Café „Populair" Hulde van de supporters op het perron CS all-rounder in de Ajax-voetballerij als Wim Bruynesteyn door zijn nog steeds onverflauwde activiteiten in de meest algemene zin, niet minder dient te delen in de lofuitingen, welke wij ook deze heren, alsmede oefenmeester Jany v. d. Veen willen toezwaaien. Ons Dagelijks BestuurMet opzet hebben wij dit tot het laatste bewaard. Als wij voorzitter Jaap van Praag, secretaris Jan Westrik en pen ningmeester Henk Timman namens Ajax hartelijk dank zeggen voor alles wat zij deden, dan gaan onze gedachten daarbij niet alleen uit naar dit zo glorieuze seizoen 1965/1966, doch vergeten wij ook niet en juist nü niet, nu Ajax weer aan de top van het Neder landse voetbal staat de donkere dagen van 1964/1965. De slechte resultaten van een eerste elftal, lopen nu eenmaal paral lel met het wel-en-wee van de gehele vereniging en hoewel dit goed of niet goed gaan wel gewoonlijk de Commissie Betaald Voetbal en/of trainer in de schoenen geschoven wordt (als altijd: de beste stuurlui enz.), krijgt het bestuur veelal ook het een en ander op zijn boterham. En zulks geschiedde het vorig seizoen. Een bestuurcrisis betekent: zorgen, het plotseling vertrek van een trainer veroorzaakt onrust, vooral in de elftallen, allemaal be roerde zaken, die élk per seizoen reeds problemen scheppen, doch die bij ons in volgorde en in een tijdsbestek van slechts enkele maanden als depressies passeerden. Dat men als bestuur tegen dergelijke zorgelijke perioden opgewas sen moet zijnwe willen dit degenen met deze mening niet bestrijden. Anders wordt het echter, wanneer er een bepaalde kri tiek gelanceerd wordt. Door z.g. teleurgestelde „vrienden van Ajax". En voornamelijk gericht tegen één en dezelfde persoon, tegen onze voorzitter. Kritiek, in de eigenlijke zin van het woord kon men het niet noe men. Het was meer. Erger. Laf! Gemeen! Zelfs konden deze pro leten het gezin Van Praag niet ontzien. We hebben er destijds in deze kolommen met geen woord over gerept; willen ook thans niet verder ingaan op hetgeen onze prae- ses, naast de reeds eerder genoemde clubzorgen, nog persoonlijk te verwerken had. Als daarom bij dit elfde landskampioenschap van ons geliefd Rood- en-Wit, in deze dagen van grote blijdschap, de voorzitter en zijn naaste medewerkers zoveel bewijzen van bewondering in woord, geschrift of op andere wijze bereiken een hulde, waarin wij zeker ook al die Ajax-vrouwen willen betrekken, die, zij het op de achtergrond, maar niet minder belangrijk, hun deel bijdroegen tot het succes, ontvang jij dan hierbij, Jaap, van ons allen, je Ajax- vrienden, een extra stevige enbegrijpende poot. Zonder woorden, maar vol respect. Voor TOENT. M. Specialiteit:lVerse en Gebakken Mosselen Reguliersbreestraat 51, tel. 231996 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 15