Op een slof en een schoen gedaan en waren de Rotterdammers er ook wat beter in. Zij hadden echter beslist niet over geluk, of, zo u wilt, wij wél over pech te klagen. De kansen om de uitslag twee of drie doelpunten in ons voordeel groter te doen zijn, waren legio aanwezig. Nu bleef het bij 20. Na afloop herhaalde zich nog eens maar nu toch voor de laatste keer in dit seizoen de hulde van de supporters, de dansende en juichende menigte, in Enschede Co Prins zonder shirt nu werd Sjaak Swart „bloot" naar binnen gedragen en was hiermede tevens het einde gekomen aan een prachtige avond, heerlijk van temperatuur ook, naast de wedstrijd opgevuld met het optreden van een drumband, die voor de aanvang en tijdens de pauze een werkelijk sublieme show ten beste gaf. Mogen wij niet verzuimen aan de vergetelheid te ontrukken, dat ons elftal met trainer Rinus Michels voorop, bij het betreden van de Stadion-grasmat een ere-rondje liep, waarbij de toeschouwers zich afvroegen wat ze wel met die bloemen wilden, die elke speler in de hand had. Maar dat werd duidelijk, toen de heren terug wa ren; langs het veld waren inmiddels hun dames opgesteld, die de bouquet, mét een kus natuurlijk, overhandigd kregen. With love Het sluitstuk: ElinkwijkAjax te Zuilen, was van groot belang voor de thuisclub, in verband met haar degradatie-gevaar. Het gelijke spel 33 was voor de gastheren voldoende om hun aanwezigheid in de hoogste klasse van ons Nederlandse voetbal te continueren; Heracles werd het kind van de rekening door in de ontmoeting tegen ADO de punten te moeten delen, waarmede de lieden uit Almelo, ongeacht het resultaat van Feijenoord tegen MW (21) en derhalve ook als Ajax gewonnen had, zichzelf naar de eerste klasse deden doen afzakken. Einde van de competitie 1965/1966. Doek. Mogen wij dan tenslotte het voornemen uitspreken in een a.s. kampioensnummer nog eens nader en c.q. op andere wijze op de prestaties van ons eerste elftal terug te komen met daarbij tevens naar wij hopen de vermelding van andere kampioens-elftallen. T. M. 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 10