kroniek zomer- of herfstreis WAGONS-UTS COOK Vergeleken met de vorige keer, kan thans gelukkig onze Kroniek worden geopend met vast te stellen dat, wat de competitie aangaat, er weer schot in gekomen is. We komen zo langzamerhand aan het aftellen toe! „Nog tiennegenen als u deze clubkrant in handen krijgt, waarschijnlijk nog maar „acht" of „zeven" wedstrijden voor de boeg Maar vóór die boeg hebben we dan ook inderdaad nog wel het een en ander. Na de „ijs-en-zulk-soort-weder-dienende" periode, werd de „draad" weer opgenomen tegen MVV thuis. En dat werd een lelijke teleurstelling voor onze Club-uit-de-Meer. Een slechte wedstrijd, waarbij onzerzijds de bal veel te veel werd „gebracht", met een voortreffelijke Maastrichtse doelman, die de geringe scoringskansen welke de Ajacieden zich wisten te schep pen, slechts éénmaal niet de nek kon omdraaien. Dat was toen Klaas Nuninga ons, voor de rust, de leiding gaf. In de tweede helft kon MVV gelijk komen door Brinkhuis, waarna Ajax helaas geen kans meer zag de volle winst thuis te brengen. Eén-één, waardoor onze voorsprong op Feijenoord tot drie punten werd gereduceerd, aangezien de Rotterdammers op deze zondag althans geen steek lieten vallen. De week daarop gingen we naar de mensen van de Lichtstad. Een Hebt u uw geregeld Nog niet Wij hebben nog zeer vele interessante aanbiedingen voor u REIS- EN PASSAGEBUREAUX altijd zware wedstrijd. Misschien bent u intussen alweer vergeten dat we met 20 wonnen, ook vergeten, dat Vrouwe Fortuna ons bij deze gelegenheid wel eens vriendelijk toelachte. De kritiek was, dat Ajax zich in deze ontmoeting een vooral ver dedigende tactiek had toegemeten en naar de door haarzelf zo veel verfoeide „beton-methode" had gehandeld. Nu is het zo (we schreven dat al eens eerder), dat we inderdaad tegenwoordig in een „stevig spelletje" kunnen méédoen; wat vroe ger wel eens het geval was, n.l. dat Ajax er fysiek niet tegen op kon, is voorbij. Doch aangezien we PSV reeds jaren kennen als een uiterst fair doch ook wel pittig-op-de-bal spelende ploeg, voor al in thuiswedstrijden, was het wel eens „hard", doch nimmer unfair! Dat de Philipsmensen een tegenpunt verdiend hadden, zeker willen wij ze de eer hiervan, bij deze beslist geven! Cruyff opende de score, waarbij er Zuiderlingen waren die pro testeerden voor een „enorm stuk" buitenspel. Maar de scheids rechter keurde het doelpunt zonder meer goed. Net in een periode, na de rust, dat de gastheren ons doel flink onder vuur namen, was het Sjaak Swart die de stand op 20 bracht en daarmede aan alle twijfel een einde maakte. Zo tussen neus en lippen door (10 maart) hadden we nog een afspraakje met AFC voor een friendly-game ten bate van het hon gerige India. Om kort te gaan, het werd een prettige visite daar op Buitenveldert, die we met een 61 zege in ons voordeel af sloten. Zondag 15 maart: AjaxTelstar. Een werkelijke voetbalwedstrijd. Met van beide kanten normaal aanvallen en normaal verdedigen. Een wedstrijd waarvan de toeschouwers konden genieten; acht doelpunten, fraai spel, vooral van Ajaxzijdedaarvoor komt men toch immers ook Door Sjaak Swart kwamen we aan de leiding, die voor de rust door Piet Keizer en Johan Cruyff tot 30 werd vergroot. Na „de thee" bracht eerst Klaas Nuninga de stand op 40 al vorens Telstar door Carlos kon tégen-scoren, dank zij een fout in onze verdediging. Joh. Cruyff zou deze middag drie doelpunten scoren, want behalve dat van voor de rust nam hij ook no. 5 en no. 6 voor zijn rekening. Speler André van de bezoekers maakte er tenslotte 62 van. Hulde aan Telstar voor de van het begin tot het einde faire tegen stand! Dat we in de Koekstad vaak bittere pillen hebben moeten slik kenu zult zich dat nog wel herinneren. Daarom waren we op Go AheadAjax, te spelen op 22 maart 1966, niet zo héél gerust. En het werd zowaar op het laatst nog oppassen, nadat wij de Deventer aanval téveel lieten „komen" en de gasten een kwartier voor tijd onze 20 voorsprong (dank zij Cruyff en Swart) tot 21 reduceerden. Toen kwam onze verdediging onder zware druk te staan, aanval op aanval golfde op Bals' heiligdom af, maar we hielden het. Doch andermaal was bewezen dat het nog een lange en beslist moeilijke weg naar het einddoel is We kunnen in ieder geval AjaxHeracles nog voor u meenemen. De wedstrijd waarbij de lieden uit Almelo in het veld kwamen, met het voornemen kost-wat-het-kost de stand op 00 te houden. Dat het inderdaad nog een moeilijke weg is, heeft deze wedstrijd wel bewezen. Wat we deze middag beleefden, overtreft alles van de laatste jaren. Een hopeloze wedstrijdEen aanhoudende ,,re- 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 2