kroniek Terugkeer, of de „doublé We schrijven medio augustus 1965 Het is weer zoverDe vakanties, nu nog in volle gang met mooi zonnig en warm weer, zodat we ons misgenoegen van: „dat is me het zomertje wel", van enkele weken geleden alweer lijken te vergeten Maar Als dit clubblad in uw bus glijdt, is het niet alleen met die fijne vrije dagen voor de meesten gebeurd doch heeft, om nu maar eens op de voetballerij over te schakelen, King Soccer het startschot voor de competitie 1965/1966 een paar weken geleden gegeven, waardoor de verschillende clubs hun eerste „plussen" en/of „minnen" konden boeken Wat ons Ajax betreft, zou inderdaad gezegd kunnen worden: „het was me het zomertje welwaarbij wij dan denken aan de vele malen dat we op de „frontpagina" verschenen. Daar waren in de eerste plaats „DE" transfers-van-het-jaar, met name de terugkeer van Co Prins en Henk Groot naar de (amster- damse-) Rood-witte gelederen, of om, t.a.v. Martin Bremer in honk baltermen te blijven: de twee-honkslag van dit seizoen. Dan verder de transfer van doelman Ger Bals van P.S.V. Nu Bertus Hoogerman althans zijn semi-prof-schoenen aan de bekende wilgen heeft gehangen, was onze club genoodzaakt haar keepers-materiaal „op hoog niveau" aan te vullen. Dit was eigenlijk de eerste belangrijke aankoop onder-de-lat" sinds de invoering van het Betaalde Voetbal. Tot nu toe konden we putten uit „eigen teelt". Die is er nogRonnie Boomgaard en Piet Paternotte zijn mensen die hun vak verstaan, doch beiden zijn jong en gelet op de huidige verhoudingen, waarbij zelfs al „Full-Profteams" optreden, was men van oordeel dat een wat „rijpere" doelman de plaats van Bertus Hoogerman moest in nemen. Althans in eerste instantie Een tweede gebeurtenis van belang was de overkapping van de open-tribune, daarmede dit deel van ons Ajax-Stadion een „over dekte" rijker makend. In werkelijk een record-tijd is daar een stuk werk geleverd dat er zijn mag en het aanzien van het hoofdveld aanmerkelijk heeft ver beterd en naar onze smaakveel gezelliger heeft gemaakt. Er kan met recht gesproken worden van: „een intieme kuip". Op zondag 8 augustus j.l. heeft Amsterdams Eerste Burger de heer van Hall door het hijsen van de Ajax-vlag de verbouwing feestelijk ingewijd. Dit geschiedde onder het oog van ca. 18.000 toeschou wers en begeleid door talloze toeters, alsof een schip te water ging. In de gereserveerde bovenzaal ontmoetten wij o.m. (van zelfsprekend) de Burgemeester met zijn echtgenote, wethouder van Wijk, van K.N.V.B.-zijde: de heren Lo Brunt, Schroder, Burgwal, competitieleider T. Jansen. Verder zagen wij oud-centervoor Piet van Reenen oud-scheidsrechter Hans Boekman de hand drukken, ont moette de oud „ref" J. Martens Stadiondirecteur Dick Bessem in welk gezelschap zich ook Ere-Voorzitter Marius Koolhaas mengde alsmede Oud-Voorzitter Wim Volkers. U ziet allemaal,oud" (van jaren, maar nog jong van voetbal- hartEn bij deze hele feestelijke stemming gelukkig ook weer Daan Roodenburgh, weer geheel herstelt van 'zijn maagaandoe ningglunderenden op onze vraag: of hij nu toch zou ophouden met zijn wekelijks partijtje tennis, antwoordend: „Waar om? Hoe kom je daar nu bij Op de tribune ook al vele bekende gezichtenCor v. d. Hart, die deze zondag „vrij" was, kon zijn oude liefde op deze dag niet vergeten, Siem Tump, still going strong, Henk Andriessen, Bob Haarms, ach, iedereen was er en we hoorden niets dan goedkeu rende woorden over „de overkant". Intussen speelde ons „derde" een friendly game tegen het al oude U.D. uit Deventer, dit als vóór-wedstrijd. Er werden door onze jongens zeer fraaie combinaties en andere staaltjes voetbal ten beste gegeven en het resultaat was dan ook een 83 over winning. Na de reeds eerder genoemde handeling door onze Burgervader nam Voorzitter Jaap van Praag op het middenveld afscheid van Bertus Hoogerman, zulks in aanwezigheid o.m. van het Eerste Elftal. Na zijn hartelijke bewoordingen bood hij onze ex-goalie een cadeau aan, waarna de scheidende keeper ook nog door zijn vroegere medespelers werd gehuldigd. Na zijn dankwoord verliet Bertus, luide toegejuichd door de duizenden, voor het laatst de Semi-prof-,,arena". De hoofdschotel van deze middag: Ajax-Stoke City. De Engelsen hadden de dag te voren tegen Feyenoord te Rotter dam gelijk gespeeld (11). Dit zat onze gasten onbetwist nog wat in-de-benen, want eerlijk gezegd ondanks fraaie staaltjes voetbal viel hun optreden enigszins tegen. Of was Ajax zo goed?Nu, elders „hoort" u de loftrompet, die collega Knegt daarover afsteekt. De 53 overwinning was uiteindelijk zeker verdiend, er waren bijzonder fraaie doelpunten bij, maarlaten we hópen dat dit het elftal is, waarop we al zo lang zitten te wachten Al-met-al een stralende dag letterlijk en figuurlijk met alle maal tevreden gezichtenOok van de Penningmeester Wat wil men meer Zaterdag, aan deze zondag voorafgaande had Ajax II in Zaandam tegen een sterke Z.F.C.-combinatie gespeeld en met 41 gewon nen. Trainer v.d. Veen vertelde ons, zeer tevreden te zijn over het vertoonde spel. Een laatste „schouw" gehouden op zondag 15 juli bracht Ajax I 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1965 | | pagina 2