kroniek Ajax-Sparta 0-1 - Geen kans voor Henk, bij Pim Doesburg Zondag 10 oktober j.l. was het zover AjaxSparta 01 we hadden onze eerste nederlaag in het seizoen 19651966 te pakken. Konden we zeggen dat het er eigenlijk ,,al eerder in zat", tegen de Rotterdammers lag het er, behoudens de eerste 20 minuten, ,,dik" bovenop dat wij deze middag beslist het wapen niet hadden om onze vijand te bestrijden. De week daarvoor, tegen HERACLES-uit, boekten we ons eerste puntenverlies; PRONK c.s. kwamen n.l. niet verder dan een gelijk spel (11). De Almelo-ers speelden een fenominale wedstrijd, waarbij vooral doelman Conrad en centervoor Morsink uitblonken. Ook Arnthoff in de verdediging der gastheren speelde een grootse rol. Ajax zag geen kans het beslissende doelpunt tot stand te brengen, ook al kwamen wij in het laatste kwartier sterk ..op zetten". In deze periode echter produceerde Morsink nog een enorm schot, dat evenwel op even schitterende wijze door doelman Bals werd verwerkt. En toen dan Sparta. Onder het oog van MINISTER VROLIJK nog wel, die daartoe door onze voorzitter tijdens het Grand Gala du Disque Populaire uitgenodigd, acte de présence gaf. Zijne Excellentie heeft op deze middag kunnen aanschouwen, dat onze aanval een tempo-loos spelletje speelde, zonder enige variatie en dit beslist op korte termijn zal moeten gaan veranderen, willen we de „aansluiting" behouden. Zoals reeds gezegd, ging het de eerste 20 minuten prima. Toen leek slechts de vraag, hoe groot de nederlaag van Sparta zou worden. Maar kijk, plotseling was de „fut" er uit, ging iedereen zo'n beetje op zijn eigen houtje spelen liefst stilstaand spel, als het „effe kan", of zó indivi dueel zó balverliefd en dan recht op het doel af, ongeacht het aantal tegenstanders dat men wel móest struikelen (lees: falen) mét het risico van blessures. Daarbij komt dan, dat een man als Klaas Nuninga helemaal geen „solist" is; hij passeert moeilijk en is dus aangewezen op samen spel, dat té weinig voorkomt, althans in dien zin dat het TEMPO brengt. Sparta had dit veel meer en onze verdediging kreeg dan ook de handen vol. Dat het bij 10 bleef, daarover mogen wij zelfs niet ontevreden zijn; de Rotterdammers kregen niet één maar wel meer dere kansen om de voorsprong te vergroten. Nu moet direct gezegd worden dat doelman PIM DOESBURG deze middag in een werkelijk ongenaakbare vorm stak. De wijze waarop hij de meest moeilijke situaties oploste, de listige kopballen en keiharde schoten van een Groot, Keizer en Swart verwerkte, stem pelen hem o.i. momenteel tot de beste keeper in Nederland. De minder prettige zijde van onze tegenstanders was dat enkelen hunner er een méér dan een keiharde spelopvatting op nahielden. Als het nu zelfs een van je medespelers zo té erg wordt, dat hij je in je nek grijpt en een paar meter verder in het gras deponeert (en die medespeler zelf toch werkelijk geen „lieferdje" is), nu dan maak je het toch wel bont. Trouwens linksbuiten Prinsen van Spar ta kreeg van scheidsrechter Boogaerts een officiële waarschuwing. Hoe een verslaggever van een Amsterdamse ochtendkrant nog kan (om het woord: durft maar niet te gebruiken) schrijven, dat het „wederom Co PRINS geweest zou zijn, die met „hard spel was begonnen" (hij wist zelfs nauwkeurig te verklaren dat CO 19 vrije schoppen „tegen" gehad heeft), dan zouden we de betrokken krant toch willen vragen of inderdaad hun verslaggever wel aanwezig was Op het eind werden de gemoederen ook buiten de krijtlijnen zo verhit, dat wij bang werden voor tonelen, zoals we kortgeleden op het TV-scherm zagen. Maar het liep gelukkig nogal los Hetgeen niet wil zeggen dat scheidsrechter Boogaerts in deze en andere situaties voldoende optrad. De „ref" scheen zich beslist te hebben voorgenomen deze ontmoeting met 22 man te willen be ëindigen (eventuele blessures natuurlijk buiten beschouwing ge laten) want, zonder overdrijving had zijn vinger wel tweemaal in de richting van de kleedkamer kunnen wijzen, alsmede naar de elf meter-stip. Laten we niets afdoen aan de zeker verdiende zege van Sparta, nogmaals onze hulde brengen aan Pim Doesburg, maar we hopen t.z.t. in Rotterdam toch op een betere VOETBAL-wedstrijd. NEDERLANDZWITSERLAND (voor de Wereld-Kampoenschappen volgend jaar in Engeland) als „pauze" in de competitie. De wed strijd zelf werd een reuze „flop" en er is daarna, zoals u weet, nogal een woordje over „vuil" gemaakt. O.m. sprak onze voorzitter op de KNVB-vergadering te Zeist daarover maar dan ook wel klare taal met betrekking tot het aanstellen van een vaste coach en niet verder gaan met een situatie van het ogenblik, waarbij Dennis Neville twee heren moet dienen. Helaas werd het betoog van onze president een „One-Man-Show"; geen der andere afgevaardigden meende, althans tijdens het offi ciële gedeelte van de vergadering te moeten, kunnen of willen reageren. Noch pro noch contra! Helemaal geen belangstelling meer voor de Nationale Ploeg Na afloop ja, TOEN was men het in het algemeen met de Ajax- praeses eens. Werkelijk.GEWELDIG!! Gauw vergeten we schakelen over naar het Olympisch Stadion, naar de wedstrijd DWSAJAX, de hoofdstedelijke derby. Een uitverkocht huis voor DWS... 60.000 mensen... Mooi weer... lekkere temperatuur om te spelen... mijn liefje... enz. Een spannende eerste helft, waarin kansen voor beide partijen. Sterke verdedigingen met aan onze zijde TONNY PRONK in bla kende vorm. Een geweldige safe van GERT BALS mogen we ook 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 2