k.n.v.b. jeugd Amsterdam hotelpapierwaren papier- en plastic verpakking Hoog strafs gespecialiseerd in st nicolaas- en kerstartikelen kerkstraat 1 27-1 29, telefoon 233802-725343 Na de teleurstellende resultaten in de oefen wedstrijden en het N.A.C.-tournooi waren de verwachtingen t.a.v. de verrichtingen van onze K.N.V.B. juniores voor dit seizoen niet al te hoog gespannen. Een bevestiging hiervan leek direct al de eerste competi tiewedstrijd tegen de Volewijckers, die wij verdiend met .31 verloren. Het beloofde inderdaad een niet al te best seizoen te worden! In tegenstelling hiermede was echter de tweede wedstrijd tegen P.S.V. juniores. Dit werd een 60 overwinning. Direct willen wij hierbij aantekenen, dat de Philipsmen- sen geen bijzonder sterk team in het veld brachten. Individueel waren er wel enige prima spelers aanwezig, maar als team liet het veel en soms alles te wensen over. Onze prestatie moeten wij dan ook wel in dit licht beoordelen. Niettemin zagen wij een leuke wedstrijd, waarin vooral van Ajaxzijde een goede opbouw te zien was. Alleen het tempo waarin de combinaties werden uitgevoerd, was te laag. Tegen deze tegenstanders ging het nog wel, maar tegen sterkere clubs zullen wij hiermede door gaande weinig kans krijgen. Jongens, jullie moeten goed begrijpen „tempo", dit ma gische woord in de voetbalsport, is alleen maar de snelheid waarmede de bal wordt gespeeld. Het is een veel voorkomend mis begrip dat een heel erg snelle (hardlopen de) speler aangeduid wordt als een tempo speler. Een speler met veel minder loop snelheid, maar met het vermogen vrijwel alle ballen direct op de juiste wijze af te spelen, die is een tempospeler. Hoewel de meesten van jullie over een vrij behoorlijke techniek beschikken, zien wij té veel dat, na de bal onder controle te hebben gebracht, één of twee pasjes wor den gedaan inplaats van direct te-passen". Dit éne pasje is nu juist voldoende om een goede tegenstander weer in zijn idea le positie te brengen. Bedenk dat een bal, die snel in de vrije ruimte wordt geplaatst, meestal wel een halve meter van de juiste plaats mag af wijken. Iets te laat uitgevoerde handelin gen vereisen vaak veel nauwkeuriger plaatsbepalingen. Over het wedstrijdverloop zelf kunnen wij schrijven dat Ajax voor het merendeel het spel wel in handen heeft gehad. Klaas van Dijk brak de score al snel open, toen hij een knappe ,,trek"bal van Han Driessen bekwaam inknalde. Ook de tweede treffer, een bijzonder mooie, nam hij voor zijn re kening. P.S.V. was in deze periode dik wijls bij een doelpunt, maar Henny Heer- land toonde zich een meester in het „op- de-doellijn redden"; Henny kan trouwens ook voor de rest op een prima wedstrijd terugzien. Wij zullen niet alle doelpunten gaan be schrijven, maar wel deed het ons plezier de „nieuweling" Gerrit Meyn ook twee doelpunten voor zijn rekening te zien ne men, waardoor wij hopen, dat hij zijn plan kenkoorts heeft overwonnen en nog vrijer- uit gaat spelen. Wij willen zo kort in het seizoen niet al te zwaar tillen aan de diverse prestaties, maar toch is het misschien wel wenselijk de jon gens te laten weten, hoe wij over hen dach ten. Wim de Wit zagen wij enige heel zwakke momenten afwisselen met meerdere goede dingen. Bert Onclin speelde zoals wij ge wend zijn, nooit briljant, maar steeds actief en volledig „in". Ronny Meyer hebben wij weieens beter gezien en „had" het beslist niet vandaag. „Next time better" zeggen wij maar. Debutant Freddy Witte speelde heel onbevangen de gehele wedstrijd door voldoende. Hetzelfde kunnen wij zeggen van Han Driessen. Bas Veerhuis deed het aanvallend prima (iets sneller geven Bas). Gaf wat je noemt een „kogel" op de lat, maar liet hef verdedigend nog al eens af weten. Bas, denk erom, je vriend Bert staat achter je; die wil ook graag een lekkere wedstrijd spelen. Maak het hem niet zo moeilijk. Ernst Bouman was goed zonder meer, geen franje, degelijk, prima ingrijpend en ook steeds met 100% erin. Gerry Meyn memo reerden wij reeds. Nog een beetje schuch ter. Gooi alles maar los, Ger! Je mede spelers en je tegenstanders bestaan ook uit vlees en bloed hoor! Cor Brouwer kwam niet uit de „verf". Nico van Dijk maakte enige mooie doelpunten en bewees hier mede nogmaals zijn waarde, hoewel zijn veldspel ditmaal niet al te best was. De Sittardia-jeugd heeft het gepresteerd ook deze keer ongeslagen te blijven en wij moeten veronderstellen, dat men hiermede erg blij zal zijn. Of het echter erg nuttig is, dit soort wedstrijden te spelen valt te betwijfelen. Indien men in de Jeugdcompe- titie, de uitslag van de wedstrijd hoger aanslaat dan de opleiding van het individu, dan is binnenkort deze Jeugdcompetitie ten dode opgeschreven, of heeft beslist geen zin meer! I Sittardia ging dus in de verdediging en pro beerde met 2 man uit te vallen en te sco ren. Dat dit niet gelukte, pleit voor onze verdediging, waarin dit keer Barry Hulshof optrad. De Ajax-aanval kreeg het moeilijk. Té moeilijk, zodat wij eindigen zoals begon nen (00). Wij zijn echter niet tevreden met het ver toonde spel. Daarvoor had ons team té veel zwakke plekken. In de aanval was slechts Nico v. Dijk gevaarlijk, maar alleen tegen 6 of 7 verdedigers, richt je niet veel uit. De overigen bleven ver beneden de maat. Beterschap jongens! H. A. SMIT 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 12