Jacob Bakker Melchers Olifant Jenever Vw) Café Verwoest izijn G. J. Hulscher Reisbureau Maarse Kroon stonden de Deventenaren bovenaan; we verloren n.l. (onnodig) met 21. Eigenaardig blijft dat toch in voetbal (we dachten: bij voetbal niet alleen, Red.) dat zonder merkbare aanwijzing een geheel team loopt te prutsen. Dat was op deze dag, met uitzondering van Suurendonk, bij ons zo het geval. We namen de leiding door een prachtgoal van Loekie Cohen, maar met twee doelpunten (waaraan overigens een buitenspelluchtje zat) speelde Go Ahead zich in ge wonnen positie. Na boven omschreven misstap herstelde ons tweede elftal zich heel goed door de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen Heracles 2 op zondag 26 september met 10 te winnen. De volgende formatie nam dit voor haar rekening: Boomgaard Van Eyden Ko Meyer De Haan Han Meyer Suurendonk Schaaphok Hoeben Den Boer De Wolf Cohen Met een prachtig doelpunt demonstreerae Piet Hoeben duidelijk, dat hij het scoren niet bij TOG had achtergelaten. De hele ploeg kon op een redelijke wedstrijd terugzien, waarbij alle spelers een compliment verdienen voor hun harde werken. Zondag 3 oktober. In eigen huis trad het volgende elftal aan voor de strijd tegen de Sparta-reserves: Paternotte Van Eyden Hulshoff De Haan Han Meyer Ko Meyer Den Boer Splinter Hoeben Van Haren Cohen In de eerste helft zag het er bepaald niet naar uit, dat onze jongens een 51-zege zouden behalen. Weliswaar namen wij door een doelpunt van Van Haren de leiding, doch nog binnen de minuut had Sparta al gelijk gemaakt. Van de vele verdedigingsfouten aan beide kanten konden Ajax noch Sparta verder profiteren. Na rust was de Ajax-defensie beter gesloten, maar de Rotterdammers bléven vele fouten maken, waardoor Ajax 2 door doelpunten van Ko Meyer, Hoeben (een prachtige kopbal), Van Haren en Cohen tot 51 kon uitlopen. Door deze overwinning kwam Ajax 2 op de derde plaats terecht met slechts één, respectievelijk twee punten achterstand op Telstar 2 en Go Ahead 2. Zaterdags daarop (9 oktober) trok het tweede elftal in de volgende opstelling naar Excelsior 2: Boomgaard Suurendonk De Haan Ko Meyer Han Meyer Schaaphok Van Haren Hoeben Cruyff De Wolf Cohen Een bijzonder „rare" wedstrijd, waarin de eindstand een 30- overwinning voor de onzen door drie doelpunten van Cruyff een hattrick dus reeds met de rust was bereikt. Onze voorhoede heeft tenminste zestig maal buitenspel gestaan. Excelsior 2 hand- teerde de buitenspel zó vaardig, dat onze spelers daar steeds „in" tippelden. Ze hadden er echter ook wel voordeel van, want alle drie doelpunten het laatste uit een strafschop ontstonden door deze speelwijze. Een behoorlijke aanval opzetten was er echter niet bij. Hoewel Excelsior in de tweede helft enkele malen (IIRed.) het houtwerk van Boomgaards doel trof, was de 3O-zege voor ons toch dik verdiend. Zaterdag 16 oktober zag een drieduizend koppig publiek in ons stadion het volgende elftal met 31 van DWS 2 winnen: Boomgaard Van Eyden Ko Meyer Hulshoff Han Meyer Schaaphok Den Boer Suurendonk Cruyff De Wolf Van Haren Deze wedstrijd was verreweg de beste van ons tweede elftal dit seizoen. Niet alleen, dat alle spelers hard werkten, doch zij toon den ook te kunnen voetballen. Het was, doordat DWS nu eens niet alleen maar verdedigde, een levendige, spectaculaire ontmoeting, waarin DWS 2 weliswaar een klein veldoverwicht bezat, doch dat in geen enkel opzicht kon uitbuiten, omdat onze defensie zeer goed sloot. Met een prachtig doelpunt gaf Kees de Wolf ons de leiding, die Johan Cruyff tot 20 vergrootte. Enkele seconden voor de rust Dè borrel voor Ajacieden n.v. Distilleerderij van J. J. Melchers Wz. - Schiedam De oudere Ajacieden Inzender ontving Nog altijd zulke lieden (duim omhoog) 1 Itr Janmaat Al zijn de scharnieren verroest Oude Genever Toch ééntje pikken bij „VERWOEST" 16 Firma verfwaren kwasten en penselen een voordelig adres Nassauplein 11, telefoon 120254 Filialen: Jan Evertsenstraat 1 38, telefoon 84649 Ferd. Bolstraat 46, telefoon 711159 Sumatrastraat Sigarenmagai Nergens treft u zo'n grote sortering in sigaren en sigaretten Halvemaansteeg 21, Telefoon 237835 voor uw uitwedstrijden in Europa Overtoom 477 bij de Zocherstraat Tel. 85252 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 7