ajax, good luck in 1966! frits soetekouw van de secretaris Misschien vindt u dit artikel wat verwarrend door de verscheiden heid der onderwerpen, maar het leek men toch beter, de regels systematisch te behandelen. Vandaar dat er soms van-de-hak-op- de-tak wordt gesprongen. In de handleiding komen echter ook veel verwijzingen voor, waaraan ik mij hier helaas niet kan onttrek ken. De volgende keer zal ik met regel 11 beginnen (deze regel handelt over het buitenspel-probleem). Tevens hoop ik dan een aanvang te kunnen maken met regel 12 (deze regel gaat over de overtredingen en wangedrag) en misschien met de vragenrubriek. Maar dat hangt van u af. M. VAN PRAAG Gaarne zullen wij in de komende maanden diverse regels met u behandelen. De mogelijkheid is natuurlijk niet uitgesloten dat mijn collega, de heer van Praag en ik op een gegeven moment over een en hetzelfde onderwerp zullen praten. Dat kan tóch interessant zijn, omdat we misschien ergens van mening zouden verschillen, vooral als het gevallen uit de praktijk betreft. Wij vertrouwen dat de redactie dan op dit punt de „zaken" voor het clubblad in de juiste banen zal weten te leiden. Mag ik dan mijn eerste schreden in het Ajax-Nieuws nog wat bescheiden zetten met u een veel gehoorde kreet voor te leggen, n.l. die, bij het aanvallen met twee man. Men is in het algemeen in de vaste overtuiging dat dit niet ge oorloofd is. Nu, deze opvatting is onjuist. Er wordt in de hand leiding voor de scheidsrechter met geen enkel woord over deze kwestie als zijnde overtreding gerept. Ziet u dus in een van de komende ontmoetingen een dergelijk geval en laat de scheidsrech ter rustig doorspelen, weet dan dat hij juist is en maakt u zich niet kwaad. Er moet natuurlijk geen sprake zijn van een overtreding door een van de twee aanvallers, maar dat is nimmer geoorloofd. Hopenlijk zal onze nieuwe rubriek bijdragen tot een beter begrip voor de wedstrijdleiding; bij het doorsnee-publiek mankeert daar nog wel wat aan. REF Mededeling artikelen 6 en 7 Huishoudelijk Reglement. De stemgerechtigde leden, de heren P. van Deijck Sr. en J. H. Potharst hebben bij schrijven van 20 december 1965 voorgesteld om de heer G. K. Drager weer tot werkend lid te benoemen. FEIJENOORDAJAX EN DE T.V. Voor de goede orde laten wij hieronder het officiële communiqué volgen, dat maandag 3 januari j.l. door de secretaris-penningmees ter van de K.N.V.B., de heer L. Brunt, werd doorgegeven aan het A.N.P.: „Na afweging der belangen van de 4 betrokken partijen, namelijk Feijenoord, Ajax, K.N.V.B. en N.T.S., is na rijp beraad besloten geen toestemming te verlenen voor een televisie-uitzending van de competitie-wedstrijd FeijenoordAjax op zondag a.s." Verwonderlijk genoeg hebben wij in geen enkel persorgaan dit officiële communiqué vermeld gezien. JUBILEA IN 1966 50 jaar lid: F. J. Couton, G. J. Baur, G. de Jongh, G. Lagers, D. Knegt en H. Geestman. 40 jaar lid: J. P. Arens, T. Aukema, J. L. G. Stam en J. D. Belmer. 25 jaar lid: A. M. Hordijk, H. J. W. Pil, L. Sacksioni en E. C. Schet- ters. De heer G. E. Hemmen zal dit jaar het feit herdenken dat hij 60 jaar geleden lid van onze vereniging werd. Ajax, opnieuw is een jaar heengegaan, Je hebt het goed afgesloten. Als weer van ouds sta je thans bovenaan, X-maal de roos in geschoten! Wanneer ik denk aan je huidig succes, Opgebouwd door flinke knapen, Regelend alles heel enthousiast, Dan blijkt Rood-Wit niet te slapen. Nacht en dag is het bestuur in de weer, Uur na uur voor je te werken. Weer is bij ons een tribune „bedekt", Eén, die je trots doet versterken! En dan naar onze Good Old Jack vernoemd! Roerend gebaardoet gedenken Een fijne vriend, die men nooit meer vergeet... Een, die Rood-Wit veel kwam schenken Nu gaat Rood-Wit in dit maagdelijk jaar Schouder aan schouder weer trachten Krachtig en fier aan de slag weer te gaan! Ajaxwéét waar wij op wachten! Michels, ik wens je veel sterkte dit jaar. Punten in vele tientallen! Iedere Ajacied doe' dus zijn best Om 't leren vod in te knallen! Elke Rood-Witter, hij geev' wat hij heeft! Nu is de kans te bewijzen Ajax je trouwwant het is toch jóuw werk, Straks Ajax' zon te doen rijzen! Jaren van tegenslag zijn er geweest Eeuwig kan het ook niet lukken. Broedersmaar dit seizoen zijn wij paraat! Laat Ajax dit jaar niet bukken! leder Rood-Witte hart klopt sneller thans „Eerstelaars", laat je nu gelden! Fuif ons op oogstrelend voetbal, want dan Trilt d'Ajax-mars langs de velden! W. H. DRONKERS u kunt nu autorijles nemen bij in nieuwe simca 1300 a f 8.- per uur u wordt gehaald en gebracht autorijschool frits soetekouw - tel. 0 2903 - 445 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 15