van de voorzitter ga je mee naar phonogran Bouwmeester Gerrand De barre weersomstandigheden waren er de oorzaak van, dat slechts 2 competitie wedstrijden doorgang konden vinden, die ons evenveel overwinningen opleverden, zodat wij fier aan de kop blijven staan met een Feyenoord, dat ons goed blijft volgen. Tegen Elinkwijk bleek vooral na rust hoe voortreffelijk onze voorhoede kan draaien tegen een elftal, dat voetbal speelt. Zeven gave doelpunten waren het gevolg, dit in tegenstelling tot de wedstrijd tegen DOS. Op een enkele uitzondering na trachtten ,,De Kanaries" hun tekort aan techniek te maskeren door te hard en grof spel. Vooral de charges tegen Sjaak Swart waren ontoe laatbaar Ja en dan zou ik met gerechtvaardigde trots, ook al heeft u dat in uw krant gelezen, willen vertellen, dat ons Ajax, uw Ajax, offi cieel door de Spaanse Voetbalbond (Real Federacion Espanola de Futbal) is uitge nodigd om op 12 juni a.s. een wedstrijd te komen spelen tegen het Nationale Elftal der Spanjaarden, vóór dat zij naar Engeland vertrekken teneinde deel te nemen aan de wedstrijden om het wereldkampioenschap. Wij mogen ons zeker feliciteren met deze wel zeer eervolle uitnodiging. Deze eer is, vóór ons, nog geen enkele Nederlandse club te beurt gevallen. Trouwens, over belangstelling mogen we niet klagen. Twee grammofoonplatenfabri- kanten hebben geheel onafhankelijk van elkaar elk een „zwarte schijf" uitgebracht, gewijd aan Ajax. Niemand minder dan ons lid Willy Alberti heeft zijn medewerking ver leend aan de oude schlager uit de Ajax Revue „Ajax in 't goud": Ga je mee, ga je mee naar het Ajax-stadion", met steun van een grote schare leden en ondersteunende leden, die als koor fungeerden. Jan Westrik vertelt u hier elders in deze uitgave meer over. Ook de strubbelingen rond Ajax en het Nederlandse Elftal behoren gelukkig tot het verleden. Martin Bremer en ondergetekende hebben enkele malen een bijzonder prettig gesprek gehad met Bondscoach Georg Kessler, een man, die weet wat hij wil! De resultaten zijn duidelijk; niet minder dan 6 van onze jongens nemen wekelijks deel aan de Centrale training in Zeist! Elders in dit clubblad vindt u een afdruk van ons laatste schrijven over deze kwestie aan de KNVB en hun antwoord. Bijzonder erkentelijk ben ik de Bondsvoorzit ter de heer T. Schroder en de heer L. Brunt secr.penn. van onze Bond, dat zij zich de moeite hebben gegeven mij op te bellen om te zeggen, dat ook deze zaak zich ten goede had gekeerd Nog een goed bericht: onze Ere-voorzitter Marius Koolhaas, wel nog steeds in het Diaconessen Ziekenhuis te Haarlem, knapt zichtbaar op. Vele Ajacieden hebben hem tot zijn vreugde een bezoek gebracht. Zelfs Jan van Dort, onze crack uit de jaren 1918, kwam speciaal uit Arnhem over. Dan rest mij verder slechts de wens, dat, wanneer dit clubblad verschijnt, de compe titie weer op gang is gekomen en koning Winter plaats heeft gemaakt voor Koning Voetbal. J. van Praag Juweliers Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 Op 25 januari j.l. om tien minuten over zes vertrok van het Ajax-Stadion een autobus met 27 werkende- en ondersteunende leden naar de studio van Phonogram (Philips) te Hilversum. De reden hiervan was dat dit gezelschap als koor zou fungeren bij de opname van een nieuwe grammofoonplaat, waarbij aan beide kanten een lied zou worden opge nomen, betrekking hebbende op Ajax. Op de ene kant zou een nieuwe opname komen van „Ga je mee, ga je mee naar het Ajax-Stadion" uit de Ajax-revue (opgevoerd bij het 50-jarig bestaan) en op de andere kant een lied, waarvan de tekst door de heer D. F. Steenis was toegezonden aan Phonogram. De titel hiervan luidt: „Hoi, Hoi, Hoi, je bent m'n glorie". De bedoeling was dat op deze avond de koorzang uit de liedjes zou worden opge nomen en dat Willy Alberti de volgende dag de soli „erin" zou zingen. De bus arriveerde om ongeveer 7 uur bij de studio en het gezelschap werd direct ont haald op koffie en brood. Hierna werd be gonnen met repeteren onder leiding van de heer J. Buiterman, die aan de vleugel plaats nam. Omstreeks kwart voor negen achtte deze het resultaat bevredigend en volgde er een korte pauze om de kelen te smeren. Tijdens de pauze arriveerden de heren musici, die een klein harmonie-orkest vormden, be staande uit 3 klarinetten, 3 trompetten, 3 trombones, 2 hoorns, 1 grote tuba, 1 kleine tuba, 1 slagwerker, 1 bekkenbespeler, 1 piccolo en 1 gitaar. Nadat men de instru menten had ingespeeld, ging de repetitie 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 8