trainer - training - wedstrijd ■si Hierdoor moeten wij u tot ons leedwezen het overlijden berichten van de heer Als reactie op ons verzoek „Amateurs, het woord aan u", treft u hierbij de eerste bijdrage en wel van de hand van Cas Bollen. Wie volgt? Laten we ons realiseren hoeveel belangrijke factoren hun invloed hebben bij het tot stand komen en opvoeren van de prestatie. We kunnen ons dan moeilijk voorstellen dat uit de praktijk met grote zekerheid de goede, zo niet de juiste methode wordt aangegeven, voor de tot topprestaties leidende training. De mogelijkheden voor de oefenmeester, die steeds na iedere wed strijd terugkeren om spelers die trainen aan de wedstrijd te toet sen. De wedstrijd, die de oefenmeester méér en een geheel ander in zicht geeft dan de training, verschaft hem het niveau en de pres tatie van de speler. Met deze wetenschap bepaalt hij dan weer het trainingsprogramma. Immers, in de wedstrijden wordt de sportman gedwongen het uiter ste van z'n kunnen te geven, om zodoende de oefenmeester/leider in de gelegenheid te stellen zijn conditie en prestatie te beoor delen. Door de training en de wedstrijd krijgt de oefenmeester/leider de gelegenheid de persoon én de prestatie te bestuderen en weet dan wat hij verder van hem mag eisen. Alleen wanneer de sportman, onder deskundige leiding, regelmatig oefent en hierdoor energie wordt gekweekt, alleen dèn zal hij in wedstrijden tot betere resultaten komen, omdat deze bron van kracht in de wedstrijden verbruikt wordt. Hierbij speelt het „kun nen en willen" een grote rol. Door regelmatige oefening (tenminste 2 x per week voor de ama teur-voetbalsport) ontstaan belangrijke en niet te missen eigen schappen, zoals kracht, tempo, beweeglijkheid en uithoudingsver mogen. Het doel van de training is dus een lust tot het leveren van presta ties op te wekken. De taak van de trainer is hierbij door oefening en training een verbetering van de prestatie mogelijk te maken. Dat houdt dus o.m. in, dat hij mentale leiding geeft aan hen die „zwak", „sterk" en „te sterk" zijn. Alles blijft echter vrijwillig, want dit is juist de sportieve bezigheid. Het bepalen van de mate van inspanning in de training blijkt voor enkele sportlieden, die „zichzelf trainen", geen probleem. Dit blij ven echter uitzonderingen, omdat de sportman-, a. niet altijd in staat is zichzelf naar betere prestaties te leiden (gebrek aan (methodische) kennis); b. niet in staat is waar te nemen, waar zijn prestatie-mogelijkheden liggen. Tenslotte nog iets meer over de voetbalwedstrijd. Voetbal is een teamsport, waarbij 11 spelers proberen zich zo goed mogelijk te bewegen, zodat de tegenstander weinig kans meer heeft doelpunten te voorkomen. Van iedere speler, en zeker de JOSEPH BOSBOOM een van onze oudste - meer dan 40 jaar - ondersteunende leden. Hij ruste in vrede. Bestuur A.F.C. „Ajax" spelers van Ajax, mag verwacht worden, dat hij over een zekere mate van vaardigheid met de bal en een taktisch inzicht (door sa mengaan van afzonderlijke akties) beschikt. Wat daarvoor nodig is, is heel veel ijver, een groot enthousiasme, uithoudingsvermogen en uiteraard talent. Al ditgene is alleen te bereiken door training, training en nog eens training. Het vorige jaar was er voor de amateurs geen „aparte" trainer. Dit jaar heeft Ajax alleen voor de amateurs de heer P. Koekebakker aangetrokken. Laten we afspreken voor het nieuwe jaar, Ajax én de heer Koekebakker niet in hun hemd te laten staan. Amateurs, de daad is aan u! CAS BOLLEN burgerlijke stand Geboren RONNY Zoon van Karin en Co Prins. Amsterdam, Prinsjesdag (19 dec. 1965). Hartelijke gelukwensen. Getrouwd: Jan Visscher en Marja Nap Amsterdam, 7 januari 1966. Onze hartelijke gelukwensen. Jan-Hendrik Bijlsma en Kitty Johanna Weers Amsterdam, 8 december 1965. Onze hartelijke gelukwensen. penningmeester timman heeft een belangrijke promotie gemaakt. Hij is bij 's Rijks Financiën n.l. benoemd tot candidaat-referendaris. Henk, ook via ons clubblad nog eens de hartelijke gelukwensen van je vele Ajax- vrienden. T. M. 17 (foto Schelvis) Feijenoord-Ajax - De gelijkmaker

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 17