Maar hij gebruikt het werd in deze kolommen al eens eerder ge zegd zijn mond téveel om hardop te zeggen wat hu denkt. En dit houdt nare gevolgen in, want men accepteert (terecht) zoiets in het veld beslist niet. 't Ja, wie niet luisteren wilmoet dan maar groot worden door de ervaring. Laten we hopen dat Johan de nodige lering uit zijn schorsing heeft getrokken. Onthulling Reynolds-plaquette door mevr. Schuit (dochter van wijlen Jack). Rechts de heer Stins, die het gedenkteken vervaardigde twee punten, die daarna nóg zekerder werden gesteld door Cruyff, Keizer en nog eens Cruyff, voordat Kusters voor de gasten de eer kon redden, als gevolg van een slap moment in onze verdedi ging. Henk Groot tenslotte zorgde voor de stand 51 waarna de door scheidsrechter Bus behoorlijk „gefloten" wedstrijd ten einde was. Om nog even op Joh. Cruyff terug te komen: onze jonge vriend staat de laatste tijd nogal in het nieuws. Wel, dat is hem van harte gegund, maarhet is (helaas) niet altijd in de goede betekenis. Hij is een voetballer met de gave, met het gevoelspelen zonder bal; altijd actief in het zoeken (en vinden) van de vrije ruimte! Ja, ijver, niet te beroerd zijn om eens wat extra te doen dat stempelt iedere ware sportman en sportvrouw en Johan bezit dit sterke element. Aan bovengenoemde wedstrijd ging de aangekondigde plechtigheid vooraf, nl. de onthulling van de plaquette ter herinnering aan onze vriend Jack Reynolds. Daartoe begaven zich kort voor de aan vang voorzitter Jaap van Praag en ere-president Marius Koolhaas naar het middenveld, waar laatstgenoemde door de 18.000-koppige menigte met een hartelijk applaus begroet, de volgende woorden sprak: Mijnheer de Voorzitter, Dames en Heren, Ik ben er trots op, dat u en uw medebestuurderen mij verzocht hebben de bronzen plaquette, met de beeltenis van onze onver getelijke trainer, wijlen Jack Reynolds te onthullen. Ik zeg u daar voor hartelijk dank. Over hetgeen wijlen Jack Reynolds niet alleen voor de vereniging „Ajax" maar ook voor het Nederlandse Voetbal heeft betekend, behoef ik niet uit te wijden: dit is voldoende bekend. Niet voor niets sprak men bij wedstrijden, waarin Ajacieden uitkwamen, van: „de school van Reynolds". Dat u de technische leiding in onze vereniging thans in handen van een van de beste leerlingen van good old Jack, n.l. Rinus Michels, hebt gegeven, is wel een bewijs, dat u wenst, dat zijn werk wordt voortgezet. Voor onze spelers, van groot tot klein, was het altijd een groot genoegen onder zijn eminente leiding te mogen trainen. Hij was correct, indien nodig streng, maar ook gemoedelijk. Ik herinner mij nog een bekende uitdrukking van hem, als een van de spelers bij de training zijn aanwijzingen niet opvolgde „Boterletter, stop that ball, it is not heat". Dit was typisch Jack. Dat u gemeend hebt zijn nagedachtenis te moeten eren door het aanbrengen van de door leden en donateurs geschonken plaquette met de beeltenis van Jack op de nieuwe overdekte tribune en deze de naam te geven van „Jack Reynolds Tribune" zal iedereen verheugen. Ik hoop dan ook, dat onze spelers steeds bij het betreden van het veld, even hun hoofd zullen richten naar de beeltenis. Dan twijfel ik niet dat wedstrijden zullen worden gespeeld, in zijn geest nl. correct, sportief en met volle overgave. Ik dank hierbij ook nog de beeldhouwer Stins voor zijn prachtige werk dat hij onder moeilijke omstandigheden moest verrichten. Mag ik thans de dochter van Jack Reynolds, Mevr. Schuit ver zoeken de vlag te verwijderen? Nadat dit laatste had plaatsgevonden, was daarmede de plechtig heid ten einde! In de Zaan, met name Zaandam tegen ZFC „bekerden" we verder en gingen daar door een 30 zege rustig door met adem-(punten) halen. Een strijd van ongelijke krachten (natuurlijk) waarbij de uit naam van de ere-president MARIUS KOOLHAAS heeft alle jaargangen van het Ajax-Nieuws compleetop twee na. De oorzaak hiervan is dat onze Ere voorzitter destijds in het ziekenhuis verbleef, waardoor twee exem plaren van het clubblad zijn zoekgeraakt. Wij kunnen hem helaas daaraan niet meer helpen, maar misschien weet een uwer daar nog raad op, door de nummers ter beschikking te stellen. Het gaat hier om no. 12 van juli 1963 en no. 9 van april 1964. Bij voorbaat hartelijk dank! 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 3