ons eerste amateur-elftal bestuursmededelingen De resuitaten en (nog belangrijker) het vertoonde spel, gaven ons reeds het idee, dat wij dit jaar een prima elftal konden presenteren. Wel, de eerste competitiewedstrijd tegen J.O.S. 2 heeft dit beves tigd. Met niet minder dan 52 toonden de onzen zich de sterk- sten. Vooral in de eerste helft zagen wij prima voetbal, snel en goed positie kiezen en met op het juiste moment de bal afgeven. Reeds vlak na het begin kwamen wij op 10 toen een verre hoge pass van Henny Cruyff even verkeerd door de J.O.S.-verdediging werd behandeld en Charles van Dijk er als de kippen bij was om, goed doorzettend, de bal in het doel te deponeren. Dit zou hij overigens in de tweede helft nog drie keer doen. 4 doelpunten in één wedstrijd. Prima werk Charles. Toch gingen wij met een 11 stand rusten, toen een scherpe cor nerbal niet te best door Frits Vermolen werd onderschept. In de tweede helft startte J.O.S. overdonderend, kennelijk met de bedoeling de wedstrijd te beslissen. Een kwartier lang hadden wij het erg moeilijk, maar toen bleek dat de Kruislaanbewoners zich te veel hadden geforceerd. Wij kregen wat meer ruimte en heel regelmatig liepen wij uit tot een 41 voorsprong. Nadat J.O.S. er 42 van had gemaakt, werd verdere hoop, voor zover nog aanwezig, de bodem ingeslagen door een vijfde Ajax-treffer. Zoals wij in de aanhef reeds schreven, is ons top-amateur elftal een leuk team! Een stel jonge vrienden, die bereid zijn zich vol ledig te geven en het is zeer verheugend dat de coach van het Ned. Amateurelftal zijn oog op een aantal van deze spelers heeft laten vallen en ze heeft uitgenodigd voor de centrale training. De uitverkorenen zijn: Teun Bogaard, Rolf Grootenboer, Henny Cruyff en Jean Bollen. Proficiat jongens. Laten wij afspreken dat jullie de traditie van Ajax zullen voortzetten en door gedrag en door opoffering erin zullen slagen een plaats in het Ned. Amateurelftal te verwerven! Terug naar de wedstrijd: het deed ons buitengewoon veel plezier, Engel van der Stoel in een nieuwe creatie te zien n.l. spil. Voor mij, die hem op deze plaats voor het eerst in een wedstrijd zag, was het een openbaring. Trouwens de gehele verdedi ging, misschien vandaag met uitzondering van Vermolen, liet (goed) spel zien zoals het moderne voetbal vraagt: van tijd tot tijd snelle rushes langs de zijlijnen. Het middenveld met Henny Cruyff en Henny v. d. Meyden was ook prima bezet. Merkwaar dig was het dat juist de voorhoede (met 5 doelpunten) niet het beste deel was. Door het min of meer falen van Jean Bollen en Dik Fiene, liepen de aanvankelijk goed opgezette combinaties te vaak vast. Dik Fiene kreeg „het" weer terug na zijn prachtig ge scoorde doelpunt, maar met Jean Bollen bleef het de volle 2 x drie kwartier mis. Jean, je vleugelmaat Charles heeft vandaag 4- doelpunten gescoord. Heus, in zijn eentje had had ze niet gemaakt. Alleen maar omdat zijn medespelers, het totaal niet kan schelen, wie de doelpunten fabriceertéls ze maar worden gemaakt. Deze keer was het Charles, de volgende keer Hans of Henny of Jean. Maar om steeds maar blijven te volharden in het trachten zoveel mogelijk tegen standers te passeren, daar degradeer je niet alleen je eigen spel mee, maar ook dat van het hele team. Bovendien wekt het 't on genoegen op van je medespelers, terwijl door de vele mislukte acties je eigen humeur er ook niet beter op wordt. Gevolg: zwarte gezichten en gemopper... en slechter voetbal. Niet meer doen, we hebben een leuke ploeg: en wij willen dit graag zo houden! In tegenstelling met de vorige week, zagen wij deze keer ons eer ste amateur elftal een minder goede wedstrijd spelen tegen D.C.G. 2. Nu moeten wij eerlijkheidshalve toegeven, dat deze tegen stander (zeker voor de rust) alleen maar trachtte onze jongens te beletten goed voetbal te spelen. Met soms 8 mensen in de ver dediging, voorkwamen zij doelpunten, maar ook voetbal. Tevens slaagden zij erin, met een enorme vechtlust het gehele Ajax-team uit zijn normale spel te halen. Na rust bleek, dat hun opzet wat betreft het laatste, volledig was geslaagd. Slechts sporadisch zagen wij nog goede combinaties, terwijl in onze achterhoede van enig overleg geen sprake meer was! Veel werd in-het-wilde-weg getrapt en Frits Vermolen kreeg het moeilijk met talrijke hoge ballen, die in zijn doelgebied neer daalden. Merkwaardig, dat juist met dit voetbal wij de overwinning binnenhaalden. Eerst knalde Dirk Fiene een wegspringende bal achter de D.C.G.-goalie en daarna bewees wederom onze beste aanvaller, Charles van Dijk zijn kracht door nummer twee in de touwen te jagen. Jongens jullie hebt alweer gezien: een gemakkelijke „vijand" zul len jullie dit seizoen beslist niet tegenkomen. Maar met de juiste instelling mag geen enkele tegenstander, het jullie te moeilijk maken. H. A. SMIT Het is u allen bekend, dat de bestuurskamer in de huidige omvang, nauwelijks representatief is, om onze gasten naar behoren te ont vangen. Wij moeten daarom nogmaals stellen, dat deze kamer NA AFLOOP van wedstrijden van het eerste elftal, UITSLUITEND toegankelijk is, voor bestuursleden en voor genodigden (tegenpartij - officials - scheidsrechters). Deze mededeling geldt niet alleen voor onze leden en donateurs, doch ook voor de Ere-leden en leden-van-verdienste. AAN ALLE B-JUNIORES EN PUPILLEN Voor de laatste maal wijzen wij jullie erop, dat een ieder, die bij wedstrijden van ons eerste elftal zich „illegaal" op de overdekte tribune bevindt, er zonder meer op kan rekenen dat zijn diploma voor het lopende seizoen wordt ingetrokken. Aan jullie, om het zover niet te laten komen. Teneinde u een hoop tijd en geloop te besparen, maken wij u er op attent, dat op wedstrijddagen de toegang tot de gangen en de lokaliteiten onder de overdekte tribune West uitsluitend bestemd is voor spelers en officials. De verbindingsdeur naar het gereserveerde gedeelte zal op deze dagen ook gesloten zijn. Er schijnt onder onze donateurs en houders van seizoenkaarten enig misverstand en ontstemming te bestaan t.a.v. het bezoeken van thuiswedstrijden voor de Bekercompetitie. In verband hiermede lijkt het ons dienstig art. 12 van het reglement Bekercompetitie Betaald Voetbal 1965-1966, zoals gepubliceerd in de Sportkroniek van maandag 6 september jl., weer te geven: „Bij Bekerwedstrijden geven seizoen- en donateurskaarten GEEN recht op vrije toegang." 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 5