en hoe!!! gebrek aan tijd part noch deel aan deze „transfers" gehad, zoals hij zich ook nog nooit aan „ronselen" heeft bezondigd of ooit zal doen. Dat de club, wier spelers op eigen initiatief en zonder enig mate rieel gewin naar Ajax zijn gekomen, een en ander betreurt, is uiter aard het goed recht van deze club. Dat zij, die in de voetbalwereld een goede naam heeft, echter gemeend heeft dergelijke afgevaar digden naar een vergadering te sturen om in het openbaar talrijke leugens te verkondigen, valt ons van een dergelijke vereniging tegen. We hebben gemeend hier toch nog even op te moeten terugkomen, omdat de naam van Ajax hiermee gemoeid was, terwijl ook enkele kranten hierover hebben geschreven. Overigens, met modder zal er altijd wel gegooid worden. Terug nu naar onze negentallen, van wie wij dus dit seizoen hoge verwachtingen hebben. Wij zijn er van overtuigd, dat we ons publiek op het OVVO-veld aan de Kruislaan, waar we ook dit jaar weer gastvrijheid genieten, betere wedstrijden kunnen voorschotelen dan de laatste jaren het geval is geweest. Ons tweede negental, pas gepromoveerd dus, is eveneens sterk. Wij zouden niet weten waarom deze ploeg zelfs geen serieuze gooi naar het kampioenschap zou doen. Als enkele spelers zich niet te teleurgesteld tonen, omdat zijn hun plaats in het eerste negental zijn kwijtgeraakt, moet dit team tot grote daden in staat zijn. Tenslotte hebben we dan nog ons derde negental, dat vorig jaar promotie op het nippertje miste, maar dat nu opnieuw gaat trachten tot de eerste klasse van het Rayon Amsterdam door te dringen. Onder de bezielende leiding van Wim Prins kan ook dit verwezen lijkt worden. Onder leiding van de heer E. van Tuyl brengen we dan ook nog twee jeugd-negentallen in het veld. Alles bijeen vormt de honkbal afdeling van Ajax met vijf negentallen een bloeiende afdeling, die bewijst dat onze vereniging zich niet uitsluitend blind staart op het betaalde voetbal, hoe enorm belangrijk dit laatste dan ook voor ons allen is. Wel willen wij nogmaals een beroep doen op allen, die niet alleen van Ajax willen profiteren, doch die ook waar nodig de helpende hand willen bieden. Wij hebben het hier wel meer gezegd: de honkbalafdeling kan aan alle kanten hulp gebruiken, vooral nu we verwachten, dat onze thuiswedstrijden door het publiek druk be zocht zullen worden. We wachten in spanning de opgave af van hen, die ons bij de organisatie zullen willen assisteren M. BREMER Helaas ontbreken ons over de eerste wedstrijden meer uitvoerige verslagen; u zult kunnen begrijpen dat Martin Bremer, die daar meestal de geestelijke vader van is, daarvoor de laatste weken ook geen tijd gehad heeft. We moeten dus volstaan met alleen de uitslagen: een veelbeloven de start: AjaxHCK 70 en AjaxSchoten 54. Maar tegen ABC uit, een wat rommelige wedstrijd, werd met 96 verloren en ook tegen OVVO uit moesten we de eer aan de tegenstanders laten (54). In de daags daarop plaatsvindende return namen de Ajacieden echter met dezelfde cijfers revanche. We zijn er, en wat nóg meer spreekt, we zijn er zelfs „voortijdig". Iets wat niet een supporter steekt, ze werden zelfs niet nijdig nu vaststond dat de Grote Strijd van spanning was gespeend. Niet een, of 't moest van vreugde zijn, heeft daarover geweend Ik wou, nu weer eens werd behaald de TITEL, erop wijzen dat Ajax zelden heeft gefaald, dat h ij al sinds haast 't grijze verleden wel het allermeest „betiteld" is, thans: d'ELFDE! De Koning van het Schuttersfeest was menigmaal dezelfde. Sinds d'Eerste Wereldoorlog is d i t Ajax groot gebleven. Met Ajax ging het zelden mis, z ij n lange voetballeven werd wel het aller-allermeest van wat op dit terrein de toon aangeeft, het TITELFEEST! 't was Ajax dat kon zijn de primus inter pares van de voetbalcompetitie. Ook heden het nog bogen kan op deze toppositie! Dit wordt wel eens vergeten door wat laat're sportrelaties. Doch Ajax ligt nog ALTOOS voor in vele sportprestaties. De club van trainer Michels staat ook steeds nog aan de top met gouden plakken en zij*) gaat daarbij ook nog op kop bij 't leveren van mankracht voor de elf Oranjelieden. Van Fortgens af gaat dat maar door; tientallen Ajacieden! Zo zal het dan weer Ajax zijn dat ons zal presenteren het beste dat op dit terrein ons landje kan serveren. Good luck dan in elk zwaar gevecht om de Europabeker. Als 't lot je niet zit al te slecht breng je er vast wat van terecht. Dat weet ik vrijwel zeker. Zonnige zomerzondag, 15-5-66 B. S. LE MARCHÉ Hier „zij", vanwege 't woord „club". 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 13