dat vissen Broodje van Kootje Saint Germain des Prés Cor en zijn heipers begroeten hun gasten BOWLING FOR EVERYONE Rembrandtsplein 10 - telefoon 239963 Directie: Carel C. Kamlag en Tom Manders Leidseplein 20 Tel. 232036 Spui 28 Tel. 237451 Rembrandtsplein 12 Tel. 236513 Concentratie Amsterdam zondagmorgen 3 oktober 1965 kwam ik om 10 over 6 in dichte mist bij het Tropen Instituut waar reeds 2 dappere loze vissertjes op een bank zaten te wachten op de andere Ajaxvissers, die zo langzamerhand van alle kanten aan kwamen zetten. Om half 7 had Cor z'n „schapen" bijeen, op twee na. Hiervan zou de één de ander bellen, maar tenslotte was het de ander die de één uit z'n bed haalde. Allez, om tien over half 7 was daar dan de uittocht van 40 dappere Ajax-vismannen, die al spoedig de juiste gezellige toon hadden gevonden. In Oudendijk werden ze in diverse groepen verdeeld en begon dit 10-jaar oude visfestijn op een zeer originele wijze: met haring en wittebrood, door onze voorzitter weer voortreffelijk bij elkaar „gebietst". Jongens, wat smaakte dat eerste pintje bier er weer heerlijk bij. Dat gaf onze vissers alle moed, maar het moet gezegd worden: de vissen in het water konden zeker niet tegen de lucht van hun zoute col lega's en het bier, want de vangst was dit keer niet zo groot als andere jaren. Daarom niet getreurd, het was bijzonder gezellig, evenals de pauze na drie ronden, die door de damesbediening wat je noemt werd opgefleurd. Valt nog te vermelden dat de heer Hopman de eerste prijs won met 16 visjes en het totaal dooie visjes dit jaar de 169 niet te boven ging. Jammer voor Dries Blankert die zijn snoertje verspeelde. Volgend jaar beter, Dries! Op de terugweg gezellig gezongen op een paar „slaapkoppen" na. En over de avond bij Sweering kunnen we alleen maar zeggen: het was weer buitengewoon. Leuke stemming, mooie prijzen, lekker gegeten en gezellig gedanst. Fijn dat bij dit 10-jarig jubileum de voorzitter en zijn mannen eens leuk werden bedacht, waar zij ge weldig verrast mee waren. Dan de liedjes van Tante Leen die er ook helemaal bijhoren en de gezellige kout van Willy Sibbelee. Ook de plaat van Tante Leen en het vaantje zijn leuke herinneringen aan dit 10-jarig jubileum. Dat geeft de burger weer moed en we zullen maar zeggen tot volgend jaar. A propos, laat de organisatie maar aan Cor en zijn helpers over. Hengelaar 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 15