knvb-juniores Perry van der Kar sportspecialisten 10 VESTIGINGEN Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. De uit-wedstrijd tegen DFC had een ongelukkig verloop, zoals u uit onze vorige conditie nog kon vernemen; wij bedoelen het uit het veld zenden van Joh. Cruyff. Voorop willen wij stellen, dat de scheidsrechter, indien hij van mening is, dat een aanmerking op zijn leiding wordt gemaakt, vol komen terecht een speler het verder medespelen dient te ontzeg gen! Maar hij dient m.i. wel in overweging te nemen. Wat de aan leiding tot dit praten is. Als zoals in dit geval Johan in 10 minuten tijd 4 a 5 maal op zeer onelegante wijze naar de grasmat wordt gebracht, dan dient de ,,ref" naast de vrije schoppen ook andere maatregelen tegen de overtreder te nemen. Enfin wij hopen, dat Johan en alle anderen hieruit de les hebben geleerd: Onder alle omstandigheden: mond dicht! Om misverstanden te voorkomen, wij halen dit alleen maar aan, niet om een misdraging één onzer spelers te vergoelijken; hij heeft ook van ons straf gehad, doch alleen maar om nogmaals uit te laten komen, dat het misschien weieens aanbeveling verdient om proeven te nemen met het in IJshockey gebruikelijke strafbankje, of met een variant op het oude: „Drie maal corner, penalty; Drie maal overtreding: penalty. Misschien dat hiermede het toenemend aantal overtredingen vooral tegen het betere voetbal wordt terug gebracht. Terug naar de wedstrijd. Tot ver in de tweede helft hielden wij onze 1O-voorsprong. Een klein foutje van Wim de Wit was er voor nodig om DFC aan een gelijkspel te helpen. Over het geheel waren wij niet ontevreden over het Ajex-tiental. Wel ontevreden waren wij over de uitwedstrijd tegen NAC. Wij wonnen met 21, maar indien wij een 5O-nederlaag hadden ge kregen waren wij er nog genadig afgekomen. Wij zullen er verder geen woord meer over zeggen! Jullie trainer, de heer v. d. Veen, zal het jullie wel vertellen. Een complete off-day veronderstellen wij! H. A. Smit. Enthousiast, met veel goede plannen, gingen onze semi-prof(jes) met leiding en verzorging op de trein naar Geleen. Een voortreffelijke reis, gelijk de verwachting, maar daar hield dan ook alles mee op wat met „planning" en goede voornemens te maken had. Een méér dan slechte wedstrijd, waarin het ons ten ene male onmogelijk werd gemaakt goed te voetballen c.q. in ons gewone spel te komen. Natuurlijk, als men verliest vervalt men vlug in het zoeken van excuses; ons elftal had inderdaad niet dat raffinement om door een verdediging van 7 a 8 man heen te breken. De grote strop was vooral dat Fortuna, reeds bij 00 defensief ingesteld, door een fout van onze doelman al na 5 minuten de leiding nam en toen nog enthousiaster ging spelen. De Fortuna-leider had vóór de wedstrijd al gezegd, dat zijn team tegen clubs als AJAX en FEYEN- OORD op 00 speelde en met enkele uitvallen probeerde succes te hebben. Het is zeker niet alleen Fortuna; veel meer clubs voeren dit systeem en het is zeer te betwijfelen of het jeugdvoetbal in zijn geheel met zulk soort wedstrijden is gediend. Enfin, er kwamen nog wel wat kansen, o.a. kanjerde Nico van Dijk een vrije schop nét naast en Henk Bijlsma, niet onverdienstelijk debuterend, had bepaald pech met enkele listige ballen. Typerend voor deze wedstrijd was dat onze „goalie", Wim de Wit, misschien 10 12 ballen in totaal heeft gehad. Wel hebben we kunnen oefenen in het nemen van vrije schoppen; we kregen er nog al wat mee. Een troost is misschien nog het compliment van de scheidsrechter voor ons gedrag in zó'n partij voetbal, terwijl captain HENNY een speciaal schouderklopje kreeg voor zijn goede aanvoerderschap. Onvoldaan en dorstig (er was voor de leiding géén kop drinken) zijn we huiswaarts gegaan. De kip in de treinrestauratie smaakte prima en dat vergoedde veel. In Amsterdam was iedereen alle narigheid vergeten en verlangde men alweer naar de volgende ontmoeting tegen Willem II. Hopenlijk dan beter, jongens! A. KRAAN. Wij hadden het al vastgesteld. Ons selectie-junioresteam is niet meer van de kracht van de vorige elftallen. Als Barry Hulshof en Johan Cruyff meedoen, dan lijkt het nog heel wat, maar spelen deze „cracks" niet, dan zakt het geheel in elkaar als een veel te slappe pudding. In de achterhoede houdt men zich nog het beste, maar voorhoede en middenveld zakken af naar een zeer bedenkelijk peil. De wedstrijd tegen NAC gaf dan nog geen nederlaag, maar For tuna (de heer Kraan vertelde het reeds) deed de deur definitief toe. Tegen Willem II kwam dan ook een sterk gewijzigd team in het veld. Met alle gebreken die wij nog zagen waren er toch ook licht punten. B.v. Johan Driessen als rechtsback, begreep vooral na de rust zijn taak uitstekend en als hij inderdaad zo blijft doorgaan, hebben wij de beste verwachtingen van deze nieuwe creatie. De debutanten René van Beek en Richard Schemmeke voldeden zonder meer. Afwachten, alleen maar of zij zich kunnen blijven ont wikkelen. De wedstrijd op zich was overigens niet van de beste kwaliteit. Het tempo lag laag en de beide defensies konden zich vrij gemak kelijk staande houden tegen het doorzichtige en trage voorhoede- spel. Twintig minuten na de hervatting kwam er wat leven in de SPORTMAGAZIJN 13 sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 13