sportspeciaiisten Peppy van den Kan dirk knegtvijftig jaar ajax Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. SPORTMAGAZIJN 10 VESTIGINGEN Opdracht van „hogerhand": ingrijpen! Het doek wordt in beslag genomenen ontrold Ajax kampioen!staat er op. Grote hilariteitook bij „hogerhand". De feestavond in Kras bracht ongeveer 700 a 800 mensen bijeen, om gezamenlijk Ajax' 66-jarig bestaan te herdenken. In een vlot cabaret-programma was vooral Johnny Kraaykamp deze avond bijzonder op dreef; doch ook de andere medspelenden kun nen op een succesvol optreden terugzien. Ook het dansen (tweede gedeelte van de avond) was zeer geani meerd, zodat al-met-al de feestcommissie (die we ook langs deze weg nog eens dank brengen voor haar vele werk) op een geslaagde viering kan terugzien. Op dinsdag 15 maart j.l. kwamen „de oude lieden" voor de 21ste keer bijeen ten huize van de Gebr. Sweering. Wel kon het comité een groter aantal belangstellenden begroeten dan de laatste jaren het geval was, n.l. 83, maar als men bedenkt dat de club zo rond de 140 leden telt, zal onze oproep „Komt allen" het volgend jaar niet éénmaal, doch dubbel onderstreept moeten worden. Als gasten waren o.m. aanwezig dr. Rolink en dr. Slikboer. Na de gebruikelijke „warming-up" rond de borreltafel, togen de „real"-amateurs tegen 8 uur ter dis, alwaar vanaf dat ogenblik Wim Volkers het tafel-presidentschap voerde. Een muzikale omlijsting door Michael van Praag en zijn mannen, een temperamentvolle dame aan haar accordeon alsmede vier prima spelende jongelui uit Beverwijk brachten de stemming er „in". Een gezellige avond, maartoch menen wij de organisatoren van deze jaarlijkse bijeenkomst in overweging te moeten geven bepaalde lieden o.a. een zekere „heer" v. S., n.b. als gast aan wezig in verband met onwaardig gedrag, voortaan uit te sluiten. De Bordjesclub-avond moet zonder meer een vrolijk karakter dra gen. Er zijn echter ook momenten, waarbij gelet op het karakter van de gebeurtenis op zijn minst stilte is geboden en men ten opzichte van de man die het aangaat zijn fatsoen bewaart. We denken daarbij o.a. aan de huldiging der „25-, 40- en 50-jari- gen". Mensen, die dan nog herhaaldelijk tot de orde moeten worden geroepen (en dat mag „mijnheer" M. zich ook aantrekken), horen niet op een avond als deze aanwezig te zijn. Dat zij thuis blijven Andermaal in de geschiedenis van het nationale elftal, waren er (vier) Ajacieden aangewezen c.q. uitverkoren, om de Nederlandse kleuren, ditmaal tegen West-Duitsland, te helpen verdedigen. Bennie Muller, Klaas Nuninga, Sjaak Swart en Piet Keizer zouden daartoe op woensdagavond 23 maart j.l. de grasmat van het Feijenoord-stadion betreden. Helaas was Piet Keizer wegens een flinke angina op het laatste ogenblik verhinderd mee te doen. Het optreden van zijn clubgenoten was overigens niet slecht; vooral Nuninga en Swart waren in goede vorm en maakten beide doel punten voor Holland. West-Duitsland won zoals bekend met 42. Zo zijn wij dan weer aan het einde gekomen van een reeks beelden uit het wel-en-wee van onze club, waarmede wij onze Kroniek thans willen besluiten, echter niet alvorens nog eens een beroep te hebben gedaan op die penneridders, die echt wel wat zouden kunnen doen om ons clubblad met een bijdrage te verrijken. Mogen wij daarop voor de volgende uitgave rekenen? (vóór 16 april in ons bezit). T. M sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping Tot degenen, die op 15 maart j.l. (Bordjesclub-avond) helaas niet aanwezig konden zijn, om de gouden speld voor vijftig jaar Ajax- irouw in ontvangst te nemen, behoorde o.a. de heer Dirk Knegt, ons mede-redactielid. Hoewel voorzitter Jaap van Praag hem de woorden van dank, voor hetgeen hij in het bijzonder t.a.v. het clubblad jegens onze club heeft gedaan, zeker nog wel op andere wijze zal doen gewor den, menen wij dat in dit blad, waarvoor hij destijds mede de grond slag legde, woorden van hulde niet mogen ontbreken voor het vele en goede werk dat hij in de afgelopen halve eeuw voor zijn dier baar Rood en Wit verrichtte. Al enige tijd aangeland in de leeftijd der sterken, heeft hij nog steeds zijn aandeel in de redactionele notities en hoewel de Ajax- jeugd zijn betogen niet altijd zal weten te waarderen (er ligt ook bij kans een mensenleeftijd tussen), zijn zijn pennevruchten voor velen van ons nog steeds een oud en vertrouwd geluid. Beste Vlokkie, hartelijk gefeliciteerd met je onderscheiding, die, dat weten we zeker, een Oer-Ajacied wordt opgespeld. T. M. 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 4