Jacob Bakker Restaurant ,DE KUIL' hem naar Nuninga was de inleiding tot het 5e doelpunt; Klaas gaf de Groningse doelman voor de laatste maal in deze ontmoeting, het nakijken. Er waren toch nog circa 12.000 toeschouwers komen opdagen. Scheidsrechter was de heer Brouwer. Firma verfwaren kwasten en penselen een voordelig adres Nassauplein 11, telefoon 120254 Filialen Jan Evertsenstraat 1 38, telefoon 84649 Ferd. Bolstraat 46, telefoon 711159 Sumatrastraat Rembrandtsplein 7 Tel. 62690 Voor een goed diner of belegd broodje Salades Croquetten enz. Wat de overige elftallen aangaat: zij streden met wisselend succes. Over het Tweede hoort u op de gebruikelijke wijze, terwijl Henk Smit, Wim Schoevaart en Joop Martens de rest voor hun rekening nemen. Ons veld en met name onze (eerste) Overdekte Tribune heeft een z.g. loopkooi gekregen. Het Ajax-bestuur is hiertoe helaas moeten overgaan, ten einde excessen zoals deze zich na Ajax-Sparta hebben voorgedaan en waarbij enkele sportverdwaasden of hoe men dergelijke elementen anders wil noemen hun „gevoelens" door middel van zitkussentjes resp. lege bierflessen kenbaar wilden maken, uit te sluiten. De kooi wordt bij het betreden en verlaten van het veld door de elftallen, uitgeschoven en reikt dan van de tribune tot de eigenlijke ingang van het veld. Helaas. Nog niet zo lang geleden zouden we smalend gezegd hebben bij het aanschouwen van een dergelijke ijzeren poort: zó gaat dat in Zuid-Amerika; lijkt wel een Arena! Zaterdagmiddag, 27 november bracht de Oude Baas uit Spanje met zijn trouwe zwarte helper het traditionele bezoek aan de Ajax-Jeugd in de bovenzaal van ons Stadion. Daar was het ge bruikelijke feest weer met films vertoond door de heer Tjepkema, de heer Vunderink aan het klavier voor de liedjes en niet te ver- „St Nicolaas, als u die lui van Benfica zietDe return Wanneer?" Zondag 5 december. Regen regen regen AjaxGVAV waarbij ons team zonder Cruyff is, in verband met diens schorsing, Klaas Nuninga neemt zijn (oude) plaats weer in, vandaag tegen zijn oude club. Of Klaas nu eens al die beschouwingen, als zou hij niet in het elftal passen wilde logenstraffen, of dat hij het er op gezet had, aan GVAV te laten zien, dat hij nogwel degelijk iets in-de- benen-heeftin ieder geval speelde hij vandaag onder de barre weersomstandigheden een prima partijtje. Hij was het die al spoedig uit een pass van Sjaak, Ajax met een hard schot de leiding gaf. Piet Keizer nam daarna no. 2 voor zijn rekening, door, wederom uit een onmogelijke hoek, de bal langs doelman Van Leeuwen te plaatsen. Bij de Groningers moest Wortelboer zich laten vervangen door Visser en het was deze laatste die een dekkingsfout in onze ver dediging afstrafte, daarmede de stand op 21 voor Ajax brengende. Een vrije schop door Keizer keihard voor het doel langs genomen, kreeg in laatste instantie van Henk Groot het zetje, dat net genoeg was om 31 te laten aantekenen. Na de rust werd mede door het slechte weer, de spelkwaliteit er niet beter op. Sjaak Swart maakte er 41 van en een kopbal van 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 5