Ajax moeiteloos in kwartfinales redactionele notities Bij bekerduel Veendam onder de voet gelopen ook weer de clubsfeer. En zo is het goed. De nieuwe functionarissen krijgen vat op de grote club van Ajacieden en de mannen die week in week uit paraat staan voor de rood-witte belangen weten zich gedragen door een trouwe achterhoede, die waarde ring heeft voor het werk dat belangeloos verzet wordt. In ons vorig opstel schreven we dat Ajax groeit in goodwill. We bedoelden daarmede, dat buiten onze vereniging de aandacht meer en meer op ons gevestigd wordt. Dat is duidelijk. Maar ook is het stellig juist, dat intern de banden weer steviger worden. Een plus voor ons allen. D. K. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM, vrijdag Ajax heeft zich moeiteloos ge- plaatst Tri de ItwarTfin'ales van de KNVB-beker door een 70 overwinning op Veendam. De noordelijke tweede-divisieclub trof Johan Cruyff weer in een produktieve bui (vier mooie doelpunten) en verloor dan ook kansloos. De 5000 toeschouwers hebben in het Olympisch Stadion vrij wel steeds een spel van kat en muis gezien. Ajax beheerste het tempo, was technisch opper machtig en kón voetballen, door dat Veendam geprobeerd heeft met constructief spel zo goed mogelijk tegenstand te bieden. In de eerste helft gaven Cruyff (tweemaal) en Nuninga Ajax een 30 voorsprong. Doel man Boomgaard (invaller voor de geblesseerde Bals) heeft vrij wel niets te doen gehad, """üe "zonder iVllillër (ziek) spe lende Ajacieden benutten van de vele scoringskansen na de rust er slechts drie. Cruyff (twee maal) en Swart waren de schut ters; het zesde doelpunt van Ajax schoot Kerkhof in eigen doel. In de kwartfinales zullen de Ajacieden moeten aantreden tegen de winnaar van Go Ahead Fevenoord. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 18 maart Ajax heeft in het Olympisch Stadion te Am sterdam voor 5000 toeschouwers Veen dam met 70 gewipt voor de kwart finales van de voetbalbeker. De Amster dammers hebben het in de eerste helft zeer moeilijk gehad. Pas na 26 minuten gaf (He versterkte Veendam-defensie zich gewonnen. De Groningers beperkten zich niet tot verdedigen, maar togen vele malen ten aanval. De voor de gebles seerde Bals ingevallen Boomgaard heeft dan ook geen kalme avond gehad. Toen Ajax echter goed loskwam be tekende dat de definitieve nederlaag voor Veendam. Nuninga, die ditmaal in de „twee" speelde, doordat Muller ziek petje af! We lezen, horen of zien de laatste tijd zo veel van beton-voetbal, dat het weldadig aandoet eens 'n partijtje „ouderwets" te kunnen genieten. Het is onze rubriek over de gang van zaken in de competitie die ongetwijfeld de zondag van 13 maart jongst leden met een kruisje voor goed gedrag zal aanmerken! De strijd tegen Telstar is het vermelden waard! Met deze prestatie kun nen we dubbel tevreden zijn, ten eerste om de uitslag, maar bovenal om de vorm waar in is gespeeld. Onze voorhoede kwam tot volle ontplooiing en dan krijg je voetbal te zien van de bovenste plank. Vergelijk bij dit spel het spelpeil van Real Madrid versus Anderlecht. En weg is de aanvankelijke be tovering van het Europa-cup-voetbal. Geef mij maar Ajax! Accoord, doch als we de wedstrijd AjaxTelstar als een voorbeeld van fair en nuttig voetbal mogen kwalifice ren, dan moet onmiddellijk worden gerele veerd dat de tegenpartij een compliment verdient voor de sportieve wijze waarop ze reageerde en volhield tot de laatste secon de. Petje af, voor Telstar. We moesten deze ontboezeming even spuien. Voor de rest verwijzen we naar collega Middendorp, die in de Kroniek het ,,streepje-aan-de-balk" zal memoreren. tribune Op de tribunes tref je een legertje van laat komers. We hebben zondag 13 maart regen en stormwind ten spijt de groene voetbal arena in de laatste minuten toch nog vol zien stromen. De muziek-loge deed haar best om een vrolijke stemming te presteren en we mogen (tussen twee haakjes) die omroeper en zijn onuitblusbaar élan wel eens een compliment maken voor de wijze waarop hij ons de tijd kort. Van dat bierlied krijg je gewoon dorst! Er klinken nieuwe Ajax-melodieën door de ether en vooral het poëtische kleinood over de gezelligheid van ons stadion komt goed te pas. Er hangt op de tribunes trouwens zo langzamerhand een bepaalde sfeer... Opgepast, zegt een voor zichtige onder de tribune-gasten: we zijn er nog niet! Wanneer je rondkijkt zie je héél oude Ajacieden. De mannen van een halve eeuw of daaromtrent terug. Geen wedstrijd slaan ze over. De familie-geest moge dan niet altijd naar buiten zichtbaar zijn zoals vroeger toen we nog kleiner in getal waren, er is toch saam horigheid. Nu we in een periode zijn, dat Ajax aan de top staat (en verdiend!), groeit Men heeft de redactie van ons blad wel eens verweten, dat wij onvriendelijk over de pers schreven. Met opzet en zonder reden hebben wij dat, dachten we, nimmer gé- daan, maar desondanks hebben wij dit de laatste tijd nagelaten. We zullen dit dus ook nu niet doen, al willen we graag naar aan leiding van de hierbij afgebeelde kranten knipsels uit De Telegraaf (links) en De Volkskrant (rechts) wél enkele vragen stel len. Na de bekerwedstrijd tegen Veendam op 17 maart j.l. verschenen de volgende och tend deze beide verslagen in genoemde kranten. We zouden nu zo graag willen we ten, of Ajax zich moeiteloos in de kwart finale heeft gespeeld (De Telegraaf), of dat we het in de eerste helft zeer moeilijk heb ben gehad (De Volkskrant)? En heeft Ron nie Boomgaard nu vrijwel niets te doen ge had (De Telegraaf) of heeft hij géén kalme avond gehad (De Volkskrant)? We maken geen aanmerking, we vragen al leen maar? 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 5