DEXTRO-ENERGEN van de voorzitter per pakje met 6 dubbelta- bletten 50 ct. Mag ik deze keer mijn gebruikelijk praatje voor het grootste gedeelte wijden aan een zaak, die ook u niet onberoerd zal hebben gelaten, n.l. „Het Nederlands Elftal en Ajax"? Ik zou in mijn taak als voorzitter van onze vereniging tekort schieten indien ik u niet in kennis stelde van de juiste feiten, zoals zij zich in de afgelopen weken heb ben voorgedaan. Zaterdag 23 oktober j.l. op de Algemene Vergadering van „Het Betaald Voetbal" heb ik onze kritiek gespuit over de zaken en voorbereiding rond de wedstrijd Nederland- Zwitserland, het gesol met onze spelers en o.m. de aanstelling van een vaste bonds coach bepleit. Een en ander kwam voort uit gesprekken met onze spelers. Ik heb daarbij gezegd, dat ik van de verga dering (waar ca. 60 voetballeiders bijeen waren) gaarne kennis zou nemen van hun mening Doch er kwam geen enkele reactie!! Bij de rondvraag op dezelfde vergadering heb ik mijn verwondering daarover uitge sproken en gezegd, dat men mijn klachten misschien niet serieus nam, doch dat ik èn Bestuur èn vergadering erop wilde wijzen, dat er o.a. mentaal toch iets niet in orde moest zijn, wanneer spelers komen vragen of er niet gezorgd kan worden, dat zij onder deze omstandigheden niet voor het Neder lands Elftal behoeven te spelen. Op zondag 24 oktober j.l., na afloop van de wedstrijd DWSAJAX, heeft de heer J. van Zanten, leider van het Nederlands Elftal, in het bijzijn van de heer L. Brunt, secretaris penningmeester van de KNVB, mij gevraagd of spelers van Ajax eventueel beschikbaar waren voor de wedstrijd Zwitserland-Neder land. Mijn antwoord luidde: Al willen jullie ze alle elf nemen!!! Tot mijn niet geringe verbazing kwam dins dagochtend 26 oktober j.l. de heer J. van Zanten opnieuw bij mij en nu met het ver zoek of ik aan 5 met name genoemde spe lers wilde vragen wie zich wél en wie zich niét beschikbaar wilde stellen voor Zwitser land opdat wij daarna een communiqué kon den uitgeven. Aan dit door de heer J. van Zan ten gedane verzoek hebben wij uiteraard voldaan. De uitslag is u bekend, evenzo de reacties van enkele sportjournalisten gal over Ajax, haar leiders en spelers. Op de Bondsvergadering van 6 november j.l. heb ik mogen beluisteren, dat men van wege mijn onervarenheid niet kwaad op mij was en dat de voorbereiding bij Nederland- Zwitserland even goed was als anders. Wie wind zaait zal storm oogsten Met de gedachte aan het spreekwoord: „Na regen komt zonneschijn" was thans ik het, die het zwijgen ertoe deed Dit, mijne vrienden, was de gang van zaken; het oordeel laat ik gaarne aan u over. Wel heb ik nog op deze vergadering een belofte, aan de Ledenraad gedaan, ingelost, door te vragen of ondersteunende Leden (donateurs), bij bekerwedstrijden tegen ge reduceerde prijzen toegang tot ons stadion konden verkrijgen. Het bleek, dat dit moge lijk was. Daarover hoort u later meer. Met een blik op de competitieladder zien we, dat op dit moment ons 1e elftal fier aan de kop staat met liefst 5 punten voorsprong op onze naaste concurrent. Houden zo, jongelui Bij onze amateurs zijn de aanvankelijk grote successen iets teruggelopen, maar naar men mij verzekerde wordt er „hard-aan-getrok- ken", zoals dat heet. De honkbalafdeling heeft haar (bescheiden) jaarfeest op 6 november in de bovenzaal van ons restaurant gevierd. Als ik daarbij spreek van: één en al „home-run", mag u daaruit concluderen, dat het gezellig en ge slaagd was. 't Ja, en dan zijn we alweer aan het einde van het jaar 1965. In de allereerste plaats wil ik ter gelegen heid hiervan een woord van dank richten tot mijn mede-bestuursleden in het bijzon der, alsook tot de heren van de diverse commissies voor de wijze waarop wij in de achter ons liggende maanden hebben mogen samenwerken, resp. mijn erkentelijk heid betuigen voor de steun die ik persoon- Ik heb mogen ondervinden in moeilijke omstandigheden en op ogenblikken dat je je als voorzitter weieens moest afvragen: „Wat nu Gaarne wens ik u en de uwen het allerbeste toe voor 1966, daarbij tevens de hoop uit sprekend dat het door onze gezamenlijke inspanningen ook voor onze club een voor spoedig jaar moge worden. Dat daaronder ook namen behoren als die van Dr. Rolink, de oefenmeesters Rinus Michels, Jany van der Veen; Piet Koekebak- ker, masseur; Salo Muller e.a., spreekt van zelf. Verder zend ik langs deze weg namens Ajax de beste wensen aan ons hoogste voetbalpresidium, alsmede aan de club besturen van de diverse verenigingen. J. VAN PRAAG DEXTRO ENERGEN is pure druivesuiker, die razendsnel wordt op genomen in het bloed en als glucose wordt opgestapeld in de lever en de spieren. Daar vormt het de direkte energiebron voor ons lichaam, waarvan de prestaties en het uithoudingsvermogen afhankelijk zijn. DEXTRO ENERGEN is de veilige, verantwoorde „oppepper"! 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 8