redactionele notities vlokkiade clubblad De kortgeleden gehouden vergadering van Bestuur en Leden van de diverse Commis sies gaf ons een goede gelegenheid hier en daar eens te informeren naar de me ningen over het clubblad zoals dit onder de huidige Redactie nu alweer enige maan den wordt verzorgd. Het is namelijk nog altijd zo dat we niet overstroomd worden met de penne-vruchten van onze leden/ lezers die hun „zegje" komen doen. Het geen jammer is, want door de kolommen van ons blad te kunnen vullen met geestes- produkten van anderen zouden we wat meer spreiding van lectuur krijgen. En wat meer afwisseling. De koks in de keuken van het AJAX-Nieuws zeggen het de Engelsen na: new dishes beget new appetites. En dat is de spijker op zijn kop geslagen: nieuwe schoteltjes nieuwe belangstelling bij de lezers. Toen voorzitter Jaap van Praag zich dan ook tot de aanwezige Redactie-Com missieleden wendde (ter vergadering hier boven vermeld) was punt één van de naar voren gebrachte desiderata: meer mede werking! Van deze hulp hangt het af of wij wat meer variatie in de lectuur kunnen brengen, Intussen hebben we tot ons genoegen vast gesteld, dat in het algemeen voor ons re dactie-werk de nodige waardering bestaat. De besognes van het samenstellen en ge reed maken van het clubblad, die meeren- deels neer komen op collega Middendorp, zijn niet gering. Het is alles voor het wel zijn van onze vereniging en het mag wel eens worden gezegd, dat met de verzor ging van het clubnieuws van maand tot maand veel werk wordt verzet en dat daar aan veel vrije tijd wordt besteed. clubliefde Iedere insider weet met welke zorgen en toewijding het jeugdvoetbal bij Ajax wordt omringd. Wij behoeven geen namen te noemen, want in alle geledingen van onze vereniging waar de jeugd aan bod is, be schikken wij over ter zake kundige leiders. Wij vragen ons af of onze amateurs en vooral de jongeren onder hen bezield zijn van het belang dat in zo hoge mate door ons Bestuur en de met ons Jeugd-voetbal belaste medewerkers wordt gediend. In dit verband trof ons een artikel in het officiële orgaan van de afdeling Nijmegen van de KNVB dat ging over de clubliefde bij de jongeren onder de amateurs. Wij citeren daaruit enkele algemene voor elke ver eniging geldende opmerkingen. „Wij geloven, zegt de schrijver die het artikel tekent met G. P. W., dat onze voet balbeweging meer ingesteld is op tech nische vorming en vermeerdering van de voetbalcapaciteiten dan op de persoonlijk heid van de jongere spelers, wie bijge bracht moet worden, dat zij ook als eerlijke sportlieden moeten begrijpen, dat zij spe ciale plichten hebben te vervullen tegen over elkaar en de club hunner keuze en dat zij ook meer moeten over hebben voor hun medemens". Ik zat ergens verloren tussen een heirleger van blauw-zwarte gelovigen op de paddock- vlakte. Paddock klinkt deftig. Het is tussen twee haakjes een „small field or enclosure used for pasturing horses", of te wel een grasweide voor vee! Je zit er erg oncom fortabel op banken berekend op slanke lijnen. Het hoogte-verschil tussen de rijen bedraagt zóveel, dat je precies tegen het achterhoofd van je vóór-buurman zit te koekeloeren. Maar een kniesoor die daarop let! Ik houd van blonde vrouwen en bofte... vóór me een breedgeschouderde schone met een coiffure die ten hemel steeg Kortom ik was ingesloten want naast me Itnks en rechts geen bewegingsvrijheid. Hoempa DWS Om eerlijk te zijn heb ik toch genoten van de wedstrijd die ik maar voor een deel heb kunnen volgen. Want ik kon aan de snuit- werken in mijn onmiddellijke nabuurschap vaststellen, dat het zwerk boven de Spaarn- dammers bewolkt bleef en de horizon vol gend er geen vuiltje aan de lucht was voor Rood-en-WitMaar laat ik stoppen met mijn beeldspraak en even uit de doeken doen, dat deze derby mijns inziens het medicijn is tegen de diepe geschoktheid van Jan Publiek na de vertoning op inter nationaal niveau tussen Holland en Zwitser land. Zó als de match tegen DWS is ge speeld, zó trek je de mensen naar de voet- baldreven. Het is de moeite waard dit vast te stellen. Zelfs de verliezer van vandaag kreeg zijn portie voldoening al moet gezegd worden, dat DWS een stuk lager lag in Volgens de heer W. wordt de klacht ge hoord, dat de clubliefde aan het afzwakken is en bij vele jongere spelers de toewijding voor de club van hun keuze vermindert. De vraag wordt dan gesteld of wel voldoende zorg wordt besteed aan het aankweken van ware sympathie en goede gehechtheid van de jonge leden aan hun club. In de jonge harten ligt wel de kern van clubliefde en aanhankelijkheid voor de club van vrienden en leiders, maar al dus de kern van het epistel wordt die gezonde gezindheid wel op de meest doel treffende wijze versterkt en ontwikkeld. De leiders van het jeugd-voetbal zijn daarvoor de aangewezen personen. Wij dachten, dat het bewuste artikel veel waars bevat en dat de lezing ervan mo gelijk onze jeugd-leiders kan animeren daarover hun oordeel in ons clubblad uit te spreken. D. K Uit mijn notities van de derby DWS-AJAX op 24 oktober 1965 Hoempa DWS waardering. Terecht! Maar laten we er ge lijk aan toevoegen, dat onze jongens er zin in hadden. De beruchte achterhoede van DWS had een sterk tekort aan techniek. Bijvoorbeeld Flinkevleugel versus Keizer was een voortdurend verlies voor de blauw zwarte crack. Wat de jongens van Solleveld er toe bracht tegen het einde van de match een soort kick-en-draaf-er-op-los-spelletje te proberen kun je alléén zien als een springen van de kat in het nauw. Het stak af tegen onze opbouw-tactiek met middenspelers van klasse zoals wij die hebben. Een goede dag voor Ajax! Géén hoempa DWS! Een wedstrijd zoals je ze verlangt te zien met fameuze staaltjes voetbal en een (voor zover het buiten de lijnen beoordeeld kan worden) behoorlijke sfeer tussen de spe lers. Een goede dag voor onze trainer. Dat wel! En mag ik een streepje aan de ere-balk voor onze Cruyff. De basis voor de won derfraaie eerste goal (het was er één vol gens het boekje!) kwam van de schitterende Keizer weliswaar, doch de „kleine" Cruyff sprong als een panter omhoog en mikte keihard in de roos. Phantastico! 'n Fijne dag voor Ajax! We staan nu (van meet af aan) nog steeds op de hoogste sport van de competitie ladder! Het gaat goed! Deze twee-nul overwinning op DWS is hefgewicht in populariteit! V. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 9