redactionele notities gelukwensen voor het nieuwe jaar Bouwmeester Gerrand van oud naar nieuw De historicus van Ajax, die na ons de ge schiedschrijving van ons wel en wee op zich zal nemen, zal zeggen dat het seizoen 1964/1965 het seizoentje wel was! 'n Dieptepunt van ons gewoonlijk zo hoog tronend ere-elftal, zodat onze aanhang de schrik om het lijf sloeg! Het degradatie spook een ongekend verschijnsel staarde met een vals gebaar onze kant uit. Er ging een rilling door de Ajax-gelederen. Dat gebeurde in de zomerdagen van 1965 toen we onder de gegadigden voor de rode lantaarn figureerden. Het was met het seizoentje wel! Het is echter niet onze bedoeling de feiten en gebeurtenissen in het afgelopen seizoen in den brede opnieuw aan onze lezers voor te schotelen, doch een terugblik op de „ups and downs" in het verenigingsleven is wel de moeite waard. De depressie is voorbij en wat vreugdig is: we hebben bijna onop gemerkt een nieuw seizoen ingeluid op een Juweliers Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 wijze die we ronduit knap vinden. Gepro jecteerd tegen de achtergrond van die moeilijke tijd is de status quo bij de over gang van het oude jaar naar het nieuwe: vol beloften. populariteit Nu we de goede richting blijkbaar zijn in geslagen en voorlopig kunnen pronken met de titel „Herfst-Kampioen" zijn er goede dagen voor onze penningmeester aangebro ken. Onze volle tribunes bewijzen de al oude stelling: wie succes heeft trekt aan, op welk gebied ook en zeker niet het minst in de sportwereld. We hebben de laatste jaren de „rage" voor de Europa-Cup in Ne derland meegemaakt. Uitbundig zijn Feije- noord en D.W.S. bejubeld. Terecht. En zo'n triomf leeft nog na, zowel in de Maasstad als in de Amstel-vesteü boetestelsel De meldingen over ruw spel en over be moeienis met scheidsrechterlijke uitspraken gaan onverminderd voort. Men behoeft de officiële mededelingen daarover in De Sportkroniek slechts te lezen om tot de conclusie te komen, dat vlegelachtige ge dragingen aan de orde van de dag zijn. Men behoeft zich dan ook niet te verba zen, dat er week-aan-week schorsingen val len. In lagere regionen het meest. Hoeveel bedenkelijker is het dan wanneer in de hogere klassen en tot zelfs in de Ere-Divisie gevallen zich voordoen van ge brek aan respect tegenover scheidsrechter of tegenstander. De blaam treft en dit is het ergste van alles ook de vereni ging! Men schijnt geneigd dit te vergeten. En dan hebben we nog alléén maar de zaak bekeken van wat zich afspeelt binnen de speelvelden. Wat te denken van het pu bliek dat dikwijls niet vrij uit gaat en niet opziet tegen luide en beledigende mani festaties. We hebben gedurende onze Zuid-Ameri kaanse reizen heel wat meegemaakt en ge zien van gedragingen buiten het „strijd perk"! „Onbeschaafd, mensen zonder op voeding, etc." was onze conclusie. Doch de beschaving schijnt ook in Europa rond de voetbalvelden op twijfelachtig niveau te staan. Wie weet brengt 1966 soelaas in de strijd om meer „sport" in de sport! 31 dec. 1965 D. K. ontvangen van onderstaande verenigingen, bonden, bedrijven en personen De heer Dick Bruynesteyn U.V.S. De heer en mevr. Schipper-Hoogstraate De heer G. v. Oostrom Personeel Sportpark Voorland De heer Gerrit Jan Schrieck De heer Bijleveld Fam. v. d. Stroom Uitzendbureau Jenney Spits Fa. C. Stibbe F.C. Hilversum Mej. K. Baltus Fam. van Genderen Fam. J. W. Tapperwijn De heer G. de Jongh De heer C. L. de Vries Fa. J. Ledegang Fam. Fleysman R.C.H. M.V.V. Mevr. Blomvliet Mevr. J. Kemner-v. d. Bergh Telstar Supportersver. D.W.S. El Club Atlético de Madrid (Presidente: Vicente Caldéron Pérez-Cavada) Sparta - Praag Dr J. Slikboer De heer W. H. Dronkers 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1966 | | pagina 10