van onze voorzitter Broodje van Kootje dankbetuigingen frans couton onderscheidingen VERGROOT UW SPORTPRESTATIE SPORTHUIS TONNIE PRONK Eindigde ik mijn laatste artikel met u te zeggen, dat voor uw bestuur en zeker voor de Sectie Betaald Voetbal (met Martin Bre mer aan het hoofd) voorlopig nog geen vakantie bestond, de feiten hebben het be wezen. Wetende, dat ons aller Ajax niet in de onderste regionen van de ranglijst thuis hoort, mag ik stellen, dat gezorgd is, dat Ajax en geheel voetbalminnend Amsterdam een elftal hebben gekregen, dat in de ere divisie geen slecht figuur zal kunnen slaan. Onze voorhoede is belangrijk aan kracht toegenomen en wanneer onze verdediging, nu versterkt met Gert Bals op het peil blijft zoals aan het eind van het vorig seizoen, is er veel goeds te verwachten. Vanaf deze plaats roep ik Gert Bals, Henk Groot, Co Prins en de vele andere nieuwe lingen een hartelijk welkom toe. De laatste twee vinden tal van oude kameraden terug, die wederkerig blij zijn hen weer te zien. Gaarne maak ik ook van de gelegenheid gebruik aan de spelers, die vertrokken zijn vanaf deze plaats veel succes toe te wen sen. Ja, en dan onze nieuwe overdekte tribune. Door de bouwers daarvan is een unieke prestatie verricht zonder weerga Tijdens de vele besprekingen, die wij met hen gevoerd hebben was ook mij wel ver zekerd, dat alles tijdig gereed zou zijn, maar ik heb er toch wel een paar slape loze nachten van gehad. Zeer veel dank zijn wij dan ook verschuldigd aan de fir ma N.V. Texel t.w. de heer J. Camphuys en onze leden de heren J. W. van der Meyden en F. J. van der Meyden, het ingenieurs bureau Van Rossem in de persoon van de heer Roberti, last but not least ons erelid Daan Roodenburgh. In deze spannende weken was hen niets teveel om te zorgen, dat er gestadig doorgewerkt kon worden, zelfs tijdens de bouwvakantie. Het resultaat mag er zijn! Onze accommodatie is verrijkt met een prachtige tweede overdekte tribune en heeft de intimiteit van ons speelveld en gehele tribunecomplex doen toenemen. Wederom hebben wij bewezen een sterke club te zijn en getoond wat met wilskracht en toewijding te bereiken is. Het was voor Ajax een grote eer Burge meester van Hall bereid te vinden onze nieuwbouw te komen inwijden. Daartoe mocht ik hem op zondag 8 aug. j.l. naar het middenveld begeleiden, waar hij in een' korte toespraak woorden van sympathie en bewondering jegens onze club uitte. De Eerste Burger van onze stad verklaar de verder steeds gaarne in de Meer te toe- Onze beide ,,eigthy-ers", waarover wij in ons vorig clubblad schreven n.l. Daan Roodenburgh en Mevrouw Blomvliet, dan ken langs deze weg allen (en dat waren er velen) die op enigerlei wijze blijk van belangstelling gaven op hun resp. verjaar dagen. Beiden hadden: een onver getelijke dag Zaterdag 7 augustus j.l. vierde Frans Cou ton zijn 70-ste verjaardag. Alsnog willen wij hem namens al zijn Ajax- vrienden daarmede van harte feliciteren, met de wens, dat hem nog vele goede ja ren gegeven mogen zijn ven en uit zijn slotwoorden: tot ziens, kan dan ook zeker worden opgemaakt, dat we hem het komend seizoen van tijd tot tijd als bezoeker zullen mogen begroeten. De heer van Hall begaf zich daarna naar de nieuwe overdekte, welke hij, door het hijsen van de Ajax-vlag, officieel in ge bruik stelde. Mede door het fraaie weer en het talrijke publiek en niet te vergeten: goede spel van ons eerste elftal was het een prachtige Ajax-dag! Ajacieden, ik wens u in alle opzichten een goed voetbalseizoen toe. J. VAN PRAAG Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de N.V. Uitgevers-Maatschappij van Sportweekbladen ontving ons lid (en tevens Directeur-Hoofdredacteur van genoemde Mij.) de heer Ch. H. Geudeker de versier selen behorende bij de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Vanaf deze plaats willen wij Kick alsnog van harte daarmede gelukwensen. Ook Feyenoord's voorzitter, de heer Kie- boom ontving Eremetaal. Twee zelfs! In de eerste plaats de onderscheiding Rid der in de Orde van Oranje Nassau, zulks vanzelfsprekend van H.M. de Koningin, ver der van de K.N.V.B het Bondsridderschap dat alles in verband met het 25-jarig voorzitterschap van zijn club. Geachte heer Kieboom, ook via dit Ajax- Nieuws nog van harte gefeliciteerd en mo gen wij zeggennog vele jaren Leidseplein 20 Tel. 232036 Spui 28 Tel. 237451 Rembrandtsplein 12 Tel. 236513 Specialiteit: VOETBAL, HONKBAL, TENNIS etc. etc. Ook voor CAMPING-, BAD- en Koopt al uw ZOMERKLEDING slaagt u bij ons sportartikelen Wij verzorgen uw gehele bij SPORTUITRUSTING Middenweg 147 (t.o. Emmakerk), tel. 946257 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 5