van de voorzitter Café „Populair" De weken vliegen om beste vrienden, reeds vele malen drong onze redactie op mijn copij aan, dus moet ik wel. Alsof ik er een voorgevoel van had, heb ik gewacht tot na de wedstrijd tegen onze stadgenoot DWS omdat, dacht ik zo: winnen we deze wed strijd moeten de kranten vol over Ajax staan en heb ik niet zo veel meer te schrijven Toch wil ik hier nog eens zeggen, dat ik net zo blij ben als u, dat ik net zo verheugd ben als u over het vertoonde spel van onze jongens tegen een toch lang niet slecht spelend DWS. Dat de overwinning bij de best spelende ploeg terecht kwam, daar waren clubman en tegenstander het over eens! Onze jongens speelden met de overgave, die nodig is om een dergelijke topwedstrijd te winnen. Jongens gefeliciteerd, ga zo voort en bedenk daarbij, dat we nog een lange weg hebben te gaan. Werk mee, dat onze teamgeest zo blijft, dan hebben jullie en mèt jullie heel Ajax nog veel goeds te wachten in deze com petitie. Vanzelfsprekend gelden mijn gelukwensen ook voor onze Sectie Betaald en last but not least Rinus Michels. Bij de wedstrijd Ajax-Sparta vereerde Minister M. Vrolijk ons met een bezoek en het speet mij zeer hem geen overwinning te kunnen aanbieden of eigenlijk nog meer voor mevrouw Vrolijk, die mij verklapte vroeger op de Middenweg te hebben gewoond en meer malen Ajax te hebben zien spelen. Wij hopen van harte Excellentie, dat dit bezoek aan ons Stadion zal worden herhaald. Ja en dan zal ik er wel niet aan ontkomen ook nog iets te vertellen over hetgeen ik op de bondsvergadering heb gezegd en waarover u, dacht ik zo, genoeg in de couranten hebt gelezen. Het komt heel in het kort (voor wat onze Ajax spelers betreft) hierop neer: Wanneer de leden van onze Sectie Betaald Voetbal, trainer, en clubarts alles in het werk stellen om onze jongens mentaal te sterken, wij niet goed vinden, dat er met onze spelers gesold wordt. Piet Keizer b.v. rechtsbuiten, Sjaak Swart wordt niet goed genoeg geacht, maar is desondanks reserve. Hetzelfde gedoe met Ko Prins als rechtsbuiten. Wij zijn van mening, dat dit het zelfver trouwen van onze spelers kan schaden en daar passen wij voor. Wij achten het onze plicht deze jongens te beschermen tegen experimenten voor henzelf en voor Ajax. Ook zijn en blijven wij er pertinent tegen, dat onze spelers waar dan ook door iemand anders „behandeld" worden dan door onze eigen clubarts. Alleen onze clubarts kent zijn jongens door en door. Elke andere arts of dokter mag van ons alleen indien nodig keuren en zijn taak als EHBO uitvoeren. In de Sportkroniek van maandag 25 oktober jl. zegt Dr. W. Mos terd sprekende over de medische afdeling van het KNVB Sport centrum te Zeist o.m.: „Dan staan alle voetballers, die in het Sportcentrum verblijven, onder medische controle, echter in nauwe samenwerking met de clubartsen om één lijn te trekken wat de verzorging en behandeling van een desbetreffende speler aangaat en bij het eventueel ver lenen van medische hulp." Kijk over dat simpele woord „behandelen" gaat het nu juist. Dat doet niemand anders dan onze clubarts. DWS-Ajax 0-2 - Captain Pronk leidt zijn mannen ten strijde Tenslotte nog dit: Vanuit de vergadering kwam althans tijdens het officiële gedeelte geen reactie daarna des te meer. Wetende, dat ik nog steeds een „Newcomer" ben vraag ik mij toch af of op een vergadering „betaald voetbal" waar alle leiders bijeen zijn bijna uitsluitend over reglementswijziging moet worden gesproken, terwijl kansen gemist worden, om over tal van belang rijke zaken, zoals hierboven vermeld, spelverruwing etc. etc. van gedachten te wisselen. J. van Praag Specialiteit: Verse en Gebakken Mosselen Reguliersbreestraat 51, tel. 231996 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 5