Ajax" (waarom ook niet?) trok aan het langste finale-eind, waardoor de eindstrijd een volledig Nederlandse aangelegenheid werd. De drieduizend toeschouwers zagen twee volkomen verschillende speelhelften. Enschede gooide direct alles in de aanval en drukte door, hetgeen resulteerde in een mooi doelpunt. De robuuste, maar DEXTRO ENERGEN is pure druivesuiker, die razendsnel wordt op genomen in het bloed en als glucose wordt opgestapeld in de lever en de spieren. Daar vormt het de direkte energiebron voor ons lichaam, waarvan de prestaties en het uithoudingsvermogen afhankelijk zijn. DEXTRO ENERGEN is de veilige, verantwoorde „oppepper"! 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 22