verheugend.... Restaurant ,Dt KU L amateurs Het is verheugend in ons Ajax clubblad van september van onze voorzitter te vernemen, dat „het publiek" weer vertrouwen in Ajax heeft, getuige de meer dan volle tribunes. Maar dit vertrouwen is er altijd geweest, meneer van Praag, en dat zal wel blijven ook, zolang „dat publiek" Ajacieden zijn. Daarom is het nog meer verheugend, dat onze onvergetelijke nestor en grondlegger van het zo gevreesd Ajax-spel in ere wordt gehouden, getuige de bronzen plaquette die in de Noordelijke overdekte tribune gemetseld zal worden. Juist het voetbalspel, zoals dit in lengte van jaren in onze Ajax- gelederen gespeeld wordt, vindt nog steeds de bekroning in de ogen van het zo talrijk „publiek". Dit „Jack systeemspel" vond men altijd terug bij alle lagere elf tallen. Onze Good old Jack was de man die het weten kon en een bij zondere kijk had op het kunnen van „zijn" jongens. Hij wist het te bestaan om in het verleden meerdere malen spelers van „hun plaats" te halen en op een heel andere plaats te zetten in hun elftal. De speler in kwestie begreep daar soms niets van, maar Jack zag het gewoon. Later bleek dan, dat zo'n speler op die andere post veel beter uit de verf kwam. Dit „Jack-systeem" heeft ons wel grote beroemdheden opgebracht, men denke eens aan Dolf van Kol, om er maar één te noemen. Dit is de ware kweekgedachte. Helaas missen we tegenwoordig zulke ingrijpende maatregelen. Een welp of junior, in het algemeen een jeugdspeler, éénmaal rechtsbinnen of linksbuiten, blijft deze plaats bezetten totdat hij z'n schoenen aan de wilgen hangt, enkele uitzonderingen daar ge laten. (Gelukkig dat u dit laatste voorbehoud maaktRed.). Al heeft men niet in die mate het voetbalinzicht, zoals Jack dit had; (mogen wij hiervan maken; „in het algemeen niet in die mate Red.) toch zou men m.i.z. nog meer aandacht kunnen schenken aan eventuele aanwezige andere kwaliteiten van een speler. Nu weten we allemaal wel, dat experimenteren in de sector van het betaald voetbal, onverstandig is. Hier is koop en verkoop een makkelijker methode. Doch wanneer aan de jeugdige amateursvoetballertjes meer objec tive aandacht wordt geschonken en men ontdekt bij zulke jongens betere kwaliteiten, welke na verplaatsing naar een andere plaats in z'n elftal meer naar vorenkomen, zal dit experiment geen nadelige gevolgen hebben. Zij voetballen voor hun genoegen en doen dit graag op een voor zichzelf geëigende plaats in het elftal. De elftalleider van zo'n jeugdamateurelftal kan op deze wijze de Voor een Hvtl l/l III goed diner of I L—1 v V-/ 1 1 belegd broodje Salades Rembrandtsplein 7 Croquetten Tel. 62690 enz. door Reynolds in de jaren op deskundige wijze gehanteerde methode, voortzetten, zij het dan op wat meer bescheiden wijze. Zo verkrijgt men elftallen van spelers, die allen op een plaats in hun elftal staan, waaraan zij zelf vreugde beleven en het voorkomt het onnodig wekelijks changeren van jongens van het ene elftal naar het andere, waardoor altijd één-gehéél ontbreekt. En wie weet komt er dan wel eens een ontdekking voort uit eigen kweek, waarmede onze semiprofafdeling haar voordeel kan doen. Dit moest er even bij mij uit en hartelijk dank voor de plaatsing. PEWE. AJAX 3 moest tegen de Volewijckers 3 (11) over het Y, evenals tegen Elinkwijk 3 aan de Middenweg (33) met een gelijk spel ge noegen nemen. In de wedstrijd versus Elinkwijk stonden onze top- amateurs na half-time zelfs met 31 voor, maar toch namen de zwoegende Zuilenaren de halve winst nog mee naar huis. Een week later werd in Heemstede van RCH 3 met 10 verloren, maar gelukkig ging het tegen DWS 3 thuis veel beter en behaalde ons gehavende team, Teun Bogaard, Rolf Grootenboer en Rob v. d. Berg ontbraken door ziekte of blessures, Jean Bollen was niet geheel fit, een ferme 40 zege op DWS 3. Trainer Piet Koekebakker vroeg voor de wedstrijd in de kleed kamer een volledige inzet van het gehele elftal en onze jongens hebben hun trainer niet in zijn hemd laten staan. Een extra pluim voor de invallers v. d. Wamel, Schopenhauer en v. d. Meyden, evenals voor good-old Cor v. d. Wal. AJAX 4 won thuis van NFC 2 met 10 door een prachtige kopbal van Frans Grootenboer, maar tegen BVC 2 te De Bilt en tegen Celeritudo 2 in Utrecht trokken onze jongens aan het kortste eind. De uitslagen waren resp. 32 en 10 in het voordeel van onze tegenstanders. AJAX 5 was de competitie begonnen met twee overwinningen, behaalde nu echter een draw tegen DCG 4 op Ookmeer (22) en verloor thuis van TWM 2 en DJK 2, resp. met 35 en 34, voornamelijk door blunders van de achterhoede. Tegen JOS 4 kwam echter het herstel, het werd 40, door doelpunten van Cas Bollen, Evert de Vries en Johan Bos. Junior-keeper Tj. van Wijk viel op door zijn resoluut ingrijpen en toonde zich tevens een goed Ajacied, door, toen de elftallen-commissie plotseling in keepersnood zat, zich onmiddellijk bereid te verklaren de plaats onder de lat in te nemen. Well done boy! AJAX 6 is nog ongeslagen. Van SDZ 2 werd met 43 gewonnen, tegen WMHO 2 op Voorland werd het 42, terwijl op Ookmeer tegen ZSGO 4 een 30 voorsprong verloren ging, doordat onze keeper Wim Meester met een vingerblessure het veld verlaten moest. Hij werd vervangen door rechtsback Joop v. d. Toorren, die de bal drie maal uit ons net moest halen, zodat de eindstand 33 werd. W. F. Schoevaart 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 16