DEXTRO-ENERGEN redactionele notities per pakje met 6 dubbelta- bletten 50 ct. groei Er zit momenteel groei in Ajax. Dat heeft er weliswaar in de bijna zes en zestig jaren van ons bestaan altijd in gezeten, maar we beleven toch een haussetijd in dit seizoen, een groeitijd namelijk in goodwill. Het is de moeite waard dit vast te stellen, vooral nu het vorige seizoen een domper op het al oude roem-volume van Ajax duidelijk voel baar was. Toegegeven dat in de loop der jaren over ons wel-en-wee echt niet te mopperen viel; de wrevel bij de manne- broeders van roemruchtig rood-en-wit uit de „Meer" was groot. En onze vele benijders o heel veel konden smalen op een laag pitje van het Ajax-élan, dat jaar in jaar uit had uitgeblonken. Er was een vaststaande hegemonie doorkruist. En dat is nu dit seizoen op krasse wijze met één slag veranderd. Onze benij ders beginnen zich af te vragen welke toverstaf Ajax heeft aangeraakt. De groei naar meer goodwill gaat gestadig verder en dat merkt men het best wanneer je praat met die voetbal-fans die er op uit zijn aan te pappen met de koplopers. De oude ge trouwen hebben verleden jaar met sombere blik weliswaar de tegenwind die rond Ajax woei opgevangen, doch de kern van onze vereniging bleef onaangetast. Er werden „schouders" onder gezet en er werd aange pakt. De resultaten zijn nu reeds zichtbaar. Ajax staat z'n mannetje en speelt een hoofd rol in de kracht-toer naar de struggle om de eerste plaats, die momenteel in volle gang is. Rond Ajax groeit de goodwill en velen in den lande zijn overtuigd dat tenslotte het „pitje" opgedraaid is en het licht (al is het nog te vroeg om te juichen) helder straalt. Onze vrienden van de competitie-ladder, voor zover ze nog tegen ons in het veld moeten aantreden, zullen alles op alles zet ten om onze expansie in te dammen. Dat is goed. We zullen ons best doen de ereplaats te behouden en onze groeiende goodwill zal ons daarbij helpen. vijftig jaar De Burgerlijke Stand van Ajax vermeldt dat in 1966 zes leden hun vijftigjarig lid maatschap proclameren. Zes veteranen, elk met een kreditpost van trouw, die vijf decenennia aantekenen! De schrijver van deze Notities is er zelf ook bij en dat wil beduiden dat zijn terminologie om aan dit sextet hulde te brengen aan de bescheiden kant moet blijven. Want hij poneert, dat be scheidenheid een sier is. Dat neemt niet weg, dat hij het wel aardig vindt bij deze gelegenheid uit de doeken te doen hoe iemand vijftig jaren trouw blijft aan het lidmaatschap van een voetbalver eniging, waarvan de kleuren nimmer om zijn schouders gleden! Dat zit zó: één van de steunpilaren van een Ajax in opkomst, wijlen onze populaire Jan Grootmeijer, was in de dagelijkse beslommeringen des levens een collega van ondergetekende. In koud proza gezeid: we zaten beiden op een kantoor kruk bij ene firma Ripolin, een fabriek van verfspuiten en zó. Er was toen in die jaren rond 1915 een kantoorvoetbal-beweging en om kort te gaan veroverde King Soccer ook terrein op die droge en stijve kantoorkruk kers, waaronder uw dienaar. In wezen is toen tussen Jan Grootmeijer een zeer actieve figuur in de sportwereld en mij een nadere kennismaking gegroeid, die van kantoorzetel ging tot de groene grasvelden van Vadertje Voetbal en in wezen is daar uit de samenwerking gegroeid, die leidde tot de uitgave van een Ajax-Clubblad! De rest is gauw verteld, want Grootmeijer was een doorzetter. Hij was van mening, dat ik voorlopig wel het hele clubblad kon bijeen organiseren. En dat heb ik ook inderdaad samen met J. J. G. klaargespeeld. Hoe zich de storm en drangperiode van uw Ajax Clubnieuws heeft ontwikkeld tot een regulier verschijnend maandblad is u be kend. We wilden in ieder geval benadruk ken, dat onze taak als medewerker aan de editie van ons cluborgaan de verklaring is voor ons vijftigjarig lidmaatschap. Intensieve medewerking is natuurlijk onderbroken door onze maatschappelijke functie, die als sales- promotor reizen over de gehele wereld met zich meebracht. In die periode wisten we echter de voetbalvelden (hoofdzakelijk in Zuid-Amerika) te vinden en als het mogelijk was dan gingen er „verslagen" naar de redactie van de Ajax-krant. Vijftig jaren! Honderden Ajacieden lezen „ons", zonder ons te kennen. Vlokkie was lange jaren een pseudoniem, onder welke schuilnaam de Ajax-dichter (clublied) zich onzichtbaar trachtte te maken. Vijftig jaren! De gouden speld voor zes veteranen, elk met een staat van dienst op hun eigen ge bied. Laat ons de vijf andere leden, die deze mensenleeftijd aan hun club trouw bleven, spontaan gelukwensen. Proficiat! D. K. DEXTRO ENERGEN is pure druivesuiker, die razendsnel wordt op» genomen in het bloed en als glucose wordt opgestapeld in de lever en de spieren. Daar vormt het de direkte energiebron voor ons lichaam, waarvan de prestaties en het uithoudingsvermogen afhankelijk zijn. DEXTRO ENERGEN is de veilige, verantwoorde „oppepper"! 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 7