proficiat, raf kapper! lezing door scheidsrechter leo horn Saint Germain des Prés attentie! attentie! op woensdag 9 februari a.s., aanvang 19.30 uur in de benedenzaal van het ajax-stadion toegang uitsluitend voor ajax-leden en -donateurs op vertoon van diploma voor de pauze: film van de destijds door de heer horn geleide wedstrijd engeland-hongarije (3-6) daarna zal nederlands grote internationale 'ref' gaan vertellen van zijn ervaringen zeer interessante avond De radio gaf op de naargeestige 5e december geen afkeuring door, dus ging onze Ajax-schare, vanuit ons stamcafé moedig het storm en regenweer tegemoet, om naar onze overtuiging, aan het Ajax- stadion nul op het request te zullen krijgen. Dat de wedstrijd AjaxG.V.A.V. toch doorgang zou vinden en dat we bovendien een uitstekende wedstrijd zagen, vergoedde alle na righeid. Bedankt, jongens! Toen wij echter op weg naar de Meer, voor zover dit mogelijk was, door onze beslagen autoruiten, de stromende regen aanschouwden, ontlokte me dit de volgende opmerking: „Als ik morgen op de zaak vertel dat ik, met zoveel anderen, ondanks de weersomstandighe den toch naar voetbal ben wezen kijken, zullen ze ongetwijfeld informeren naar mijn verstandelijke vermogens. Als ik er dan nog bij vertel, dat de 86-jarige Raf Kapper eveneens bij ons in de wagen zat, om zijn Ajax te zien spelen, zullen ze „dat broekie" wei helemaal voor gek verklaren". Raf vond het echter geheel volgens de regels dat hij bij Ajax niet mocht mankeren, maar wilde wat betreft zijn leeftijd nog wel even opmerken, dat hij zeer binnenkort zijn 87ste verjaardag hoopte te vieren. Inderdaad herdacht deze vitale man op de 1e kerstdag, in ons stamcafé temidden van zijn vrienden, zijn geboortedag, zoals dit elk jaar als een traditie is geworden. Raf Kapper, eens de „jeune-premier" van de revue „Loop naar de duivel", waarvan de ouderen onder ons beslist nog alles weten, heeft een prachtige zangersloopbaan in opera en operette achter zich. Ik zie hem nog steeds zoals hij daar 41/2 jaar lang in dezelfde revue, in het oude Flora-theater, als zanger en chiquest geklede „compère" naam maakte. Ik zie hem nog triomfen vieren in het reeds lang vergeten Rembrandt-theater, in diverse opera's, naast grote figuren als Cato Engelen-Sewing, Jacques Urlus, Irma Lozin, Louis Morrisson e.a. Als ik u nu ook nog vertel dat Raf Kapper nog over zijn eigen (niet-grijze) haren en tanden beschikt, gelooft u mij dan dat wij ons klein voelen tegenover een dergelijke vitaliteit. Dat Raf, circa 3 jaar geleden, dus op 84-jarige leeftijd, voor een speciale gelegenheid nog voor de radio heeft gezongen en het nog goed deed ook, kan, na hetgeen ik hierboven schreef, nauwelijks verwondering wekken. Zo min als dat in onze zelf-gecreëerde „stam-hoek" op de overdekte, Raf Kapper elke thuiswedstrijd van Ajax met zijn tegenwoordigheid vereert. Een dergelijke man tot vriend te mogen rekenen, beschouw ik als een grote eer. Raf, dat we nog lang jouw inspirerend voorbeeld van Ajax-trouw mogen meebeleven, is de wens van je zeer grote vriendenkring, namens wie ik de vrijheid nam, deze regels aan jou te wijden, ter gelegenheid van je 87ste verjaardag. Proficiat, Raf! G. J. WIERTZ een grote opkomst wordt verwacht BOWLING FOR EVERYONE Rembrandtsplein 10 - telefoon 239963 Directie: Carel C. Kamlag en Tom Manders 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 19