geten de Jeugd-Commissie alsmede de staf van het Buffet om Ajax' jongsten een fijne middag te bezorgen. Door Voorzitter Jaap van Praag werd deze gelegenheid benut om aan Sinterklaas te vragen bij zijn terugkeer in het warme Zuiden eens aan te gaan bij het Bestuur van Benfica teneinde te weten te komen, wanneer Ajax de „return" kan komen spelen. De bejaarde Spanjaard antwoordde, zeer zeker aan dit verzoek gevolg te willen geven en dat hij t.z.t. bij de ontmoeting aanwezig hoopte te kunnen zijn. Nadat enkele jeugdige voetballers, waarover de J.C. wel het een en ander had op te merken bij de Sint op-het-matje waren geweest vertoonde Zwarte Piet zijn kunst: op-de-handen-lopen. Met peper noten-strooien werd afscheid genomen Tot het volgend jaar! Onze oproep om meer medewerking t.a.v. ons clubblad, waarbij wij zo maar voor-de-vuist-weg enkele lieden hebben „uitgedaagd", heeft succes gehad. De drie heren hebben uitermate hun best gedaan, waarbij wij alleen niet hopen dat het bij één keer zal blijven. Tevens zijn wij zo vrij een paar anderen te vragen. Bert Haanstra: met zijn a.s. film „Water" nu wat in winter-rust, heeft ons toegezegd De Gebr. Sweering (één van hen of beiden) zouden zij de Ajax- biljarters (en dat zijn er velen) eens iets willen vertellen over het edele spel met de ivoren ballen? Bij voorbaat onze dank. U zult het ditmaal zonder journalistieke produktie van „Vlokkie" moeten stellen. Onze mede-redacteur heeft nl. een flinke griep te pakken, die hem al enige weken heeft uitgeschakeld. Vanzelfsprekend zij hem vanaf deze plaats een spoedig herstel toegewenst. Dat is dan volgens onze notities alles waarmede wij deze laatste Kroniek van 1965 hadden te vullen. Als wij dan nog de hoop uitspreken dat u prettige kerstdagen zult hebben (ze vallen niet zó best dit jaar) en een gezellige oude jaarsavond is de koek op en groeten wij u tot het volgend jaar. T. M. In „Volk en Vaderland" troffen wij maandag 29 november het volgende fraais aan: „Waarom speelt Ajax eigenlijk zo? De ploeg heeft het toch niet nodig; er is genoeg talent aanwezig". Aldus gisteren iemand op de tribune bij de wedstrijd ADO-Ajax, daarbij doelend op het soms grove spel van de Amsterdammers. Er is toen geantwoord: „Je kunt wel talent hebben, maar daarmee heb je nog niet de beschaving!" En dat lijkt ons inderdaad voor Ajax van toepassing. Het is een talentrijke ploeg, maar hoe is het met de beschaving van de spelers gesteld? Het is niet de eerste keer, dat daarover wordt gepraat. Een Ko Prins heeft een naam op dat gebied. Zo zelfs, dat er gisteren honend werd gelachen als hij zogenaamd geblesseerd was. Muller kan er ook wel tegenaan, als dat moet en gisteren is gebleken, dat de nieuweling Cruyff, die zeer talentvol is, ook al een lastige jongen is, zo lastig, dat de bepaald lankmoedige scheidsrechter Boogaerts hem in zijn boekje noteerde. Van Keizer merkten we dan gisteren niet veel, maar in het verleden kennen we hem ook als een lastige jongen en om te zeggen, dat Pronk zachtmoedig is, nou nee! Resumerend zouden we dus kunnen zeggen: een talentvolle ploeg met nare jongens. Vandaar wellicht ook, dat er uit deze ploeg van die moeilijkheden komen met spelers, die niet meer voor een Nederlands elftal willen spelen. Bijna zouden we zeggen: „Graag, meneer Van Praag, laat Nederland liever niet door deze mensen vertegenwoordigd zijn in het buitenland". 't Is overigens wel zaak, dat er eens wat harder wordt opgetreden tegen al die praters in het veld, die onprettige praters. Want dat er wat uitgeslagen wordt door de heren, daarvan zijn we overtuigd. Geen taal, die een behoorlijk mens in zijn dagelijks leven zou durven bezigen. Een jongeman Cruyff, die na een scheidsrechter lijke beslissing duidelijk zichtbaar voor die scheidsrechter op zijn voorhoofd wijst, mag er van ons meteen uit worden gezonden, hoe talentvol dit jongmens ook mag heten. Hij had dan verder in de kleedkamer met zichzelf kunnen praten inplaats van steeds maar weer in het veld tegen jan en alleman. Net zoals Keizer dat pleegde te doen gisteren om niet van Prins te spreken. Leuk om een sterk elftal te hebben in het betaalde voetbal, natuurlijk, maar voor ons dan maar een beetje minder sterk en iets beschaafder..." Tot zover „Volk en Vaderland". De beschaving druipt er af. Het is alleen jammer voor de schrijver, dat zijn talent niet zo hoog reikt dat hij een feitelijk juist verslag kan schrijven. Dat blijkt bij zijn beschrijving van ons tweede doelpunt, dat hij door Cruyff laat maken (i.p.v. door Swart), na eerst Van der Lee omspeelt te hebben (moet zijn Villerius), waarna hij concludeert: „een fraai doelpunt, waarop niets viel af te dingen en dat betekende de onverdiende gelijkmaker". Ra, ra, dachten wij: Maar wel beschaafd! Ajax-Fortuna 54 - Henk Grootstijlvol 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 7