Broodje allerlei U heeft het natuurlijk gezien. Bovenop het dak van ons Stadion staat met levensgrote letters de naam: AJAX. Wanneer u 's avonds op de Middenweg rijdt, wandelt, met tram of bus ons veld passeert, straalt u van verre in onze rood-witte kleu ren de naam Ajax als een ware feestverlichting tegemoet. Wat zijn wij in deze zakelijke tijd toch eigenlijk een bevoorrechte vereniging. Want, beste clubgenoten, zoals u die installatie daar op het dak ziet staan, is ons deze aangeboden! Dank aan de schenkers, de firma „Stodel en Beets, lichtreclame-experts". De directieleden van deze firma, de heren J. Stodel en H. Beets, sinds jaren ondersteu nende leden van Ajax, hebben, na ampele besprekingen met voor zitter Van Praag, dit fraais aan ons overgedragen. Zaterdagochtend 7 mei j.l. begon onze „Instuif" voor jongens van 10 tot 14 jaar, die zomaar op onze bijvelden konden komen voet ballen. Niet minder dan 150 „coming men" kwamen aandraven. Onvoorstelbaar, met welk een enthousiasme deze jongelui hebben gevoetbald resp. hebben getracht te voetballen. Of er wat bij was? Wis en waarachtig. Het alziend oog van trainers en aanwezige leiders heeft de jongens met aanleg „gepakt", zoals dat heet. Onze trouwe donateur Willem Zwaaf heeft, naast voetbal, zijn hart verpand aan die andere mooie sport: gymnastiek. Juister gezegd komt de gymnastiek eerst Welnu, een krantenbericht meldt dat„oud-keurturner Willem Zwaaf tijdens de gehouden jaarvergadering werd benoemd tot voorzitter van de technische commissie Willem, we weten hoe trots je hierop bent. Namens al je Ajax- vrienden onze hartelijke felicitaties en vooral veel succes. Een prestatie van formaat, zoals het Oranje-team in geen jaren heeft kunnen opbrengen, was de 30 overwinning te Glasgow op het nationale elftal van de Schotten. In deze ontmoeting bezette Sjaak Swart wederom de rechtsbuitenplaats en maakte derhalve met Piet Keizer, Klaas Nuninga en Ben Muller de Ajax-deelname uit. Nu mag als (Schots) verweer worden aangevoerd, dat de gast heren niet op hun allersterkst verschenen, er waren onder onze tegenstanders beslist geen lieden, die niet weten wat voetballen is. De Oranje-mannen speelden als geheel een voortreffelijke wedstrijd (Klaas scoorde het eerste doelpunt en v. d. Kuilen de andere twee), met Piet Keizer en Eddy Pieters Graafland als grote uitblinkers. \/Pin Leidseplein 20 V O Tel. 232036 KoOtje Tel'23745, Rembrandtsplein 12 Tel. 236513 Real Madrid heeft dan weer opnieuw de Europa-Cup weten te be machtigen door een overwinning op Partizan uit Belgrado. Gelukkig hadden de Spanjaarden, die zo'n grote naam hebben op te houden, doch wier gedragingen in het veld de laatste tijd bijzonder onsym pathiek waren, ingezien, dat hun houding gewijzigd diende te wor den en dat men op de grasmat resp. binnen de krijtlijnen maar één ding van hen wilde zien: voetbal. Alléén voetbal. Welnu, in Brussel hebben ze aan deze verwachtingen beslist vol daan. Met een techniek van de bovenste plank, snel, beheerst ja, de mannen uit de Spaanse hoofdstad waren de werkelijke Cup winnaars. marius koolhaas Onze ere-voorzitter gaat goed zij het langzaam vooruit. Op 3 mei j.l. vierde hij zijn 79ste verjaardag, waarbij het hem uiteraard uit Ajax-kringen niet aan belangstelling ontbrak. Omdat u er waarschijnlijk niet allemaal aan gedacht hebt en het toch goed met de oud-president meent, doen wij Marius hierbij alsnog vele hartelijke felicitaties toekomen met de beste wensen voor zijn gezondheid. een juichtoon da-vre langs de velden ajax voor de elfde maal landskampioen Deze, de laatste tijd zo vaak en veel gehoorde klanken, vinden we op de omslag van het boekje, dat voor ons ligt, en dat geschreven is door een oude bekende van Ajax, n.l. Wim Jesse, die, zo zegt hij zelf, „als actieve verdediger van de Rood-Witte kleuren over vele Nederlandse velden rondhuppelde". Het boek wordt uitgegven door Drukkerij en Uitgeversbedrijf De Standaard N.V. te Amsterdam. Prijs 4,90. Het moge dan, vooral in het gedeelte, dat handelt over de eerste 50 jaren, duidelijk zijn, dat de schrijver het Gouden Boek veel vuldig heeft geraadpleegd (maar wie moet dit niét doen om iets over de aloude historie van onze club te willen weten; de heer Jesse „bekent" trouwens eerlijk dat hij daarin „heeft zitten snuffe len"), in het geheel is hij met zijn werk uitstekend geslaagd. Daarbij moet zeer zeker als plus-punt worden aangemerkt, dat nu ook de niet-bezitters van het Gouden Boek, hun boekenkast kun nen vullen met die zo beroemde historie van de eerste halve eeuw en dat niet alleen, zij komen bovendien voor hetzelfde geld in het bezit van een prettig vertelde (en fraai geïllustreerde) samen vatting van het wel-en-wee der Rood-Witte Leeuwen ook na 1950, tot hedentot die juichtoon die daverde langs de velden op 15 mei 1966 toen Ajax voor de elfde maal landskampioen werd. Men kope dit boek! zeventig-jarige Vorige maand de juiste datum is ons helaas ontschoten vier de Theo Schetters zijn zeventigste verjaardag. Dat het hem bij die gelegenheid niet aan belangstelling heeft ont broken, daarvan zullen zijn „old friends", van wie er trouwens velen de jubilaris kwamen feliciteren, overtuigd zijn. Theo, old Soldier, ook langs deze weg nog hartelijk geluk gewenst en onnodig te zeggen dat we je nog vele gelukkige en vooral ge zonde jaren toewensen. Aan je verzoek om door middel van het Ajax-Nieuws jouw dank 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 16