van de tweede voorzitter uit de bestuurskamer Ik ben met het eerste amateur-elftal, zoals u elders kunt lezen op bezoek bij „De Spartaan" geweest. Het is u natuurlijk bekend, dat de „Spaarndammerdijkers" hun domicilie thans hebben in de Eendrachtspolder. Het was de tweede maal dat ik hier was. De eerste keer ging ik als afgevaardigde van ons bestuur, ter gelegenheid van de opening van het nieuwe, magnifieke clubgebouw. Dit deed mij inderdaad veel plezier, want nog steeds is mij bij gebleven dat ik als twaalfjarige mijn eerste officiële wedstrijd voor Ajax speelde in een tournooi van „De Spartaan". Nadien heb ik vele malen op het knusse veldje aan de Spaarndammerdijk mogen vertoeven. 1e. als speler van het tweede in het Westerkerktournooi; 2e. als leider van één onzer jeugdelftallen. Steeds ging er een bepaalde sfeer uit van het „Spartaanse" ver enigingsleven. Een sfeer, die mij soms weieens jaloers maakte. Met die speciale sfeer heb ik zondag 29 oktober weer kennis gemaakt. Secretaris Knol nodigde mij nl. uit, als gast van het Spartaan bestuur, de wedstrijd Spartaan-Hillegom bij te wonen. Nogmaals werd ik in de gelegenheid gesteld de prachtige accom modatie, kleedkamers, restaurant compleet met feestzaal etc. te aanschouwen. Bewondering heb ik voor dit gebouw, maar meer nog voor de mensen, die dit in hun vrije uren tot stand hebben gebracht en in stand houden Spartanen, uw initiatief, van tijd tot tijd een verenigingsbestuur uit te nodigen, is er een, dat zeer beslist navolging verdient. Hoewel de constellatie onzer beide verenigingen nogal verschilt, hebben wij ook reeds besloten uw initiatief over te nemen. Tot ziens dus op de Middenweg! In de „Spartaan-stemmen" het clubblad der Spartanen lazen wij over het bovenstaande dit: „Dat onze velden op „de Eendracht", en wel speciaal ons clubhuis een steeds grotere aantrekkingskracht krijgen op de bewoners is bekend. Dat maakten wij ook weer mee na de wedstrijd De Spar taan 2Ajax 3, toen wij Ajax-bestuurslid de heer Smit vroegen met zijn vrouw onze gast te zijn tijdens de wedstrijd De Spartaan- Hillegom en de wedstrijd Ajax-Fortuna '54 te laten voor wat het was. Zijn onmiddellijk „ja" op ons verzoek bevestigde ons weer de goede Ajax-mentaliteit t.o.v. een amateurclub. Gaarne tot een volgend maal, heer Smit. (Red.) De prestaties van onze amateurs lopen iets terug. Het is beslist niet nodig! Maar het spijt mij te moeten schrijven, dat er onder ons enige elementen zijn, die zich tekort gedaan voelen I Zij laten dit blijken, door zonder animo aan de trainingen en wed strijden deel te nemen, in plaats van juist door harder aan te pakken, aan een ieder duidelijk te maken, dat de beoordeling, die werd gemaakt, volkomen onjuist is. Men moet goed begrijpen, dat de Commissies, die belast zijn met de samenstelling der elftallen, slechts één doel voor ogen hebben: „De sterkste formatie in het veld te brengen". Dit zijn zij aan Ajax verplicht maar ook(en dat is menselijk) streelt dat hun eerge voel! Deze twee redenen, staan er borg voor dat de commissies iedere beslissing naar beste eer en geweten nemen. Niettemin, als één van jullie nog niet overtuigd is: iedere dinsdag en donderdag zijn wij aanwezig! Er schijnt bij de afd. Amsterdam nogal misverstand te bestaan, naar aanleiding van een brief van onze jeugdsecretaris in antwoord op hun schrijven, jeugdspelers beschikbaar te stellen voor het Vierbonden en Stedentournooi. We stellen er dezerzijds prijs op te verklaren, dat wij nooit de bedoeling hebben gehad, geen spelers ter beschikking te stellen. Zoals ook reeds vele jaren gebeurde, zullen de Keuze-Heren vrijelijk over onze spelers kunnen beschikken, voorzover deze spelers deel uit-maken van onze juniores-elftallen uitkomende in de competitie van de afd. Am sterdam. Het moet natuurlijk wel duidelijk zijn, dat spelers, welke hun plaats hebben gevonden in de Jeugdcompetitie Betaald Voet bal, hiervoor niet in aanmerking kunnen komen. Het moet bekend zijn, dat het elftal in deze competitie uitkomend, geheel ressorteert onder Betaald Voetbal. De regelingen en afspraken door deze sectie gemaakt, gebeuren geheel onafhankelijk van de amateur sectie. Hoe spijtig het ook is voor b.v. een coach van het Nederl. Amateur Elftal indien juist vóór een belangrijke wedstrijd, één van zijn top- spelers een profcontract tekent, hij zal dit moeten accepteren. Spijtig zal het dus ook voor de Keuze-Heren der afd. Amsterdam zijn als spelers, die zij op de korrel hebben, geselecteerd zijn voor Betaald Voetbal. Maar ook zij zullen zich hiermede moeten ver zoenen. H. A. Smit Aan de heer N. KLOK, lid van de jeugdcommissie, werd een attentie in fruit gezonden, daar hij reeds enig etijd ziek is. fa Aan de vereniging V.C. AHRENDS werd een gelukstelegram gezonden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan op 5 novem ber 1965. •fo Aan de in de jeugdwedstrijd AJAXWILLEM II gewonde WILLEM ll-speler VAN DRIEL werd een fruitbakje gezonden. De heer W. F. C. BRUIJNESTEIJN bezocht namens het Bestuur J. DE NATRIS in verband met het bereiken van de 70-jarige leeftijd. Jan is helaas reeds geruime tijd ziek. De verlichting op het Voorlandveld is gereedgekomen. •5V Op 8 januari a.s. zal aan de leden van de vaste commissies een gezellige avondje worden aangeboden in de bovenzaal van het AJAX-stadion. Voor deze avond zullen enige journalisten worden uitgenodigd. De wedstrijd tegen F.C. ZAANSTREEK voor de 3e ronde van de KNVB-beker, zal zondag 26 december a.s. (2e Kerstdag) op ons terrein gespeeld worden. De heer H. G. A. TIMMAN, onze penningmeester, is verhuisd naar Rooseveltlaan 143-11. Het nieuwe telefoonnummer is 42 49 47. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 14