Broodje van Kootje Jacob Bakker Melchers Olifant Jenever MS Café „Populair" Fi mag toch wel eens duidelijk vaststellen, dat ik enorme bewonde ring heb voor die mannen van Ajax, die toch een bijzonder fijn spelletje spelen. Zo er nog twijfels zouden bestaan of ze er wel iets van kunnen (na al dat gemier in het Nederlands elftal), ze moeten nu toch wel weggenomen zijn. Ik zie de mannen van Van Praag al in de Europa-Cup wedstrijden." Weldadige klanken, na hetgeen wij de laatste tijd beluisterd hebben. De derde zondag van de maand december 1965 gaf voor de tweede keer in dit seizoen een voetballoze zondag, óók voor „het betaald" te zien. Enfin, als u zich de toestanden met betrekking tot over stromingen en andere wateroverlast herinnert, was dat eigenlijk ook niet te verwonderen. Onze goede relaties met „Haarlem" leidden tot het besluit, op hun goed bespeelbare veld (fijne zandgrond) een vriendschappelijke wedstrijd te spelen, die eindigde in een Amsterdamse zege (05). Daags na de Kerstdagen schreef Enno Crabbendam in „Sport en Sportwereld": „Ajax won wel van Twente, maar boekte ook ver lies". Terecht. De wedstrijd waarbij onze aanvoerder Tonny Pronk (n.b. drie mi nuten voor tijd) door scheidsrechter Bom naar de kleedkamer werd gestuurd. En dat vlak voor de big match: FeijenoordAjax. Uitermate fair was de handeling van linksbuiten Kohn van F.C. Twente, die direct na afloop de scheidsrechter in zijn kleedkamer opzocht en het voor onze captain opnam. We wonnen deze ontmoeting verdiend met 31 door doelpunten van Klaas Nuninga, Piet Keizer en Johan Cruyff, terwijl Kohn voor de mannen uit Enschede de eer redde. Een goed gespeelde wedstrijd, die echter wel leed onder een slechte samenwerking tussen „ref" Bom en zijn beide grensrech ters. Voor de eerste wedstrijddag in het nieuwe jaar stond de beker ontmoeting AjaxZaanstreek op het programma. Deze gelegenheid werd benut om, door de voorlopige afwezigheid van Pronk, een nieuwe opstelling te proberen, die echter niet tot het gewenste succes leidde. Zowaar slaagde oud Ajax-speler Piet Ouderland er in (zij het in buitenspelpositie) zijn huidige club de leiding te geven. De vreugde was echter van korte duur, want enkele minuten later maakte Co Prins gelijk en nog vóór er gepauzeerd zou worden was het Johan die ons de leiding gaf. Dit alles in een periode waarin Ajax een grote overmacht aan de dag legde. Ook in het tweede gedeelte van de wedstrijd was het alles Ajax wat de klok sloeg en doelman Schouten (van prima klasse) be hoefde dan ook beslist niet over gebrek aan belangstelling wat betreft zijn heildom te klagen. Uiteindelijk was het wéér Cruyff, die de situatie voor Ajax een beter aanzien gaf door no. 3 in het Zaanse net te deponeren. En toenja toen was het de beurt aan FeijenoordAjax. Henk Groot, die tegen „Zaanstreek" wel weer van de partij was, kreeg meer hinder van zijn liesblessure en toen we hem donderdags avonds vóór de wedstrijd bij Salo Muller op de masseertafel trof fen, trok hij op onze vraag „hoe het ging" een bedenkelijk gezicht. Wel, u weet het: het „ging" niet en vrijdags viel het besluit: Klaas in de voorhoede, Prins en Muller op hun oude posten en in plaats van Pronk werd Hulshoff opgesteld. Aldus traden we in de Rotterdamse „kuip" aan voor de wedstrijd die al weken lang zowel de Maasstad als Groot-Mokum had bezig gehouden. En ondanks een hard veld, ondanks zenuwen en spanning werd het weer een enorme partij voetbal. VOETBAL! Met een 00 rust. Daarna een 10 achterstand, en toen de gelijkmaker, door Johan Cruyff gemaakt uit een meesterlijke pass van Piet Keizer. Enfin, we behoeven niet verder te gaan. U weet het allemaal al. Ook dat Barry Hulshoff een prima wedstrijd speelde, zoals trouwens de gehele ploeg zeer fraai voetbal demonstreerde, tegen een Feijen oord dat eveneens kan terugzien op een technisch gave partij. Dat de uitslag toch wel moet worden bezien als een voor Ajax mo- Dè borrel voor Ajacieden n.v. Distilleerderij van J. J. Melchers Wz. - Schiedam Specialiteit: Verse en Gebakken Mosselen Reguliersbreestraat 51, tel. 231996 Leidseplein 20 Tel. 232036 Spui 28 Tel. 237451 Rembrandtsplein 12 Tel. 236513 Sigarenmagazijn J. I lulschof Nergens treft u zo'n grote sortering in sigaren en sigaretten Halvemaansteeg 21, Telefoon 237835 irma verfwaren kwasten en penselen een voordelig adres Nassauplein 11, telefoon 120254 Filialen Jan Evertsenstraat 1 38, telefoon 84649 Ferd. Bolstraat 46, telefoon 71 1 159 Sumatrastraat 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 5