ons eerste amateurelftal knvb-juniores hotelpapierwaren papier- en plastic verpakking Get>r. v. Hoogstrate Amsterdam gespecialiseerd in st nicolaas- en kerstartikelen kerkstraat 1 27-1 29, telefoon 233802-725343 De laatste zondag in oktober, gaf ons voor de eerste keer in anderhalve maand een herfstdag te zien. Harde wind en regen maakten het verblijf op de voetbalvelden nu niet bepaald tot een genoegen. Of onze spelers van het derde elftal dit ook zo voelden weet ik niet, een feit was het in elk geval, dat het vertoonde spel in de uitwedstrijd tegen de Spartaan 2, bijna net zo slecht was als het weer. Verdedigend konden wij de zaak nog goed aan, maar aanvallend bleven wij ver onder de maat. Hans de Vos had een complete off-day, Jean Bollen, geblesseerd, raakte bijna geen bal goed en hierdoor kwamen onze beide vleugelspelers vrij geïsoleerd te staan. Het middenveld met Henny Cruyff en Henny v. d. Meyden was wel redelijk goed bezet, maar Cruyff dacht te vaak, dat hij alleen in het veld stond, waardoor al bij voorbaat de acties te traag en te doorzichtig werden opgezet. Komaan Hendrik, je schut- terscapaciteiten zijn aan al je ploegmakkers bekend. Zij zullen dan ook ongetwijfeld hiervan gebruik maken, als jij de goede positie opzoekt. Het is daarom niet noodzakelijk dat je door één of twee tegenstanders te passeren probeert een schietkans te krijgen. Het is een nutteloze verspilling van je krachten en het werkt bovendien zeer irritant op je medespelers. De strijd werd 10 minuten voor het einde beslist, door een mooi schot van Charles van Dijk, die na de rust liet zien, dat conditie en spelinzicht, het moeten winnen van alleen routine. Eén nul dus, moeizaam, maar verdiend. Rest mij nog te vermelden, dat Jean Bollen na de rust werd ver vangen door Rob Lissauer. Een door allerlei omstandigheden niet op het sterkst samenge stelde derde elftal liet het tegen koploper Volendam 3 lelijk af weten. Met een 42 naderlaag kwamen wij in de Meer terug. Ik géén paling meer! De overtuiging dat nog niets verloren is, is mij op een donderdag avond gegeven, toen jullie, jongens, lieten zien, hoe goed je eigen lijk kunt voetballen. De uitslag van het oefenpartijtje is in deze totaal onbelangrijk. Maar de technische wijze waarop jullie speelden, de inzet waar mede dit gebeurde, geeft velen (en zeker mij) de zekerheid dat mits de juiste opstelling kan worden aangehouden geen wedstrijd meer verloren behoeft te gaan. Vrienden, ik vertrouw op jullie, ik heb nl. een weddenschap afge sloten, met mijn collega afd. Betaald voetbal. „Laat mij niet in mijn hemd staan". H. A. Smit De moeilijkheden, om tot de juiste samenstelling van dit team te komen zijn nog niet achter de rug. Het lichtpuntje dat wij tegen Willem II zagen, is nog geen grote lamp geworden. Tegen NOAD werd dit nogeens duidelijk! Natuurlijk waren de blessures van Rob Ruisendaal en Nico van Dijk, mede oorzaak van het slechte spel, maar toch moet het mij van het hart, dat het ons vooral in de voorhoede aan het nodige doorzettingsvermogen ontbreekt. Té vlug zijn jullie ontmoedigd, té vlug vinden jullie een bal onbereik baar! Tegen Sparta zagen wij in de eerste helft deze tekortkomingen weer naar voren treden. Er werd afgewacht, de bal werd niet tegemoet gekomen enz. enz. Jullie moeten goed begrijpen dat je team er niet mee gebaat is, als één van je medespelers een slechte bal afgeeft en jij probeert niet deze fout te corrigeren! Je behoeft niet te demonstreren, dat één van je teamgenoten een bal slecht plaatstheus, dat heeft iedereen op de tribune al gezien. Men zal er echter applaus voor over hebben als jij die fout goedmaakt! Een narigheid die wij ook constateerden: een bepaalde speler, in het bezit van de bal en laat duidelijk door gebaren uitkomen, dat niemand vrij staat. Een onsympathieke gewoonte, die nergens toedient, want wij, langs de kant, hadden allang gezien aan wie de bal gespeeld moest worden De fout lag dus kennelijk bij jou, vriend! Terug naar de wedstrijd tegen Sparta. Door de reeds genoemde blessures moest de opstelling weer eens worden gewijzigd, maar gelukkig bleken er enige positieve kanten aan de wijzigingen vast te zitten. Hoewel Sparta een veldoverwicht had, kregen wij in de eerste helft de beste kansen. Wij tekenden op: een „knal" van Cor Brouwer tegen de paal aan en een uitstekende kopbal van Jean Beers tegen de lat. Na de rust werd het evenwicht wat hersteld en hoe verder de wedstrijd vorderde, nam ook onze inzet toe en kregen wij het betere spel. Een knappe pass van Cor Brouwer naar Jean Beers luidde de eerste goal in. Handig passeerde Jean de Sparta-goallie en onzelfzuchtig plaatste hij de bal naar de beter staande Han Driessen, die zich deze kans niet liet ontnemen: 10. Wij controleerden nu de wedstrijd, maar zoals vaak, maakte Sparta toch nog gelijk. Vlak voor tijd gaf de Spartaverdediging een pre sentje. Han Driessen, zéér attent, strafte deze fout direct af: 21. Al met al een verdienstelijke wedstrijd. H. A. Smit 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 19