rondom de jeugd de 2e voorzitter Wim de Wit werd gekopt. Ineens werd de geest over ADO vaardig en wij kregen het in de achterhoede moeilijk. Maar met mede werking van wat geluk, bleef schade uit. Na de rust, toen er bijna geheel in de stro mende regen werd gespeeld, drukten wij toch goed door en op zeer regelmatige wij ze werd de score opgevoerd tot 61 in ons voordeel. Een verdiende zege, hoewel iets aan de hoge kant, want ADO heeft zich in deze helft heus niet onbetuigd gelaten. Maar enige ADO-ers hadden kennelijk nogal moeite met het vrijlopen, zonder daarbij bui tenspel te staan De Ajax-pluim van deze week kennen wij toe aan Bas Veerhuis en Richard Schemme- kes, beiden waren voortreffelijk. Zaterdag 19 maart begonnen onze jongens de vereniging een geschenk aan te bieden voor de een dag tevoren herdachte 66ste verjaardag door een 40 overwinning te behalen op de DFC-jeugd. Hoewel ons peil beslist niet de hoogte be reikte als dat in de ontmoeting tegen ADO, had Ajax toch duidelijk het beste elftal. Dus danig zelfs, dat de Dordtenaren blij moch ten zijn, dat Nico van Dijk met schieten zijn dag niet had; de score had er dan voor hen zeker nog onvoordeliger uitgezien. Han Driessen, in constant goede vorm, toonde in deze wedstrijd hoeveel kansen je je medespelers kan bieden. Richard Schem- mekes was deze keer de topscorer. Het blijkt nu toch wel, dat er langzamerhand iets meer evenwicht in de ploeg komt. We krijgen tijdens een wedstrijd nog wel eens zo'n onbegrijpelijke inzinking, maar dat wordt toch allengs minder. Aangezien Feijenoord, met drie punten voor sprong en nog een redelijk zwaar program ma, onze jongens nog tweemaal heeft te ontmoeten, hebben we de kans op een kam pioenschap volledig zelf in de hand. Dus jongens, tanden op elkaar En succes! H. A. SMIT (Hadden in de hand2/4: AjaxFeijen oord 24. - Red.) Wat het jeugdvoetbal betreft was Pluvius na 3 maanden uit gehuild. Hij droogde zijn tranenen de competitie kon weer doorgaan. Dat onze jongens onmiddellijk hun kans grepen, blijkt uit onderstaande cijfers: 21 gespeeld, 35 punten, 110 doelpunten vóór en 28 tegen. De meeste spelers hebben deze 3 maanden, ondanks alle afge lastingen, hard getraind en de resultaten zijn dan ook niet uit gebleven. Jongens, het was de afgelopen maand weer prima. Maar toch, je weet dat wij, ingevolge onze „standing", niet gauw tevreden zijn. Daarom hier nog enige algemene opmerkingen: 1Ongeacht de uitslag zullen wij moeten proberen in een wed strijd alles te geven, wat wij hebben endat moet niet ge ring zijn. 2. In de meeste elftallen vinden wij nog steeds spelers, die heel slecht afstand van de bal kunnen doen; laten zij toch beseffen dat voetbal een spel van combinatie is. Individuele spelers kunnen beter gaan boksen, tennissen of atletiek beoefenen. 3. In enkele wedstrijden bleek dat het spel veelal té kort wordt gehouden en téveel getracht wordt de bal door het midden te spelen, in plaats van het spel via de vleugels te doen plaats vinden. 4. Kanthalves hebben niet alleen een aanvallende, maar bovenal ook een verdedigende taak. 5. Een doelverdediger is de commandant van de achterhoede, het geen in het veld duidelijk tot uitdrukking moet komen. 6. Om succes te hebben moet het spel zo veel mogelijk worden verplaatst, dus van rechtshalf naar linksbinnen en van links binnen naar rechtsbuiten, van rechtsbinnen naar linksbuiten enz. Dit wordt jullie steeds tijdens de training bijgebracht en wij willen dat ook graag in de wedstrijd terugvinden. Wanneer je deze adviezen opvolgt, zul je niet alleen meer bevredi ging in ons mooie spel vinden, doch zal ongetwijfeld ook het succes groter zijn. Tot de volgende keer. (Dan ook weer uitslagen etc. - Red.) DOOR JOOP MARTENS Wij hebben getracht bij onze amateurspelers belangstelling te wek ken voor de situatie waarin wij als semi-profclub Ajax verkeren. Wij hebben dit gedaan via dit blad, maar ook met een persoonlijk woord. Soms lijkt het of wij hierin zijn geslaagd, soms ook bekruipt ons het gevoel, dat de woorden zijn gesproken, voor die over bekende roepende in de woestijn. Dit is een feit, waarvan wij heus niet kapot zijn, daar lopen wij te lang voor mee. Het vergt immers jaren om dit op te bouwen! Maar, wat ons wel tegenvalt, is dat alle leden, die zich altijd weer opwerpen als de echte Ajacieden, steeds weer afwezig zijn als hun aanwezigheid gewenst is. Wij willen hierop niet te ver doorgaan, maar een feit is: op 6 maart 1966 was het prachtig voorjaarsweer, op de voorvelden van ons stadion was het een genot om te toeven, het eerste amateur elftal speelde tegen Volewijckers amateurs, en alles bij elkaar telde ik 50 mensen, waaronder zeker nog 15 a 20 Volewijckers- aanhangers. Het klinkt misschien 'n beetje vervelend, maar heus, wij kunnen het niet anders zien: u leeft niet mee met de club, maar u leeft alleen mee met de prestaties van één elftal: het eerste semi- prof-elftal! Voor goed begrip diene, dat wij bijzonder goed snappen zou u anders veronderstellen van een tweede voorzitter? dat Ajax in de huidige status valt of staat met de prestaties van het eerste elftal, maar dat het juist daarom van enorm belang is, dat de top- amateurs en de jeugd, naar evenredigheid, naar eenzelfde niveau worden gebracht als de betaalde afdeling van onze club! Dit is alleen maar mogelijk met en hier verval ik in herhalin gen uw aller medewerking. Nogmaals een herhaling: de wedstrijdprogramma's zijn steeds te verkrijgen, en steeds te zien, bij: sigarenmagazijn Hulscher, Club avond, Tonny Pronk, Sjaak Swart en op ons Stadion. Bovendien: de telefoon is geduldig, alle bestuurs- en commissieleden zijn be reid u in te lichten over de programma's. Wij blijven optimist en zien met belangstelling uit naar de opkomst bij de eerstvolgende thuiswedstrijd van onze amateurs.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 11