van onze seniores-amateur-elftallen contractspelers seizoen 1965/66 commissie betaald voetbal ajax-amateurs oppermachtig op 14e Boerhouttoernooi Bouwmeester Gerrand G. Bals A. den Boer R. Boomgaard L. J. Cohen H. J. Cruyff Th. van Duivenbode A. J. van Eijden H. Groot G. M. de Haan A. van Haren P. Hoeben B. A. Hulshoff P. J. Keizer J. H. Meyer J. M. H. Meyer G. C. F. Meijn B. Muller K. Nuninga P. J. Paternotte Jr J. Th. Prins A. Pronk W. Schaaphok F. Soetekouw G. Splinter W. L. J. Suurbier R. C. Suurendonk J. Swart C. de Wolf M. BREMER (voorzitter) Bors van Waverenstraat 63 te Amstelveen. Telefoon: 02964-1 31 03. J. HORDIJK, Wamberg 26 Amsterdam-Buitenveldert, tel. 42 07 23. Dokter: J. H. M. ROLINK, Duinvlietstraat 2, Velsen-Noord. Telefoon 02510-2 37 45. Trainers: M. J. H. MICHELS, Amstelkade 43, Amsterdam-Z. Telefoon 71 30 51. A.W. H. v. d. VEEN, Hogeweg 21, Amsterdam-O. Telefoon 741171. Masseur: S. B. MULLER, Van Breestraat 151, telefoon 71 24 66. Ajax-stadion: Middenweg 401, telefoon 5 44 40 of 94 65 15 (na 17.00 uur uitsluitend 5 44 40). Het eerste amateur-team speelde op 8 aug. een leuke voorwedstrijd tegen het bijna 90 jaar oude, roemruchte U.D. uit Deven ter en won met 83. Beide elftallen lieten goed voetbal zien en er werden goals ge scoord ook, zodat het talrijke publiek aan zijn trek kwam, evenals bij de hoofdscho tel AjaxStoke City. 15 augustus zegevierden onze amateurs op magistrale wijze in het 14e Cees Boerhout- toernooi. Van bevriende zijde ontvingen wij bijgaand verslag uit een Gooise krant: B.F.C. sloeg goed figuur en Bollen stal de show. BUSSUM Het veertiende Boerhouttoer nooi van B.F.C. is, zoals reeds werd ver wacht, op overtuigende wijze door het eer ste amateurelftal van Ajax gewonnen. Na een 30 zege op T.O.G. bleven de Ajacie- den met liefst 5—2 de baas over Zeebur- gia. De gastheren sloegen een uitstekend figuur in dit toernooi door de derde plaats voor zich op te eisen. Het onverwacht slechte weer maakte het voetballen wat moeilijker, maar deed in genen dele af breuk aan de gezellige sfeer van deze jaarlijks terugkerende kamp. Ajax' linksbinnen Bollen drukte een groot stempel op het toernooi. Met liefst vijf doel punten van de acht, die zijn team scoorde, had hij een aandeel van belang in het suc ces van zijn ploeg. Hij was ontegenzegge lijk de beste voetballer van het toernooi. Een zich krampachtig verdedigend T.O.G. moest Bollen in de eerste wedstrijd reeds driemaal laten gaan. In de 31ste minuut van de eerste helft en in de 17e en de 21e minuut van de tweede helft dartelde Bollen met de bal speels aan zijn voet door de T.O.G.-defensie om telkenmale onhoud baar te scoren. 30 voor Ajax dus. B.F.C. gaf Zeeburgia goed partij, maar moest de Amsterdammers toch een 21- zege toestaan. In de zestiende minuut kwam Majoor alleen voor de Zeeburgia- keeper, maar verzuimde te scoren. In de 24e minuut deed de midvoor van Zeebur gia dat beter: 01. Na rust maakte Pee- ters met een kopbal uit een Spermon- Twisker combinatie gelijk, maar twee mi nuten voor tijd scoorde Zeeburgia de win nende goal. In de wedstrijd om de derde en vierde plaats bleef B.F.C. derde klasser T.O.G. ruim (met 41) de baas. De op de mid- voorplaats teleurstellende Majoor was ver vangen door De Bruijn, die met twee fraaie kopballen de match-winnaar van B.F.C. werd. In de veertiende minuut open de Twisker met een afstandschot de score; De Bruijn voerde de stand op tot 30. Door de midvoor van T.O.G. werd het 31 en tenslotte door Beek 41. Geen verweer Zeeburgia had in de finale geen enkel ver weer tegen Ajax. Weliswaar nam het in de tiende minuut de leiding, maar toen Bollen zijn eerste solo weer doeltreffend had be ëindigd, was het hek van de dam. Bollen gaf zijn ploeg ook de leiding en liet pas na rust het doelpunten maken eens over aan zijn ploegmakkers. Ajax voerde de stand regelmatig op tot 51, voordat Zeeburgia nog een treffer mocht maken. De einduitslag van het Boer houttoernooi was dus: 1. Ajax; 2. Zeebur gia; 3. B.F.C.; 4. T.O.G. Voorzitter J. Boel- jon van B.F.C. reikte na afloop de prijzen uit. Verder kwamen 22 augustus twee com binaties in het veld tegen Maccabi 1 (11) en tegen de Spartaan 3 (60). In laatst genoemde match was Cas Bollen topsco rer, zodat het er naar uitziet, dat de familie Bollen er dit seizoen zin in heeft. Hieronder volgt voor het seizoen 1965/66, een programma van Ajax 3 en 4. Juweliers Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 9