de knvb-jeugd Bouwmeester Gerrand Ook dit elftal heeft de narigheid van de slechte weersomstandigheden ondervonden. Op het moment dat wij deze regels schrij ven, moeten wij nog 15 wedstrijden spelen. Als wij daarbij nog optellen de grote jeugd- tournooien, waarvan u meer zult te weten komen elders in dit blad, dan zullen de meeste van deze knapen blij zijn, als zij voor een korte periode met vakantie kun nen gaan. Trouwens, hun leiders ook, den ken wij zo Na een leuke oefenwedstrijd op een be sneeuwd veld tegen de 3de klasser Roda te Bovenkerk, gingen wij op 26 februari naar de bekende gloeilampenstad in het zuiden des lands. De tegenstand van de Philipsjongens was, eveneens als in de eerste wedstrijd, niet te groot. Slechts één speler bezat dit team, die werkelijk iets presteerde. Het behoeft u dan ook niet te verwonderen dat de score heel regelmatig opliep tot 60 met nog 25 minuten speeltijd voor de boeg. Een eerste klas wolkbreuk maakte toen verder Juweliers Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 spelen onmogelijk. De scheidsrechter achtte in verband met de op komst zijnde duister nis het beter de wedstrijd bij deze stand te beëindigen. Misschien geen bevredigend slot, maar gezien het reeds vergevorderde uur, wel te billijken. Cor Brouwer zal zich buitengewoon pret tig hebben gevoeld, want hij scoorde liefst 5 doelpunten en er waren bijzonder mooie bij! Het was dan ook voor ons een anti-climax deze Cor tegen Fortuna '54 aan het werk te zien. Niet te herkennen eenvoudig! Zonder enige overtuiging speelde hij en zelfs de meest eenvoudige ballen werden een mislukking. Jammer, voor Cor toch wel iets om over na te denken, hoe het mogelijk was binnen een week je vorm totaal kwijt te raken. Ga het eens goed na, Cor, en als je het weet, ver tel het eens! Tegen dit enthousiaste Fortuna hebben wij het van tijd tot tijd toch wel moeilijk gehad. Technisch waren wij wel de meerderen, maar de enorme inzet der Geleners vormde vóór de rust een voldoende compensatie. Na ca. 10 minuten nam Jean van Beers, na een snelle combinatie, de bal „ineens uit de lucht" op zijn rechter pantoffel en ont stellend hard vloog de bal in het net. Na dit prachtige doelpunt, zakte merkwaardig genoeg het Ajax-team ineen. Slecht, heel slecht werd er gespeeld. Alleen Bert Onclin, Bas Veerhuis en Ernst Bouman trachtten de zaak nog een beetje te redden, hetgeen lukte! Na de rust, waarin het nodige was gezegd, werden de zaken weer een beetje beter aangepakt en dat gaf ons team dan ook een veldoverwicht. Han Driessen bevestigde nu zijn goede vorm, als reeds tegen PSV getoond en van hem ging een doorlopend gevaar uit. Het was echter spijtig, dat met de door hem geboden kansen nogal non chalant werd omgesprongen. Het werd 20 en wel door een prachtig schot van captain linksback Henny Heerland uit een voorzet vanBert Onclin, de rechts back. Hypermodern voetbal kan men zeg gen! Fortuna scoorde nog tegen en ook dit was een magnifieke goal. Een vrije schop enige meters buiten het strafschopgebied werd dermate zuiver en hard langs de Ajaxmuur geknald, dat Wim de Wit de bal alleen maar heeft kunnen horen. Al met al geen mooie wedstrijd, maar met 3 superbe doelpunten! ADO, steeds weer een naam, die onze jon gens een beetje stil doet worden. Want jeugd-toernooien 1966 9/4-11/4-'66 (Pasen) Brackwede (Duitsland, A1 jun. 10/4-'66 Blauw-Wit, Amsterdam, B 1 jun. 30/4-1/5-'66 Bocholt, Duitsland, A1 jun. 15/5-'66 Volewijckers, Amsterdam, A1/A2 jun., B1 jun. 19/5-'66 (Hemelv.dag) Spartaan, Amsterdam (Los-beker), B1 jun. 20/5-22/5 Feijenoord, Rotterdam, KNVB jeugd. 28/5-30/5 (Pinksteren) Blauw-Wit, Amster dam, KNVB jeugd. 3/6-5/6 ADO, Den Haag, KNVB jeugd. 4/6 Woerden, Woerden, A2 jun. 11/6 DOVO, Veenendaal, Nederlaag-serie- wedstrijden, KNVB jeugd. 14/8 VIOS, Rijswijk, A, B- en C jun. 21/8-22/8 NAC, Breda, KNVB jeugd. Helaas, heeft de jeugdcommissie dit jaar weinig uitnodigingen voor alle jeugdelftallen ontvangen mede door het niet toestaan van tournooien door de bond, i.v.m. het nog te spelen programma. evenals hun grote broers vrezen zij de rood groene knapen, vooral als deze voor eigen publiek spelen. Dus ook nu. Maar het werd al snel duide lijk dat wij de betere ploeg hadden. Want tegen de harde wind en regenvlagen in lie ten wij een heel behoorlijk spelletje zien, waardoor wij in het eerste half uur een veld overwicht kregen, hetgeen resulteerde in enige gevaarlijke situaties voor het ADO- doel. Toen Nico van Dijk tijdens een knappe solo-actie in het strafschopgebied ten val werd gebracht, benutte Bas Veerhuis de toegestane strafschop om de stand op 10 te brengen. Het werd toch nog 11, toen uit een prachtige voorzet van de ADO linksbinnen de bal op even schitterende wijze achter 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 10