Restaurant ,Dt KU L Pvr i/i ui Ajax-Telstar - De gasten in de aanval Hoe het Ajax 2 en de KNVB-juniores verging, wordt u verderop door onze trouwe verslaggevers uitvoerig uit de doeken gedaan, terwijl jeugdsecretaris Joop Martens de laatste nieuwtjes van zijn discipelen vertelt. Door omstandigheden moesten de amateurs tot de volgende keer „blijven liggen". Onze ere-voorzitter Marius Koolhuis is niet, zoals in ons vorig clubblad werd vermeld, naar Dennenheuvel overgebracht. Enkele weken geleden is hij naar huis teruggekeerd, echter niet naar het aloude: Oranje Nassaulaan 81! Na maar liefst 52 jaar is dit thans veranderd in Cronenburg 35, Buitenveldert, telefoon 426775. Dat „1 hoog" werd, in het bijzonder Marius, té zwaar; eigenlijk had het betrekken van een benedenwoning al veel eerder moeten ge beuren. (Je hebt het echter tegenwoordig daarbij maar niet voor het zeggen De toestand van Ajax' ere-praeses, die thans heel goed vooruit gaat, bracht echter met zich mede, dat de verhuizing nu toch wer kelijk een dringende aangelegenheid werd. Vriendenhulp heeft daartoe het nodige gedaan Gaarne hopen wij dat Marius, zo voorbeeldig verzorgd door zijn lieve vrouw, in zijn nieuwe „home" de krachten voor een spoedig herstel zal vinden. genbui" van vrije schoppen. Opzettelijk uittrappentien man voor het Heracles-doeleen als maar aanvallend Ajax dat geen kans zag er doorheen te komen. ledereen was het er na afloop over eens: vreselijk, heel erg. Als dat nog voetbal, laat staan prof-voetbal moet heten. Een kwartier voor het einde concludeerden we, dat slechts een overtreding van een der Almeloërs zodanig dat er een penalty zou volgen, Ajax aan de zege kon helpen. En, zowaar, het geschiedde. Misschien voor dié overtreding wel wat zwaar gestrafter was echter al zóveel aan vooraf gegaan, dat de voortreffelijk leidende scheidsrechter alsnog in gemoede had geaccepteerd. Maar nu was dan de maat toch vol FluitjeWitte stipeen Sjaak Swart zou het vonnis voltrek ken. Toen moest de arbiter eerst nog twee namen in het boekje schrijven aangaande evenzoveel Heracles-spelers, waarbij een van hen zelfs naar de kleedkamer verwezen werd, wegens het opzettelijk weg trappen van de bal. En dat alles gebeurde vier minuten voor tijd! A propos: Sjaak schoot raak en zo konden we toch nog de volle buit binnen halen. Een buit, die ons zowaar voor de rust bijna nog ontglipt was, toen middenvoor Morsink, scherp opgesteld staande, kans zag alleen voor Bals te komen, maar het liep voor Ajax goed af. We willen er verder geen woord meer aan besteden. Of de gebeurtenissen rond „10 maart 1966", waarover vóór dien en nog meer daarna, zoveel te doen is geweest, in enigerlei vorm voor het nageslacht bewaard zullen blijven, weten wij niet. Mis schien Laten wij het al-of-niet-belangrijk-zijn daarvan even in het midden laten. Voor onze club vinden wij het echter wel aardig het voorval met het spandoek aan de vergetelheid te ontrukken. U moet zich dan voorstellen, dat alles en iedereen, belast met orde en gezag, op zo'n dag als de 10de maart, met een bepaalde span ning en sfeer van: wat gaat er gebeurenrelletjesmis schien wel aanslagenbommeneen beetje geprikkeld en „in de zenuwen" is. Begrijpelijk. Iedere onregelmatigheid zal beslist in de kiem worden gesmoord. Daar staan b.v. een paar lieden met een spandoek Dat zal natuurlijk straks, bij het passeren van de stoet worden ontrold, met een of andere anti-uitlating er op Voor een goed diner of I 1—1 1 V 1 1 belegd broodje Salades Rembrandtsplein 7 Croquetten Tel. 62690 enz. 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 3