Jacob Bakker honkbal Melchers Olifant Jenever Wv gjffl Café Verwoest Reisbureau Maarse Kroon Dè borrel voor Ajacieden n.v. Distilleerderij van J. J. Melchers Wz. - Schiedam De oudere Ajacieden Inzender ontving Nog altijd zulke lieden (duim omhoog) 1 Itr Janmaat Al zijn de scharnieren verroest Oude Genever Toch ééntje pikken bij „VERWOEST" Rembrandtsplein 16 Tel. 233423 Firma verfwaren kwasten en penselen een voordelig adres Nassauplein 11, telefoon 120254 Filialen Jan Evertsenstraat 1 38, telefoon 84649 Ferd. Bolstraat 46, telefoon 711159 Sumatrastraat Sigarenmagazij ijn G. J. Hulscher Nergens treft u zo'n grote sortering in sigaren en sigaretten Halvemaansteeg 21, Telefoon 237835 voor uw uitwedstrijden in Europa Overtoom 477 bij de Zocherstraat Tel. 85252 'eind goed, al goed' Met drie kampioenen van de vijf honkbalnegentallen, die Ajax in het afgelopen seizoen in het veld bracht, waarvan één het tweede negental eindelijk de lang begeerde promotie heeft ver worven, kunnen we toch nog gelukkig zeggen: eind goed, al goed! Het had zelfs nóg iets beter kunnen zijn, indien ook het derde team er in was geslaagd te promoveren, doch jammer genoeg was dat niet het geval, al heeft de kans daarop volledig bestaan. In een vorig clubblad hebben we voldoende pessimistische gelui den over het eerste negental laten horen, zodat we hier niet op terug behoeven te komen. Wel willen we hieraan nog toevoegen, dat ondertussen door de leiding van de honkbalcommissie afdoen de maatregelen zijn besproken, die een waarborg vormen, dat honkballend Ajax en dan denken we daarbij uitsluitend aan het eerste negental volgend seizoen een veel beter jaar tegemoet zal gaan dan in 1965 het geval is geweest. Met alle „kopstukken" van onze honkbalafdeling hebben we afgesproken volgend jaar een strenge discipline in te voeren, waar alle spelers zich aan ondergeschikt te maken hebben. We zijn er nu reeds zeker van, dat Ajax 1 in 1966 beslist geen genoegen zal nemen met de rol, die we nu hebben gespeeld. We willen niet zo optimistisch zijn om te zeggen, dat Ajax volgend jaar een toonaangevende rol gaat spelen, maar dat het beter zal gaan dan in het afgelopen seizoen is een feit, waarin we reeds nu vast geloven. Terzijnertijd zullen we hier wel meer over vertellen. Over de andere teams en meer in het bijzonder het tweede ne gental niets dan lof. Dit negental, dat na een toch moeilijk sei zoen nog met een redelijke voorsprong kampioen van zijn af deling werd, slaagde er eindelijk in naar de reserve eerste klasse te promoveren. Twee wedstrijden moesten er gespeeld worden tegen A.D.O. 2. De eerste wedstrijd te Den Haagleverde een moeizame 41-overwinning op, een reden genoeg om de tweede wedstrijd in Amsterdam met groot optimisme tegemoet te zien. Dat optimisme bleek volkomen gerechtvaardigd te zijn, want met niet minder dan 132 werd A.D.O. 2 aan de zegekar gebonden, waar door de promotie een feit was geworden. Deze promotie kan voor Ajax buitengewoon belangrijk blijken te zijn. We hebben namelijk de beschikking over enkele jongere spe lers, die in Ajax 2 bijzonder goed spelen, maar die af en toe ingezet in het eerste negental toch nog in veel tekort schoten. Geen teleurstellend verschijnsel, indien men bedenkt, dat de sprong tussen de reserve tweede klasse en de hoofdklasse vrij groot is. Nu dit tweede negental echter volgend seizoen in de hoogste af deling, waarin reserve-negentallen kunnen spelen, wordt ingedeeld, mag men verwachten, dat de aanpassing aan het betere spel veel sneller zal geschieden. Voor de opbouw van ons eerste negental dus is deze promotie zeer belangrijk. Natuurlijk ook voor de spe lers zelf, die nu weliswaar een veel lastiger competitie tegemoet gaan, doch die daarin toch de stimulans zullen moeten vinden nóg meer hun best te doen. In dit verband is het natuurlijk te betreuren, dat het derde negen tal de promotie op de valreep heeft gemist. Letterlijk op de val reep, want onze jongens hadden in de beslissende promotie-wed strijd tegen Lijnden 2 de overwinning en daarmede de promotie vast in handen. Althans, zo leek het. Toen Lijnden 2 voor het laatst aan slag ging, leidde Ajax 3 nog met 96. Twee nulion vielen zelfs vrij vlug, maar daarna werd er door onze ploeg enorm geblunderd. Aan alle kanten had men de kans de derde nul te maken, maar het leek er veel op, alsof men dit opzettelijk niet wilde doen. Op die manier werd het zelfs 109 voor Lijnden 2. Nóg had Ajax 3 een kans, want we hadden nog één slagbeurt tegoed. Twee honken werden bezet, zodat de kans op een gelijk spel en dus ver lenging dik aanwezig was, maar wederom door dom slagwerk

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 6