amateurs sportspecialisten Perry van dep Kap hans boekman 70 jaar 10 VESTIGINGEN Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. Ajax 3 ontmoette op 2 januari j.l. te Leiden de sterke tweede klas- ser L.F.C. in een friendly game. De uitslag was 33. Het Leidsch Dagblad gaf maandag 3 januari het volgende verslag: „L.F.C. gelijk met Ajax-amateurs. De vriendschappelijke wedstrijd, die L.F.C. en de amateurs van Ajax gistermiddag hebben gespeeld, heeft geen overwinnaar op geleverd. Na een vooral van Amsterdamse zijde aantrekkelijke wed strijd werden de punten gedeeld: 33. De Amsterdammers kwamen vooral in de eerste helft op de goed bespeelbare grasmat aan de Boshuizerkade goed voor de dag. Er werd snel gecombineerd, het plaatsen was behoorlijk verzorgd en keer op keer kreeg de Leidse defensie handen vol werk om het roodwitte aanvalskwartet van een treffer af te houden. L.F.C. bracht er in die periode minder van terecht. Het was de spelers duidelijk aan te zien, dat zij enige weken niet binnen de lijnen waren geweest. Pas na de wisseling kwam er wat meer lijn in de geel-zwarte formatie. Ajax nam in de eerste helft al na vijf minuten de leiding. Midvoor Hans de Vos gaf doelman De Hoed na een vlotte aanval met een harde schuiver geen kans. L.F.C. zou echter nog voor de wisseling op gelijke hoogte komen. Leo de Jong schoot 13 minuten voor het einde van de eerste speeltijd uit een strafschop (toegekend nadat Reinier de Wit door Hans de Vries onderuit was gehaald) raak, 1—1. Na de rust (Ajax had een drietal wijzigingen in de ploeg aange bracht) nam L.F.C. binnen 5 minuten een 31 voorsprong. Hans v. d. Starp scoorde 21 en Reinier de Wit kopte de bal na een voorzet van Jan Rietkerken achter doelman Slager. De Amster dammers, hoog genoteerd in de reserve eerste klasse, lieten de moed echter niet zakken en kwamen dank zij treffers van Hans de Vries en Rolf Grootenboer, na Leidse verdedigingsfoutjes, aan een verdiend gelijk spel. Leo de Jong miste in de tweede helft een strafschop." SPORTMAGAZIJN Tot zover het Leidsch Dagblad. Rest ons alleen nog voorzitter F. van Waveren, secretaris A. Missaar Jr., penningmeester A. J. Klunder en hun medebestuurderen hartelijk dank te zeggen voor de buitengewoon prettige ontvangst, welke onze vereniging bij haar bezoek aan Leiden ten deel viel. Tot weerziens mijne heren! Ajax 4 kwam slechts één keer in het veld, en wel te Utrecht, op de dag van FeijenoordAjax, derhalve ook op een keihard doch wel bespeelbaar terrein. Onze jongens verloren met 31 van U.V.V. 2, de koploper in hun afdeling en staan nu 4 punten achter. De rust stand was 10 voor de Stichtenaren, maar al spoedig in de tweede helft doelpuntte Rob Rein en bracht hierdoor de partijen in evenwicht, 11. Na dit doelpunt was het al Ajax wat de klok sloeg en een tweede treffer hing in de lucht. De overigens uit stekend spelende v. d. Wamel miste een prachtige kans en Martin Melchers werd, toen hij doorgebroken was, op een zeer onspor tieve wijze, helaas net buiten het penalty-gebied, afgestopt. Hierna volgden kort voor tijd twee blunders in onze defensie en daarmede was de kous af. Ondanks deze teleurstellende en onnodige nederlaag hebben onze spelers hun uiterste best gedaan om er van te maken wat er op dit moeilijk te bespelen terrein van te maken was. Laten wij er in elk geval voor zorgen om thuis de volle winst te behalen en die kans zit er zeker in. Door de slechte toestand van de velden kwamen de overige teams niet binnen de lijnen. W. F. SCHOEVAART Het is haast niet te geloven Voor de jongere generatie zegt de naam: Boekman waarschijnlijk niets. Begrijpelijk. Maar de ouderen in Ajax kennen deze markante figuur nog heel goed als internationaal scheidsrechter met een bijkans legenda rische reputatie. Op 29 november 1914 zijn eerste wedstrijd leidend in de Derde Klasse van de „Amsterdamsche Voetbalbond" ging Hans Boekman in 1916 over naar de Nederlandsche Voetbalbond (toen nog geen „Koninklijke") en in 1921 floot hij zijn eerste wedstrijd in de Eerste (toen: hoogste) klasse. Vele interlandontmoetingen zijn daarna gevolgd; tijdens de Olym pische Spelen in 1928 te Amsterdam leidde hij: Italië-Spanje. In 1939 benoemde de Bond hem tot Lid van Verdienste. De jubilaris heeft echter niet verzuimd om naast zijn werkelijk in drukwekkende carrière als arbiter tevens een maatschappelijke po sitie op te bouwen in de filmwereld, welke hem op dit terrein een evenzeer grote vermaardheid heeft gegeven, ook op internatio naal niveau. De wijze waarop hij binnen en buiten de krijtlijnen de mensen en situaties tegemoet trad, zijn humor, waarmede hij vaak in moei lijke momenten de oplossing bracht en heden ten dage in zijn werk nog steeds het bevrijdend woord op het juiste ogenblik weet te vin den, dit alles heeft hem gemaakt tot een gezien man en niet alleen in de kringen van sport en film, doch ook daarbuiten. Hans Boekman is steeds een graag geziene gast in onze kringen en naast onze hartelijke felicitatie aan de Jarige namens zijn vele Ajaxvrienden spreken wij dan ook de hoop uit, hem nog vele ja ren in ons midden te mogen begroeten. T.M. sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 16