kroniek Broodje van Kootje Nu, in de laatste dagen van november, achter onze schrijfmachine gekropen, teneinde u het maandelijkse wel-en-wee aangaande onze club te verklappen, realiseren we ons eigenlijk pas, dat dit al weer de laatste „schrift" in 1965 is en dat no. 6 van ons volgende clubblad gedateerd zal zijn: januari 1966. Waar blijft de tijd We leven snel. Steeds sneller. Uren, dagen, maanden jaren Er is ook zoveel wat ons tegenwoordig bezig houdt: Rassenstrijd Kashmir Vietnam EEG of: Atomen Computers Ruimtevaart etc., om maar eens een paar prettigere zaken aan te roeren. Wat betekenen eigenlijk die 365 omwentelingen Slechts! De wereld is ook „kleiner" geworden. Telefoon Telex Televisie Satelieten, kortom de algehele communicatie maakt dat we veel te weten en derhalve ook veel te verwerken krijgen. En als de mens druk bezig is ach, u weet het zelf gaat de tijd snel. En we willen nóg meerweten hebben verdienen De wereld is (ook) zo verleidelijk! Ze biedt en biedt: van het mooiste tot het allermooisteEn meer! Meer en Snéller. Dat beheerst veler leven. Waar is het einde? Uren, dagen, maanden, jaren Vliegen Een nieuw jaar ligt voor ons. Geen mens die weet wat het brengen zal. Laat ons hopen en vertrouwen dat het een goed en mooi jaar moge zijn. Voor u allen. Onze allerbeste wensen voor 1966. En VEEL GELUK! T. M. We stonden dus, na Nederland-Zwitserland (en-de-gevolgen-daar- van) weer op de voorpagina, waren resp. geregeld in-het-beeld. Voorzitter Jaap van Praag doet in zijn maandelijks babbeltje de ware toedracht van deze zaak uit-de-doeken en onzerzijds willen we er danook verder het zwijgen toe doen echter niet na nog even terug te gaan naar de Bondsvergadering van 6 nov. jl. bij welke gelegenheid Voorzitter Toon Schroder commentaar gaf aan Leidseplein 20 Tel. 232036 Spui 28 Tel. 237451 Rembrandtsplein 12 Tel. 236513 het adres van onze „nog-wat-onervaren-" President, die nu „wind- had gezaaid", (ergens een frisse wind doorheen had gejaagd?) en dus nu „de storm maar moest verwachten". Wat doe je als verstandig mens in zo'n geval? JuistZwijgen. Dat dééd Jaap dan ook. Maar de andere vergader-leden dachten daar schijnbaar anders over, want toen de Ajax-voorzitter voor de rondvraag werd ge noteerd verwachtte iedereen zijn wederwoord. Het was muisstil in de zaal, toen Jaap naar de sprekersplaats stapte. De spanning was als het ware: te snijden. „Meneer de Voorzitter, zei Jaap, ik zou graag willen dat de onder steunende leden, desnoods tegen gereduceerde prijzen, toegang tot de Bekerwedstrijden krijgen en daarvoor niet de volle prijs behoeven te betalen". Bam Een verdachte die een veroordeling van: 5 jaar verwacht en nu drie-jaar-voorwaardelijk hoort uitspreken, kon niet meer verbaasd zijn. We lezen hierover ergens in de pers: Na deze practical joke blies de vergadering stoom af. Veel stoom! Zwitserland-Nederland heeft de gemoederen ook nog al even bezig gehouden. Er kwam op het laatst zo'n beetje een „we gaan naar Bern" stemming. Waarmede alle (uitvoerende) partijen en wij denken daarbij voornamelijk aan spelers, trainer e.a. een last op de Schouders kregen, die achteraf inderdaad té zwaar bleek te zijn. Van het voornemen: de Zwitsers nu eens even te laten zien, wat we in onze mars (benen) hadden, kwam helaas niets terecht. Integendeel, het werd een nog grotere „flop". En dat kon ook niet anders, ledereen, die een beetje weet van „de krachten in de sport", die kan oordelen over „vorm" en „top", kan u vertellen, dat het zelfs met „cracks" niet mogelijk is, zo maar in een paar weken een team, een eenheid te scheppen, die tegen deze moeilijke omstandigheden opgewassen is. Dat krijg je juist niet voor elkaar met (kort voor de wedstrijd nog wel) zeer hard trainen. Dat een en ander een kwestie is van: langzaam bouwen, is een feit dat zich hier wel ondubbelzinnig bewezen heeft. Zoals dat trouwens voor iedere sport geldt! Enfin, Dennis Neville heeft de Kamp van Zeist nu verlaten. Het kon óók voor SHS zo niet langer doorgaan twee-heren-dienen. Het is voor iedereen en alles zo veel beter. Er kan opnieuw worden begonnen. En met kennis van zaken is te hopen! AjaxFortuna ligt reeds weken achter ons. Tussen toen en nu liggen: de Bekerwedstrijden, de interland te Bern en de eerste voetballoze zondag, vanwege onbespeelbaarheid van de terreinen. Zelfs ook voor de betaalde „spielerei". Eerst dan over de ontmoeting tegen de Zuiderlingen: Een strijd van grote Rood-Witte overmacht tegenover een maar zielig vechtend Fortuna. Een klasse en meer verschil, met uit zondering van doelman Vogels, die de mannen uit Geleen voor een débacle behoedde. Bij A0 vonden Ton Pronk c.s. het welletjes: en beslist niet van plan om, zoals een radio-reporter dacht, de fair spelende Limburgers „naar de slachtbank te leiden". Niettemin waren er toch nog vele mogelijkheden de score hoger te stellen, doch de Fortuna-keeper toonde daarbij zijn niet geringe kwaliteiten. Sjaak „opende"en legde daarmede de grondslag voor de 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 2