'de' match bestuursmededeling rele overwinning, vinden de deskundigen wel „(Ajax wón met 11", aldus een commentaar). Om na een 10 achterstand halverwege de tweede helft (in een „kuip" tegenover 60.000 Feijenoor-suppor- ters) toch nog terug te komen Geen woorden maar daden. En mogen wij dan tenslotte nog verklaren dat de leiding van scheidsrechter Dorpmans bijzonder goed was! Aangezien Feijenoord intussen zijn achterstallige ontmoeting tegen F.C. Twente met 40 heeft gewonnen, zijn we, wat het aantal wedstrijden aangaat weer gelijk, maarmet een voorsprong van 4 punten op de Rotterdammers. De grote kienavond, gehouden op 22 december j.l., was ook dit keer weer een groot succes voor de organisatoren, met name de Clubavonden-commissie. Fraaie prijzen (waarvoor langs deze weg nog eens hartelijk dank aan de milde gevers) en danspanning. Spanning. Opmerkelijk bij dit reeds zo oude en puur geluk-spel is, dat je op een avond als deze, lieden drie of zelfs vier keer naar de jury ziet wandelen met „kien", terwijl anderen eindeloos op dat éne num mertje zitten te wachten Maar hoe dan ook, het was ook nu weer een gezellige avond en daarom zeggen we tegen de heren La Fleur, Louwaard, Van Mourik en v. d. Toorren gaarne: tot in december a.s. Zaterdagavond 8 januari j.l. vond in de bovenzaal van het Ajax- restaurant de jaarlijkse „instuif" plaats, waarbij het bestuur de diverse commissieleden, ere-leden, pers en andere genodigden ter gelegenheid van de jaarwisseling ontving. Gelijk de voorgaande jaren, droeg ook deze bijeenkomst weer een zeer vrolijk karakter; alsof zich in al die prettige mensen dat nog jonge, zorgenloze pas begonnen jaar afspiegelde Er waren voortreffelijke AD-RI-JO'S (hulde!), er was: jong (en veel belovend) talent achter de microfoon, er was: veel beweging op de dansvloer, waarbij we met genoegen konden constateren dat ook Oud-Ajax nog jong blijft. Als je tenminste de ruim 80-jarige Daan Roodenburgh nog ziet rondschuifelenGeweldig. En last but not least mogen we wel zeggen dat in het welslagen van deze avond de uitstekende verzorging door de heer Ferron en zijn staf een niet gering aandeel had. Waarmede de eerste kroniek-kous voor 1966 af is en wij, met dank voor uw aandacht, gaan sluiten. T. M. Helaas hebben wij moeten constateren, dat ondanks allerlei voor zorgsmaatregelen door ons genomen, enkele niet alleen ver dwaasde fanatiekelingen doch, naar helaas is waargenomen, ook ondersteunende leden zich schuldig maken aan misdragingen tij dens en vooral na afloop van de thuiswedstrijden, door bepaalde misnoegens jegens scheidsrechter of tegenpartij met het werpen van zitkussens en andere voorwerpen, kracht bij te zetten. Wij maken deze lieden, die misschien (domweg!) denken, AJAX hiermede een dienst te bewijzen, er op attent, dat juist het tegen deel het geval is en dat wij bij een eerstvolgende herhaling van deze onwaardige handelingen niet zullen schromen de betrokkenen te laten verwijderen, resp. andere maatregelen tegen hen te nemen, c.q. door royement geen verdere prijs te stellen op het desbetref fende ondersteunend lidmaatschap. HET BESTUUR ervoor, erom, erna Ervoor. Zou er iemand in het land zijn die ervóór niet had gehoord al zou 't dan maar uit de krant zijn - van óns tegen Feijenoord? Dagen, nee wat zeg ik, wéken was 't in Mokum hét gesprek. Werd 't gewogen en bekeken en niet slechts bij 't loopkooihek. Maakten alle Amsterdammers van te voren al gedruis, nog te meer de Rotterdammers, want daar speelt men immers thuis. Maar ook wat 'r in beide steden „de provincie" wordt genoemd stond men hunk'rend aangetreden voor de strijd die men stééds roemt. Erom. In de Ajax-omroepkamer staat de telefoon witheet daar zo menig Amsterdammer vraagt of men de stand al weet. En wie geen gehoor kan krijgen belt 't Olympisch Stadion waar een zekere Van der Heijden stand 00 opgeven kon. Want ook déar, met een transistor, luistert ment naar Dick van Rijn. Iemand zucht, nee nóg niet is 't er. En een ander: Hoe zou 't zijn? Stil daar issie, zegt die luistert, Cruyff heeft nét een goal gescoord. En een schorre stem die fluistert, blijven ze zes punten voor Want ook déar (D.W.S.Sparta) leefde men met Ajax mee. Erna. „Sport in beeld I" gaf ons daarna al zijn zendtijd op teevee. Zodat ook het hele thuisfront, ziek en immobiel incluis, bijna kreeg het volle (bal)pond (nee, geen ballpoint) bij zich thuis. Ferme jongens, stoere knapen jullie kregen 't niet cadeau. En het bléven stoere knapen ook al speelden z'in maillot. Jöh, ze hebben roze benen sprak een Rotterdamse vrouw trapp'lend met heur eigen tenen. Zei haar man, dat zou ik menen, dat is ommers van de kou Dag der Azen, 9-1-66 B. S. LE MARCHÉ 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 6