van de voorzitter Frits Soetekouw Erkende AUTORIJSCHOOL Ajax-Heracles 1-0 Die vreselijke wedstrijd Na de wedstrijd AjaxHeracles nog vers in het geheugen kan ik een gevoel van triestheid niet van mij afzetten. Niet van wege de magere 1O overwinning, maar wel op grond van de vraag: „Waar gaan wij met ons mooie voetbalspel naar toe...?" Nog een paar van deze afbraak-, beton- en duw-maar-raak-wedstrij- den en de publieke belangstelling zal zeer hard dalen! Eerlijk zo erg als deze keer heb ik het nog niet gezien. Slechts op sensatie beluste toeschouwers komen hier aan hun trek, doch dat zijn er naar mijn mening (gelukkig!) maar weinig. Doch het overgrote deel der bezoekers, de voetballiefhebbers, zul len wegblijven. En zij hebben gelijk! Trouwens, in het algemeen komt reeds bij vele wedstrijden in de Ere-divisie het aantal bezoekers nauwelijks boven de 8000. Gelukkig zijn er ook clubs, voor wie de rode lantaarn ook nog niet uit het gezicht is, doch t.a.v. hun taak als voetbalteam een juistere opvatting hebben. Ik denk daarbij b.v. aan Telstar, dat ons partij gaf op een wijze, die ieders respect afdwong. Dan helaas de verwilderde supporters. Scheidsrechter Boo- gaerts kon zich zondag j.l. ternauwernood het vege lijf redden door het optreden van enkele Twentse rebellen, met één waarvan hij duchtig afrekende. De eerlijkheid gebiedt mij echter te zeggen, dat er ook onder de f9.- per vol lesuur met Simca 1000, VW 1500 en VW 1200 U wordt gehaald en gebracht Tevens luxe verhuur Frits Soetekouw, tel. 02903-445 Voor Amsterdam-Oost: Sjaak Swart, tel. 940707 Amsterdammers lieden waren, die zich ernstig misdroegen. Dat wij niet zullen schromen tegen hen strenge maatregelen te nemen, daarvan kan men verzekerd zijn. De Bordjesclub-bijeenkomst bracht maar liefst 83 deelnemers te zamen in het altijd gezellige „Atlantic" van de Gebr. Sweering. Het comité kan terugzien op een geslaagde avond, hoewel mij van het hart moet dat de „lol" ergens wel eens té spontaan was. Dat men tracht tot een vrolijke boel bij te dragengaarne. Doch als men, als gast aanwezig zijnde, daarbij verschillende malen zo wel door de tafel-president als door mij, tot de orde moet worden geroepen, dan wijst dat er m.i. op, dat onze uitnodiging een ver gissing is geweest Het uitreiken van de borden aan 25- en 40-jarige leden en vooral deze ceremonie bij de 50-jarigen, is voor deze jubilarissen een belangrijk moment! Dat men de tot hen gesproken woorden door interrupties en andere onwelvoeglijkheden doorkruist is op zijn minst zeer onbeschaafd. Tot degene die voor deze huldiging alge mene vergadering-opvattingen had zou ik in de eerste plaats wil len zeggen dat ik van iemand op deze leeftijd, zijn storende op merkingen op deze avond niet had verwacht, en verder dat m.i. niet anders dan op de Bordjesclub-bijeenkomst, te midden van zijn vrienden, met wie hij vroeger een onvergetelijke voetbaltijd gehad heeft of op andere wijze met Ajax lief en leed heeft gedeeld, de jubilaris zijn onderscheiding in ontvangst moet nemen. Dat zegt op een algemene vergadering 75 pet der aanwezigen niets! Daar zijn mensen die, ten opzichte van de 25-, 40- of 50- jarigen, pas in Ajax komen kijken! De feestavond in Krasnapolsky een bijna 100-jarige ter ge legenheid van ons 66-jarig bestaan, kan eveneens succesvol wor den genoemd. Er waren ongeveer 800 aanwezigen. Maarindien bij een vereni ging als de onze, met ongeveer 2000 leden (ondersteunende leden daarbij inbegrepen), er nog geen 500 belangstellenden zijn, dan komt het mij voor dat té weinig Ajacieden waarde hechten aan een jaarlijks feest als dit en zal voortaan de aandacht van de feest commissie meer dienen uit te gaan naar lustrum-herdenkingen als zijnde meer in overeenstemming met deze tijd. Tenslotte organiseren wij geen feesten voor vreemden Met genoegen denk ik nog terug aan de vriendschappelijke ont moeting tegen onze vrienden (aan de Wandelweg, zou ik haast zeggen), maar dat is dan tegenwoordig: Buitenveldert, n.l. het aloude AFC (maar nog jong van hart!). Afgesproken was op DE huwelijksdag een balletje tegen elkaar te trappen, ten bate van het in hongersnood verkerende India. Niemand minder dan Toon Hermans bracht de bal (niet die gehakt balaan het rollen op het fluitsignaal vanLeo Horn! Zeker moet ik hier niet verzuimen onze gastheren op „Goed Ge noeg" bijzonder hartelijk dank te zeggen voor de fijne ontvangst; als ik daarbij dan nog verklap dat een batig saldo van 4000, kon worden overgedragen, geloof ik dat deze 10de maart óns grote voldoening heeft geschonken. Tot besluit zou ik ons eerste elftal natuurlijk in het bijzonder succes en sterkte willen toewensen in de laatste „ronden" Doch tevens gaan mijn goede wensen uit naar Ajax 2, de KNVB- juniores, de amateur-elftallen, onze jeugdteamsvoor een suc cesvolle eindspurt! „Ajax, Ajax, laat je niet verdringen JAAP VAN PRAAG 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 6