verdwazing marius koolhaas in ziekenhuis Feijenoord-Ajax was weer best (foto Schelvis) is een woord dat jegens de beoefening van de sport nogal eens in woord en geschrift voorkomt. Dat is dan meestal gebaseerd op een tè veel, tè erg, tè overmatig, kortom al die zaken waar dat „te" bij te pas komt. In dit licht bezien trof ons het volgende in De Sportkroniek van de hand van de wethouder van Velsen, de heer H. de Boer, een be- ijveraard om tot een gezonder beleid t.a.v. de top-voetballerij te komen. Dit is beslist een zeer goed, we zouden haast zeggen: nobel stre ven. Wat daarbij de mening van de schrijver is met betrekking tot de strafmaatregelen tegen de zondaars, wel, in dit opzicht komt de werkelijkheid reeds een heel eind aan zijn wensen tegemoet. Maar wat gesteld wordt ten aanzien van trainer én clubneen, dat lijkt ons al te dwaas. Enfin, leest u zelf maar: „Als men morgen besluit de uit het veld gezonden spelers (en dan sneller dan nu het geval is) met ƒ1000.te beboeten, en tegelijk de trainer èn de club een flinke boete op te leggen (de bedragen zou men kunnen bestemmen voor een fonds ter verbetering van het betaald voetbal) is er van wangedrag op de velden binnen een maand geen sprake meer. Nu doet zich de dwaze situatie voor, dat de gestrafte boosdoener zijn premie èn salaris doorbetaald krijgt en de club nog in beroep gaat. Instructies aan de trainer en de spelers moeten het doel duidelijk stellen. Dit is: door training en inspanning, overgave en discipline komen tot topsportprestaties. Spelers zowel als trainers, die door het ontbreken van kwaliteiten of die qua karakter hieraan niet vol doen, moeten verdwijnen". Opgemerkt zij nog, dat naar onze mening een „gestrafte boosdoe ner" geen salaris en geen premie mogen worden uitbetaald. En het „in beroep gaan" van de clubnu, dat lijkt ons in dergelijke gevallen vrij zinloos! T. M. Onze Ere-voorzitter moest in verband met een (waarschijnlijke) aan doening van de luchtwegen in het Diaconessenhuis te Haarlem worden opgenomen. Zijn toestand geeft volgens de doktoren geen reden tot bezorgd heid. Marius, mogen we je vanaf deze plaats namens alle Ajacieden en verdere vrienden een spoedig algeheel herstel toewensen. T. M. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 7